To był dla nas ciężki czas. Zobaczymy, jak się skończy

11-11-2019 07:30,
Mateusz Kaleta

Zakończyła się "papierowa" runda jesienna w PKO Ekstraklasie. Po 15. kolejkach Korona Kielce zajmuje 14. miejsce i traci jednego punktu do Arki, która jest tuż nad strefą spadkową. Liga zatrzymuje się teraz na dwa tygodnie, ale się nie kończy. Zmagania potrwają aż do 22 grudnia. W 2019 roku Korona rozegra jeszcze pięć meczów.

- To był dla nas trudny czas. Mieliśmy serię negatywnych wyników. Teraz gramy dobrze, ale możemy spisywać jeszcze lepiej. Przed nami przerwa na reprezentację, podczas której przygotujemy się do tych ostatnich spotkań. Zobaczymy, jak się to skończy – mówi Adnan Kovacević, kapitan Korony.

REKLAMA

W ostatnim meczu przed listopadową przerwą kielczanie zainkasowali punkt na terenie Lecha Poznań. - Jesteśmy zadowoleni z tego meczu. Ten punkt jest dla nas bardzo ważny. Pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu, ale w drugiej zagraliśmy dużo lepiej i po ostatnim gwizdku cieszyliśmy się z remisu — przedstawia obrońca.

I podkreśla: - Zawsze jest dobrze, kiedy zagramy na zero z tyłu i dla nas obrońców jest to bardzo ważne. W każdym meczu zdarzy się taka sytuacja, gdzie możemy zdobyć gola. Jak strzelisz, to dobrze, a jak nie, to zawsze masz zabezpieczenie w postaci czystego konta, dlatego remis w takich momentach jest znaczący. Dzisiaj szczęście było po naszej stronie i w pełni na nie zasłużyliśmy. Wywalczyliśmy punkt, więc szczęśliwi wracamy do Kielc - kwituje Kovacević.

fot: Grzegorz Ksel

Wasze komentarze

glos rozsadku2019-11-11 10:18:15
Zajac koniecznie nowe umowy dla Kovacevicia i Cebuli aby zarobić na nich w czerwcu.
Rafson2019-11-11 13:21:48
Praktycznie pewne jest że Kova i Cebul odejdą latem i to za darmo bo Królik nie umie w transfery.
Koniecznie sparing2019-11-11 23:44:16
i coś przećwiczyć, jakieś alternatywne ustawienie, bo cały czas nie stwarzamy sytuacji bramkowych, a my musimy punktować.
co tam sparing, transfery, punkty...2019-11-13 15:30:53
...najważniejszy jest uśmiech.

Projekt i wykonanie: CK Media Group