Wpadka Korony II w III lidze! Połowa składu była z ekstraklasy

27-10-2019 15:11,
Redakcja

Chyba nie tego oczekiwali kibice, którzy zobaczyli tak silną "jedenastkę" Korony II Kielce, wybiegającą na mecz z Orlętami Radzyń Podlaski w 14. kolejce III ligi. Żółto-czerwoni zagrali w bardzo silnym, wręcz ekstraklasowym zestawieniu, a przegrali z 15. drużyną ligi 1:2! Zwycięski gol padł w ostatniej akcji meczu. Warto zaznaczyć, że przez 35 minut drugiej połowy kielczanie grali w dziesiątkę, po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył Paweł Sokół.

W składzie Korony było aż dziewięciu zawodników, którzy grali w tym sezonie w elicie! Z III-ligowych rezerw zagrali tylko Bartosz Prętnik oraz Oskar Sewerzyński, który choć długi czas włączony jest do pierwszej drużyny, w tym sezonie w ekstraklasie jeszcze nie wystąpił. Tym samym trener Grzesik dał odpocząć wielu młodym zawodnikom, którzy ostatnio grali bardzo intensywnie. Kilku z nich pojawiło się na boisku w drugiej połowie.

Spotkanie od samego początku dostarczyło wiele emocji. To Korona jako pierwsza wyszła prowadzenie za sprawą Mateja Pucki, który w 20. minucie trafił do siatki i otworzył dla gospodarzy wynik spotkania. Wcześniej dogodnych sytuacji nie potrafili jednak wykorzystać Żyro, Zalazar, Jukić, Radin. A mieli ich od groma, bo to Korona dominowała, ale nie potrafiła udokumentować tej przewagi golem.

Potem wszystko się posypało. Na początku drugiej połowy z boiska za niesportowe zachowanie wyleciał Paweł Sokół, a trener Grzesik wprowadził rezerwowego bramkarza - Jakuba Dutkę. Ten dwukrotnie musiał w drugiej połowie wyjmować piłkę z siatki.

Grająca w przewadze drużyna Orląt po raz pierwszy "ukuła" Koronę w 74. minucie, kiedy doprowadziła do remisu. Mimo jednego gracza mniej, kielczanie mieli swoje szanse. Znów byli jednak nieskuteczni, a w szczególności Rodrigo Zalazar, który dwukrotnie w przeciągu kilku minut miał szansę na zdobycie bramki na 2:1.

To się zemściło w samej końcówce. Zamiast bramki dla Korony, gola na wagę zwycięstwa dla rywali strzelił w doliczonym czasie gry i ostatniej akcji meczu Michał Sadowski. W przypadku Koroniarzy po raz kolejny o sobie dała znać skuteczność. Trudno jest wygrywać mecze, jeśli nie potrafi strzelać się bramek. I dotyczy to zarówno ekstraklasy, jak i III ligi...

Korona II Kielce - Orlęta Radzyń Podlaski 1:2 (1:0)

Bramki: Pucko (20') – Kursa (74'), Sadowski (90+6')

Korona II: Sokół – Szymusik, Prętnik, Tzimopoulos, Dziwniel (46’ D. Lisowski) - Jukić (75’ Petrović), Zalazar, Sewerzyński, Radin (46’ Sowiński), Pućko (60’ Dutka) - Żyro (32’ Piróg).

Orlęta (skład wyjściowy): Klebaniuk – Chyła, Szymała, Kursa, Ciborowski - Lipiński, Gałązka, Kalita - Renkowski, Syryjczyk, Sułek.

Czerwona kartka: Sokół (55')

