Derby łupem kielczan! AZS UJK wygrało w Ostrowcu Św. z KSZO

08-12-2019 18:41,
Mateusz Kaleta

Kolejne derby województwa świętokrzyskiego w I lidze padły łupem AZS UJK Kielce! "Akademicy" pokonali w 11. kolejce rozgrywek KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski 34:23. Do przerwy kielczanie prowadzili 18:14.

Spotkanie w Ostrowcu to był przede wszystkim popis dwóch zawodników. Najskuteczniejsi w ekipie kieleckiego beniaminka byli Piotr Gasin oraz Daniel Goliszewski, którzy zdobyli po dziesięć bramek. 

Co ciekawe - pierwsza połowa tego meczu została rozegrana przy... awarii tablicy. Wynik spotkania był liczony poprawnie, ale nie zegar nie odliczał czasu. To nie przeszkodziło jednak kielczanom w osiągnięciu dobrego wyniku już w pierwszej odsłonie meczu.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie drużyny szły bramka za bramkę, a przewaga kielczan uwydatniła się w końcówce pierwszej połowy. Tuż przed zejściem do szatni kielczanie wypracowali czterobramkową przewagę, którą powiększyli w drugiej połowie. Ta - była już jednogłośnie popisem zespołu "Akademików".

Pierwsze trafienie po wyjściu z szatni należało co prawda do gospodarzy, ale potem do siatki trafiało wyłącznie AZS UJK. KSZO Odlewnia nie potrafiło przez dziesięć kolejnych minut zdobyć gola. W tym czasie wynik śrubowali kielczanie, którzy już w 40. minucie prowadzili jedenastoma bramkami. Przewaga ta nie zmieniła się już do samego końca. AZS UJK kontrolował wynik spotkania i sięgnął po pewne zwycięstwo. Była to już siódma wygrana kieleckiego beniaminka w tym sezonie.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski - AZS UJK Kielce 23:34 (14:18)

fot: Patryk Ptak

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group