PGE VIVE Kielce bez Janca do końca 2019 roku

03-12-2019 08:17,
Mateusz Kaleta

Blaż Janc nie wystąpi już w ani jednym meczu PGE VIVE Kielce w 2019 roku. To efekt kontuzji barku, z jaką Słoweniec zmaga się od ponad dwóch tygodni. W ostatnich meczach skrzydłowy grał z urazem, ale teraz dostanie od sztabu szkoleniowego wolne, aby wyleczyć kontuzję.

Janc był w ostatnim czasie jednym z najbardziej eksploatowanych zawodników mistrzów Polski. 23-latek grał w każdym meczu, ponieważ kontuzjowany jest Arkadiusz Moryto. Teraz reprezentant Polski wrócił już do treningów i zastąpi Janca w środowym spotkaniu ze Stalą Mielec. 

– Od dłuższego czasu Blaż miał problem z barkiem. On ma silny charakter, nie narzekał. Ustaliliśmy, że będzie grał do momentu, aż nie wróci Arek Moryto. Teraz Blaż musi odpocząć trzy tygodnie, aby w styczniu w pełni zdrowia pojechać na mistrzostwa Europy – mówi o kontuzji swojego zawodnika Tałant Dujszebajew, trener PGE VIVE.

Dla 23-letniego Janca jest to już ostatni sezon w barwach kieleckiego zespołu. W ostatnim czasie Słoweniec błyszczy formą i jest najskuteczniejszym zawodnikiem kielczan zarówno w Lidze Mistrzów (49 bramek w 10 meczach), jak i w PGNiG Superlidze (64 bramki w 13 meczach).

fot: Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group