------------

Super2019-10-27 15:46:38
Goście nawet na 3 ligę nie gotowi... Przecież to są jakieś jaja.
miki2019-10-27 15:48:21
Panie Smyła , czy pan to czyta i widzi . Przez Twoich wirtuozów rezerwy poległy , masz odpowiedż na pytanie czy warto stawiać na takich baranów w E-sie .
PD2019-10-27 15:54:49
Żenujące że zawodnicy z ekstraklasy nie nadają się nawet do gry w 3 lidze z 16 drużyną w tabeli. I te wymówki trenera o odpoczynku dla młodych zawodników są śmieszne pewnie zagrali by dużo lepiej od tej EKSTRAKLASY.
Mateusz2019-10-27 15:56:01
Grać młodzieżą w ekstraklasie, zostawić tylko Koziola, Żubrowskiego, Cebulę, Kovacevicia.
Mrowa2019-10-27 15:57:29
Kurde jakieś jaja . Oni nawet nie mogą wygrać w 3 lidze. Ci młodzi chłopcy co na codzień grają w 3 lidze powinni im łomot spuścić w szatni A Smyla powinien wymienić 75 % pierwszego składu na tych koroniarzy co grali z Realem Zaragoza
aczemubynie2019-10-27 15:59:55
Panie Grzesik czy pan jest trenerem czy pajacem pana Zajaca
hahahahaha2019-10-27 16:22:11
No to jak oczekiwać zwycięstw Korony w e-sie, jak w III lidze dostają łomot? I nawet dla trenera to nie jest jakiś sygnał.
bravvo!2019-10-27 16:26:54
To nie jest żadna wpadka. To jest pewien proces gnilny, który niczym gangrena zżera ten klub. Juniorzy też zostaną tym zarażeni, a to kwestia czasu.
aczemubynie2019-10-27 17:28:06
powinien klub oddac pieniądze za bilety WIECEJ NIE PUJDE NA MECZ
Pjj2019-10-27 17:43:53
Od zawsze im więcej "pierwszej" drużyny w rezerwach tym gorzej dla wyników. Dla "ekstraklasowców" gra w trzeciej lidze to kara i niewola a z niewolnika pracownika nie będzie. Do ekstraklasy się nie nadają ze względu na umiejętności do trzeciej ligi nie pasują z uwagi na charakter. Im wcześniej zostanie większości skrócona "niewola" kontraktowa tym lepiej dla klubu.
CKkiBic2019-10-27 18:08:59
I Elegancko....... jaja jak ch.....
Kibic2019-10-27 18:11:36
To jest poklosie artykułu SZATNIARZ RZĄDZI robią co chcą a trenerzyna Grzesik ma GÓWNO DO GADANIA a chłopaki z pseudo drugiej drużyny siedzą i oglądają mecz z trybun ŻENADA!!!
KORONiArz812019-10-27 18:22:24
Oni poprostu wstydu nie maja robia sobie z kibicow kabaret. Przecież oni powinni to wygrac samym doswiadczeniem ograniem strzelamy cztery gole do 20 minuty i jest po meczu klienci mogą juz isc na busa
Mexic2019-10-27 19:35:24
Normalnie by to była niespodzianka. Ale nie teraz.
Po co to?2019-10-27 19:53:08
Nie osłabiać Korony II odpadami B-klasowymi z drużyny I
realia2019-10-27 19:54:01
To nie jest żadna wpadka. To jest stan na dziś.
Dupaaasss2019-10-27 20:08:43
Żal
wincyj szrotu2019-10-27 20:11:16
zając - wincyj szrotu do Kielc sciągnij
no stety2019-10-27 20:20:16
Smutów cd... I ja zaczynam mieć wątpliwości że to juz powolne przygotowania do pogrzebu Korony...
as2019-10-27 20:39:15
tych 9 pseudokopaczy bo piłkarzami ich nie nazwę powinni mieć dożywotni zakaz gry w barwach Korony. Przecież to jest jakaś paranoja
urwał nać.2019-10-27 21:53:02
Grać rezerwami i mlodymi w ekstraklasie !!! Nawet kosztem spadku do 1 ligi. Lepiej z honorem niz ta banda najemnikow spusci klub po tylu latach!!!!!!!!!
kibic2019-10-27 21:54:50
jak nie Oskarek tak Sokołek coś musi odpierdzielić
gonić dziadostwo
cwaniaczki tyle w temacie
Tyłko wyjaśnię2019-10-27 22:48:49
Że większość zawodników z jednynki grała do 60 minuty. Gdy z czerwoną kartką zszedł Sokół a Dutka wszedł za Pućke na nośniku zostało tylko dwóch z ekstraklasy.
Reszta to młodzi zawodnicy którzy nie dlai rady pod naporem naprawdę dobrze grających zawodników gości. Orlęta mimo niskiego miejsca nie są złym zespołem i pokazali to w końcówce.
koronka2019-10-28 08:07:44
co ty gadasz człowieku coś z twoimi wyliczankami nie bardzo siedmiu było w skłądzie z I drużyny zszedł Pucko i zostało dwóch.. przypominam że za Jukica wszedł Petrovic
Yogi2019-10-28 08:46:05
Zajoncowe wynalazki.Dno i kupa mułu.Oni mają uratować extraklase??
Lroy2019-10-28 11:58:49
Ten mecz pokazał gdzie jest miejsce tych sprowadzonych piłkarzy.
jaNO2019-10-28 12:18:18
A może jakieś kary finansowe za brak zaangażowania ?
kkfan2019-10-28 17:05:38
Wszelki komentarz zbędny....
Koroniarz z Zachodniego Pomorza2019-10-29 11:36:01
To tylko pokazuje jaki nieudolny jest Zając na stanowisku prezesa. Takich piłkarzy posprowadzal, że nawet w III lidze nie potrafią wygrać. Dla dobra Korony i dla Zająca, by pokazał że ma jakąś godność niech zrezygnuje z funkcji prezesa
bogdan2019-10-30 10:18:39
9 ZAWODNIKÓW Z PIERWSZEGO ZESPOŁU TO DLA KOGOŚ 50 PROCENT - CEKAWE JAK TEN KTOŚ TO POLICZYŁ

