Korona Kielce testuje nowego bramkarza. To 28-letni Polak

19-06-2018 14:34,
Mateusz Kaleta

Piłkarze Korony Kielce nie mają ani chwili wytchnienia. Kielczanie trenują trzy razy dziennie, a taki stan rzeczy będzie utrzymywał się aż do niedzieli, kiedy drużyna wyjedzie na zgrupowanie do Grodziska Mazowieckiego. Na wtorkowych zajęciach pojawił się nowy bramkarz.

Kielczanie dzień rozpoczęli od porannego biegania, a później ćwiczyli z piłkami. Na dzisiaj mają zaplanowany jeszcze jeden trening – po meczu Polski z Senegalem, o godz. 19:30. Jutro kielczanie zamiast jednego treningu rozegrają pierwszy mecz towarzyski – o godz. 18:00 podejmą na stadionie przy ulicy Szczepaniaka III-ligowego Spartakusa Daleszyce.

REKLAMA

Na wtorkowych zajęciach z drużyną ćwiczył nowy bramkarz. Testowanym zawodnikiem jest Artur Krysiak - 28 letni golkiper, wychowanek Łódzkiego SMSu, który całą dorosłą karierę piłkarską spędził w Wielkiej Brytanii. Krysiak od czterech lat reprezentuje barwy Yeovil Town, a w przeszłości był zawodnikiem m.in. takich klubów jak Birmingham City, Swansea City, szkockiego Motherwell, a także Exeter City.

Krysiak w minionym sezonie rozegrał razem 45 meczów, w tym 33 w lidze, na czwartym poziomie rozgrywkowym w Anglii. Łącznie w swoim dorobku ma ponad 300 meczów na boiskach niższych lig na Wyspach Brytyjskich. 30 czerwca wygasa jednak jego kontrakt z obecnym klubem.

