"Smoki" na drodze PGE VIVE! Kielczanie poszukają drugiego zwycięstwa w LM

28-09-2019 09:25,
Redakcja

Po remisie z THW Kiel oraz zwycięstwem z Motorem Zaporoże, przyszedł czas na... kolejne zwycięstwo! PGE VIVE Kielce mierzy się dziś w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów z mistrzem Portugalii - FC Porto Sofarma. Przeciwnik choć trochę egzotyczny, nie jest wcale łatwy, co udowodnił już w dwóch pierwszych meczach tego sezonu.

Portugalczycy jawią się jako troszeczkę tajemniczy rywal, lecz w poprzednim sezonie zaszli aż do Final Four Pucharu EHF. W tegorocznych rozgrywkach grupowych LM ograli już przed własną publicznością Mieszkow Brześć 27:25, następnie przegrali z Vardarem Skopje 27:32, choć długo prowadzili równorzędną walkę.

REKLAMA

Z tego względu kielczanie nie liczą wcale na łatwe zwycięstwo. Choć oczywiście będą faworytem. - Musimy się przyłożyć, bo ten mecz się sam nie wygra. Teraz nie ma już słabych zespołów - przekonuje Mateusz Kornecki, bramkarz PGE VIVE.

Kielczanie dotarli w piątek do Portugalii z problemami, bo ich lot został opóźniony ze względu na mgłę i złe warunki atmosferyczne. Kielecki klub musiał zmienić plany dotyczące podróży, ale w końcu doleciał do Porto i wieczorem odbył w hali rywala jeszcze jeden, przedmeczowy trening. Teraz koncentruje się już na wieczornej potyczce.

Spotkanie FC Porto Sofarma - PGE VIVE rozpocznie się dziś o godz. 20:00.

fot: Patryk Ptak

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group