Korona Kielce wypełniła limit rozegrania 3 000 minut przez młodzieżowców w trwającym sezonie. „Żółto-czerwoni” mają również szansę na nagrodę z Pro Junior System.
Kolejny gol zawodnika wypożyczonego z Korony Kielce oraz debiut byłego trenera „żółto-czerwonych” w drużynie kandydata do awansu. Za nami 28. kolejka 2 ligi.
Zmiany na miejscu spadkowym oraz zadyszka czołówki. Tak minęła 28. kolejka PKO BP Ekstraklasy.
Po trzy spotkania w piątek, sobotę oraz niedzielę rozegrali zawodnicy klubów z zaplecza Ekstraklasy. Ciekawie było m.in. w Gdańsku i Lublinie, gdzie niezłym spotkaniom towarzyszyła spora liczba kibiców na trybunach.
MTB Cross kolejny raz rozpoczyna sezon Świętokrzyskiej Ligi Rowerowe w Daleszycach. Na starcie wyścigu stanęło blisko 500 zawodników.
W 23. kolejce świętokrzyskiej IV ligi obejrzeliśmy kolejne spotkania kieleckich drużyn. Korona II Kielce zmierzyła się na wyjeździe z Wierną Małogoszcz, a Orlęta podjęły na własnym stadionie Arkę Pawłów.
Pięć spotkań rozegrały w ostatnim tygodniu drużyny z naszego regionu występujące na niższych szczeblach rozgrywkowych. Jak sobie poradziły?
Piłkarza Korony Kielce Marcusa Godinho czeka operacja zerwanego więzadła. To pokłosie zdarzenia, które miało miejsce w ostatnim meczu z Wartą Poznań.
Za nami 25. kolejka trzeciej ligi grupy czwartej. Star Starachowice przegrał w Krakowie z Garbarnią, KSZO zremisował w domowym starciu z Wisłoką Dębica, a Czarni Połaniec wywieźli punkt z Chełma.
Industria Kielce wygrała drugi ćwierćfinałowy mecz Orlen Superligi z MMTS-em Kwidzyn 40:25. – Myślę, że bardzo cieszymy się z tego, że spokojnie rozwiązaliśmy mecz i nie daliśmy przeciwnikowi zbyt wiele przestrzeni na pokazanie swoich umiejętności – powiedział po spotkaniu Paweł Paczkowski, rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce wygrała drugi ćwierćfinałowy mecz Orlen Superligi z MMTS-em Kwidzyn 40:25. – Uniknęliśmy tym samym długiej podróży do Kwidzyna, na czym też nam zależało, żeby móc w przyszłym tygodniu potrenować i przygotować się na kolejnego przeciwnika – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce wygrała drugi ćwierćfinałowy mecz Orlen Superligi z MMTS-em Kwidzyn 40:25. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Szymon Wiaderny. Dzięki temu triumfowi mistrzowie Polski awansowali do 1/2 finału rozgrywek.
Suzuki Korona Handball Kielce przegrała we własnej hali w meczu 21. kolejki Ligi Centralnej Kobiet z SPR-em Pogonią Szczecin 27:28. Najskuteczniejszą zawodniczką kielczanek była Magdalena Berlińska, zdobywczyni ośmiu bramek.
– Warta niczym nas nie zaskoczyła. Wiedzieliśmy, co będą chcieli grać i to nie jest drużyna, która stara się budować od tyłu, tylko dąży do strzelenia bramki najprostszymi środkami. To im się udało odbierając wysoko piłkę – komentuje Xavier Dziekoński, zawodnik kieleckiego klubu po meczu z Wartą.
Korona nie sprostała zadaniu w Grodzisku Wielkopolskim i przegrała z grającą tam na co dzień Wartą 0:1. – Nie wiem jak ocenić ten mecz. Wiedzieliśmy jaki jest ważny, jaka jest jego stawka. Chcieliśmy tutaj wygrać za wszelką cenę – stwierdza po meczu Marcel Pięczek, piłkarz kieleckiego klubu.
