Plaża na kieleckim Rynku. Przed nami ogólnopolski festiwal sportowy

16-08-2019 11:02,

Już od jutra stolica województwa świętokrzyskiego będzie także stolicą sportów plażowych. W sobotę rusza Ogólnopolski Festiwal Sportów Plażowych – Kielce 2019. Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy oglądać w akcji najlepszych polskich zawodników w siatkówkę, piłkę ręczną i wreszcie piłkę nożną – w plażowym wydaniu.

Przez trzy weekendy mieszkańcy Kielc będą mogli oglądać, na specjalnej arenie sportowej z trybunami na ponad 300 osób, pięć turniejów ogólnopolskich w: beach soccer mężczyzn, siatkówkę plażową kobiet i mężczyzn oraz piłkę ręczną plażową kobiet i mężczyzn. Dodajmy, że ambasadorem wydarzenia jest Paweł Zagumny – były siatkarski reprezentant Polski.  

Organizator festiwalu nie ukrywa, że liczy na kielecką publiczność. – Po spektakularnym Międzynarodowym Festiwalu Sporów Plażowych w Krakowie, głęboko wierzę, że mieszkańcy z dużym entuzjazmem przyjmą drużyny u siebie. Zapowiadają się ciepłe, słoneczne i pełne emocji dni sportowe na Rynku w Kielcach – mówi Piotr Głogowski.

REKLAMA

Jak sam dalej podkreśla, to jedyne takie wydarzenie w Polsce, ponieważ w samym sercu miasta powstała ogromna arena sportowa, na której rozsypane zostały tony najlepszej jakości unikatowego kwarcowego piasku.

Sportowe święto na zakończenie wakacji to szereg dodatkowych imprez. Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych przy współpracy z Miastem Kielce i Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego przygotowało moc atrakcji. Turnieje towarzyszące, zajęcia dla dzieci i młodzieży, czy treningi z mistrzem zostały zaplanowane na dni poprzedzające weekendowe zawody.

W harmonogramie są również zajęcia współorganizowane przez PGE VIVE Kielce, a także Młodzieżowy Festiwal Sportów Plażowych w siatkówkę plażową i beach soccer dziewcząt oraz chłopców.

Całe wydarzenie objęte zostało Patronatem Honorowym przez Prezydenta Kielc – Bogdana Wentę. Zapowiedzią turniejów głównych będą spotkania pokazowe pomiędzy kieleckimi uczelniami w piątkowe popołudnia.

Więcej informacji na dedykowanej Festiwalowi stronie internetowej www.mcsp.pl.

Projekt i wykonanie: CK Media Group