"Elektryk" w Kielcach ma 3 nowe boiska. To zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego

01-08-2019 16:13,
Redakcja

Kompleks boisk sportowych (boiska do piłki nożnej i ręcznej, koszykówki oraz siatkówki) wraz z siłownią zewnętrzną i strefą street workout powstał przy Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach. To jeden ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego 2018. Głosowało na niego najwięcej, bo aż 9250 mieszkańców Kielc.

W czwartek rozpoczął się odbiór techniczny inwestycji. - Świetny obiekt. Mamy trzy duże boiska, strefę do treningu siłowego na różnych poziomach. A wykorzystane tu materiały zapewniają bezpieczne użytkowanie. Możemy się tylko cieszyć, że Budżet Obywatelski daje możliwość realizacji takich inwestycji - podkreślił prezydent Kielc Bogdan Wenta.

REKLAMA

- Bardzo cieszę się z faktu, że powstał ten kompleks. Mieliśmy bardzo duże trudności z lekcjami wychowania fizycznego, chodziliśmy na zajęcia do sąsiedniej szkoły. Ponad 1000 uczniów uczęszcza do „Elektryka” dlatego ten obiekt będzie codziennie użytkowany. Będą z niego mogli także bezpłatnie korzystać mieszkańcy Kielc - powiedział Władysław Zaucha dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych.

Opinie pierwszych gości obiektu są bardzo dobre.  - Jak ja tutaj przyszedłem, to byłem w szoku. Od pięciu lat przychodzimy tu z dziećmi na boisko. Była „dziura na dziurze i kałuże”. Dziś warunki są po prostu doskonałe - stwierdził Mariusz Saługa SIEMACHA Spot Kielce Galeria Korona.

 Realizacja zespołu boisk sportowych wraz z siłownią zewnętrzną i strefą street workout przy Zespole Szkół Elektrycznych kosztowała nieco ponad 1 mln 600 tys. zł. Została sfinansowana ze środków Miasta Kielce w ramach budżetu obywatelskiego.  

Źródło: UM Kielce

Wasze komentarze

SzS2019-08-02 14:11:51
Gratulujemy, natomiast dzieci w klasach sportowych SP 27 trenują w warunkach poniżej krytyki... na Orliku jest więcej dziur niż sztucznej murawy. Nawet jeden z trenerów „załatwił” sobie kolano...

Projekt i wykonanie: CK Media Group