Industria Kielce rozegra w sobotę (13 kwietnia) drugi mecz ćwierćfinału Orlen Superligi. Jeśli „żółto-biało-niebiescy” wygrają starcie z MMTS-em awansują do kolejnej fazy rozgrywek.
W 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Wartą Poznań 0:1. Po spotkaniu swój zespół chwalił trener gospodarzy Dawid Szwarga.
W 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Wartą Poznań 0:1. Po spotkaniu wyraźnie niezadowolony z postawy swoich zawodników był trener drużyny gości Kamil Kuzera.
W 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Wartą Poznań 0:1. Rozstrzygającą bramkę w 10. minucie zdobył Adam Zrelák.
Industria Kielce organizuje wyjazd kibiców na ćwierćfinałowy mecz Ligi Mistrzów z S.C. Magdeburg.
Mikael Aggefors został nowym zawodnikiem S.C. Magdeburg. Wszystko za sprawą wykluczenia Nikoli Portnera z treningów i meczów niemieckiej ekipy.
Żółto-czerwoni przystępują do kolejnej ekstraklasowej rywalizacji. Zawodnicy Kamila Kuzery tym razem zmierzą się na wyjeździe z Wartą Poznań. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej NA ŻYWO, którą będziemy dla Was tworzyć prosto z Grodziska Wielkopolskiego.
Korona Kielce bez dłuższej chwili wytchnienia przystępuje do kolejnego meczu na najwyższym szczeblu rozgrywek, a więc do konfrontacji z Wartą Poznań. Potyczka o tyle istotna, bo komplet punktów może dać Koroniarzom nieco spokoju w kontekście walki o utrzymanie i jednocześnie uwikłać na dobre w tę rywalizację Wartę Poznań.
Już w najbliższy piątek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z Wartą Poznań. Będzie to kolejny bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w Ekstraklasie. Sprawdźmy więc czego kielczanie mogą spodziewać się po rywalu.
Industria Kielce zagra w drugim półfinale Orlen Pucharu Polski. Związek Piłki Ręcznej w Polsce podał dokładne godziny rozegrania meczów turnieju finałowego w Kaliszu.
Korona Kielce w 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy pojedzie do Grodziska Wielkopolskiego na mecz z Wartą Poznań. Będzie to bezpośredni pojedynek sąsiadów w ligowej tabeli.
Podobnie jak 2 lata temu, w ćwierćfinale play-off Lotto Superligi Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów zagra z Polski Cukier Gwiazdą. Historia lubi się powtarzać i ponownie pierwszy mecz odbędzie się w Bydgoszczy, a drugi i decydujący – w Suchedniowie.
Sędzia Tomasz Musiał poprowadzi mecz 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Wartą Poznań. Wyjazdowe spotkanie będzie 40. starciem „żółto-czerwonych” prowadzonym przez tego arbitra.
Choć nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu klubu, media mówią jednoznacznie, że Maciej Bartoszek zostanie zwolniony z funkcji trenera Kotwicy Kołobrzeg. Jednym z kandydatów na zastąpienie szkoleniowca jest Ryszard Tarasiewicz, również związany kiedyś z zespołem Korony Kielce.
Danny Trejo i Adrian Dalmau na dywaniku po ligowym starciu ze Stalą Mielec? – To nie był to taki dosłowny „dywanik”. Wyjaśniliśmy sobie wszystko przy zespole – mówi trener Kamil Kuzera.