W Opalenicy wykonujemy dobrą pracę. Jestem pod wrażeniem

06-07-2019 21:40,
Mateusz Kaleta

- Cieszę się, że mogłem od razu wziąć udział w obozie z drużyną. Dzięki temu się mogliśmy od samego początku poznać - nie tylko podczas treningów, ale też poza nimi. W zespole jest dobra atmosfera mimo, że mamy wiele narodowości. Jestem też pod wrażeniem organizacji pracy i sztabu trenerskiego - mówi Daniel Dziwniel, nowy zawodnik w kadrze Korony Kielce. W sobotę lewy obrońca rozegrał swój drugi nieoficjalny mecz w żółto-czerwonych barwach.

Kielczanie zremisowali 1:1 z piątą drużyną holenderskiej Eredivisie, Vitesse Arnhem. - Mocny przeciwnik, ale trzeba ocenić ten mecz pozytywnie. Takie sparingi gra się po to, aby sprawdzić, na jakimś poziomie obecnie jesteśmy. Pierwsza godzina meczu w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Późniejsze zmiany wprowadziły troszkę chaosu, ale całościowo możemy być bardzo zadowoleni - zwraca uwagę obrońca.

REKLAMA

- Graliśmy trochę wysokim pressingiem, co nam wychodziło nieźle. Gdy się cofnęliśmy także było to fajnie poukładane. Mieliśmy też dobre momenty z piłką przy nodze. Dobrze przeciwstawiliśmy się rywalom - opisuje.

Wielkopolskie zgrupowanie Korony powoli dobiega końca. W niedzielę kielczanie rozegrają ostatni sparing z GKS Tychy, a w poniedziałek udadzą się już w drogę powrotną do Kielc.

- Został nam jeszcze jeden mecz i najlepiej go wygrać, bo zwycięstwa budują zespół. W Opalenicy wykonujemy bardzo dobrą pracę. Jest intensywnie, ale na twarzach każdego z zespołu nie brakuje też uśmiechu i zadowolenia. Zakończmy go jutro zwycięstwem i będzie doskonale - kwituje defensor.

fot: Mateusz Kaleta

 

Wasze komentarze

Polak2019-07-06 23:55:48
Taki chłopak od razu da się lubić i kibice już go widzą jako koroniarza.
Pozdrawiam
Żwirzu2019-07-07 05:59:58
Dobry mecz Dziwniela i Gnjaticia!!
As2019-07-07 08:33:28
Przyszli nowi i od razu wzięli się do roboty, nie marudzą jak ci ze starej kilki, że trener to buc, arogant, nie wystawia w składzie itd. Sprawa jest prosta pracujesz mocno na treningach, jestes w formie, pasujesz do koncepcji trenera - grasz, czujesz sie gwiazdorem, balujesz na imprezach, wydaje ci sie ze 2-3 dobre mecze gwarantuja ci miejsce w skladzie na caly sezon - grzejesz ławę. /juz nie pierwszy raz osttanich tygodniach pilkarze wypowiadaja sie na temat bardzo dobrej atmosfery, luzu i usmiechach na twarzach zawodnikow. Odeszlo kilku buntowników ii nagle atmosfera się poprawiła? No, to już teraz wiadomo kto szponcił w tym zespole.
@Żwirzu2019-07-07 10:04:11
Gnjatic kozacko, ale Dziwniel? Dla mnie był najgorszy po Sokole. Dlaczego? Bo to jest gra typowo na allibi - wyjscie na pozycje, zagranie do stopera, wyjscie na pozycje zagranie do stopera, a jak juz akcja szla do przodu i dostal pilke to laga w pole karne. Dobry boczny obronca powienien myslec ;) Dla mnie boki obrony na ten sezon to Szymusik i Gardawski. A w bramce Koziol lub Chorwat, nie zaden Sokol.
Do As2019-07-07 10:53:57
Ale się dajesz mamonić :))))

Projekt i wykonanie: CK Media Group