"Akademicy" czarnym koniem rozgrywek. Wzięli pierwszą ligę szturmem

23-12-2019 16:17,
Mateusz Kaleta

Takiego wejścia do I ligi nie spodziewał się chyba nikt. AZS UJK Kielce potrzebował dwóch podejść, aby w końcu wystartować w rozgrywkach I ligi. A kiedy pomimo wszystkich trudności finansowych udało się tego dokonać, kielczanie pokazują się z doskonałej strony. Po pierwszej rundzie "Akademicy" są czarnym koniem rozgrywek. Rok zakończyli fantastyczną serią sześciu wygranych z rzędu.

W pierwszej rundzie kielczanie rozegrali jedenaście meczów. Osiem z nich wygrali, a tylko trzykrotnie schodzili z boiska pokonani. Doskonale spisali się też w spotkaniach derbowych z rywalami z województwa świętokrzyskiego. Jesienią "Akademicy" odnieśli pokonali wszystkich lokalnych rywali: SMS Kielce, KSSPR Końskie i KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski.

Wśród indywidualnych osiągnięć bryluje przede wszystkim Piotr Gasin, który jest najskuteczniejszym zawodnikiem AZS UJK Kielce. W 11 meczach rozgrywający rzucił 58 bramek, co daje mu ósme miejsce w klasyfikacji strzelców grupy C I ligi. 

- To ogromna niespodzianka i prezent na święta. Za nami dobry moment i chciałoby się, aby ta liga trwała dalej - mówi na łamach Radia eM Kielce Tomasz Błaszkiewicz, trener drużyny.

To wszystko złożyło się na wysokie, piąte miejsce w ligowej tabeli. Beniaminka z Kielc dzielą od lidera, KPR Legionowo, zaledwie dwa punkty. To właśnie ta drużyna będzie pierwszym noworocznym rywalem AZS UJK Kielce. Pierwsze spotkanie rundy wiosennej zostanie rozegrane w weekend 8-9 lutego.

fot: Patryk Ptak

Wasze komentarze

Fred2019-12-23 18:40:41
Co w przypadku potencjalnego awansu

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group