Juniorzy Korony powalczą z beniaminkiem. Transmisja meczu w Internecie!

27-10-2018 10:07,
Mateusz Kaleta

Juniorzy Korony Kielce w sobotę, w samo południe zmierzą się przed własną publicznością z beniaminkiem Centralnej Ligi Juniorów - Escolą Varsovia Warszawa. Żółto-czerwoni, którzy zasiadają na fotelu lidera, podejmą drużynę z rejonów środka tabeli. Mecz będzie można śledzić na żywo, ponieważ bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi oficjalny kanał Łączy Nas Piłka!

Obie drużyny określane są mianem rewelacji sezonu. Beniaminek spisuje się bardzo dobrze i jak na nowicjusza w tych rozgrywkach osiąga niezłe wyniki. Podobnie Korona, która zgodnie z zapowiedziami trenera Mierzwy, miała walczyć o utrzymanie, a tymczasem cały czas utrzymuje się na najwyższym miejscu podium. 

REKLAMA

Kielczanie mają czym straszyć rywala. Imponują formą, ale znacznie lepiej wiedzie im się w grach wyjazdowych. Przed własną publicznością Korona zdobyła tylko osiem bramek w sześciu rozegranych spotkaniach. To wynik, który nie rzuca na kolana - szczególnie, że mniej od żółto-czerwonych mają tylko dwie drużyny: Jagiellonia Białystok oraz Elana Toruń. 

Dobre wyniki kielczan sprawiły, że w minionej przerwie licznie obrodziły powołania zawodników Korony do reprezentacji Polski. Trener zespołu U-19, Dariusz Gęsior powołał do drużyny narodowej m. in. Wiktora Długosza, który z dziewięcioma trafieniami jest drugim najlepszym strzelcem ligi. 

Nieco inną drogą podąża klub z Warszawy, w którym pierwszoplanowe role odgrywają obcokrajowcy. Na listę strzelców w tym sezonie wpisywali się już 17-letni Litwin Titas Milašius, który ma na swoim koncie już sześć bramek, a także Nigeryjczyk Kelechukwu Ebenezer Ibu-Torti oraz Ołeksandr Jacenko z Ukrainy. 

Spotkanie Korony z warszawskim klubem można śledzić na żywo na oficjalnym kanale Łączy Nas Piłka na platformie YouTube.com. Początek meczu o godz. 12:00.

Projekt i wykonanie: CK Media Group