fot: Paweł Jańczyk / Korona Kielce

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Bogusław2018-06-19 14:50:09
To świetna wiadomość akurat. Bramkarz z doświadczeniem, jednak też nie aż tak zaawansowany wiekowo jak na bramkarza. Bardzo przydałby się ktoś taki w ramach rywalizacji dla Hamrola i Sokoła. Jeśli jego umiejętności są na odpowiednim poziomie to bardzo dobry ruch moim zdaniem.
Jj2018-06-19 15:14:46
Znowu 4 liga tym razem angielska hehe dobre
SORIANO2018-06-19 15:45:25
Jj przecież w 4 lidze angielskiej jest wyższy poziom niż w naszej ekstraklapie :P
@Jj2018-06-19 15:52:49
A Malarczyk, to w której lidze angielskiej (Southend United FC) siedział na ławce, co?
Taki poziom ma Liga Polska.
Dario..2018-06-19 16:20:03
Dobry bramkarz, widziałem go w Anglii dwa razy i daje spokój z tyłu :)
s_k2018-06-19 16:25:47
Dobry, ciekawy ruch, jeśli zostanie zakontraktowany. Ma już jakieś doświadczenie, a jak na swój wiek może jeszcze pograć trochę lat.
Jarek2018-06-19 16:47:43
To jest pozytywna wiadomosc !
Juriusz2018-06-19 17:30:42
Zając niszczy Koronę. Jest gorszy od Paprockiego, Junga, Chojnowskiego i Kobylańskiego.
Jaro2018-06-19 17:47:03
Po taniości, jedziemy po taniości. Ciekawe gdzie po tej taniości dojedziemy!
stary kibic2018-06-19 20:07:09
płacą was za te komentarze?dajcie namiar
sylwek2018-06-19 21:50:59
ile kebsów zrobił
Morenda2018-06-20 07:04:06
cos.za duzo tych.marnych zawodnikow.
bo tak2018-06-20 07:59:30
jakoś na oficjalnej stronie klubu w którym rzekomo "grał" 4 lata nie widać go w pierwszym składzie , a wynik zespołu też nie zachwyca 19 miejsce 12 zwycięstw 12 remisów i 22 porażki bilans bramkowy -16 (tylko 4 zespoły mają gorszy) .
Nawet "skiślaki" się śmieją , że Koroniarze to złomiarze .
Mks2018-06-20 09:17:43
Gdzie ta piłkarska jakość prezesie?poki co zasada aby najtaniej zapachac dziury w skladzie
Ciemnośc widzę..2018-06-20 10:31:14
...to są te \'realne wzmocnienia\'... Nowy właściciel nie ma grosza..
Weteran2018-06-20 10:53:59
Trolle tylko potrafią krytykować.
Zawodnika o dużych umiejętnościach można znaleźć w każdej lidze.
Pjj2018-06-20 13:41:51
Jakby grał na drugim albo trzecim poziomie ligowym w Anglii to byłby dzisiaj na mistrzostwach w Rosji jak Białkowski a nie na testach w Koronie.
na 1 ligę akurat2018-06-20 14:09:07
no to Sokół pograł w pierwszym składzie
@ ciemność widzę..2018-06-20 16:22:52
Panowie pismaki, wybijcie sobie raz na zawsze z głowy to, że nowy właściciel będzie inwestował w klub Korona. On ma mieć z tych roszad szrotu i z C+ pieniądze do kieszeni. Po to kupił 75% klubu Korony a zostawił 25% miastu KIELCE, żeby jeszcze miasto dokładało 2,5 mln do jego wydatków. Taka jest rzeczywistość i poparta bieżącymi decyzjami zarządu.
Jezus Chrystus2018-06-20 16:47:33
Ale oni mówil, że nie będą robili transferów gotówkowych i chcą żeby Korona sama na siebie zarabiała. Więc nie wiem skąd pretensje o transfery bezgotówkowe zawodników z słabych lig. Nie wiem czy wiecie ale za dobrych zawodników trzeba zapłacić i dać im dobre pieniądze na kontrakcie. W Fifie albo FM wszystko jest proste.
do weteran2018-06-20 19:19:03
sam jesteś trollem. doceniam transfery kaczarawa Cvijanovicia itp ale nie będę chwalić wynalazków typu Janjic czy Petrak albo Algeris. Korona potrzebuje wzmocnien a nie wynalazków.
krym2018-06-20 20:43:22
I dobrze że jest. Oby przeszedł pozytywnie testy i sprawdził się pozytywnie w bramce Korony.
CKunios2018-06-20 21:35:03
Ten bramkarz to ciekawy transfer by był... jeśli dojdzie do skutku. Doświadczenie z Anglii ma, to że z niższych lig to nie ma znaczenia bo tam zasuwaja jak trzeba. Ponadto jest w sile wieku i na swojej pozycji może nawet 10 lat jeszcze grać . Pozdrawiam
Pojęcia nie macie kim jest2018-06-20 22:55:29
Ale pierd....c potraficie.
Krysiak jest uznaną marką na angielskich boiskach, broni w sposób spektakularny i ma ogromne doświadczenie.
Jestem za.
@bo tak2018-06-21 01:30:00
No to malo wiesz, Krysiak co wiecej mial mozliwosc sprawdzenia swoich umiejetnosci przeciwko Manchesterowi United w tym sezonie. W nizszych ligach angielskich jest on uznawany za solidnego bramkarza, idealny na Ekstraklase.
Boguslaw2018-06-21 08:51:24
@Jezus Chrystus no czekałem na Ciebie. Objawiłes Nam prawdę, która wszyscy znali ale nie wszyscy rozumieli. Wybacz im tak jak i my wybaczamy.
D2018-06-21 14:39:26
kolejny cienias bez osiągnięć, 28 lat, no sprzedacie go za milion i to ewro sklepikarze :D
Jezus Chrystys2018-06-21 15:05:02
Ament.

Ostatnie wiadomości

Industria Kielce jedzie do Areny Kalisz na ostatni Final Four na Wielkopolskiej ziemi, aby obronić trofeum. Już w 1/2 finału dojdzie do w pojedynku z „Nafciarzami”, którzy postarają się pokrzyżować im plany. O której godzinie początek spotkania i gdzie najlepiej obejrzeć półfinał Pucharu Polski?
W pojedynku 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Oczywiście transmisja z tej potyczki będzie dostępna w telewizji oraz w internecie.
W pojedynku 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Spotkanie będziecie mogli śledzić w naszej relacji NA ŻYWO.
Piłkarze Korony Kielce poznali dokładne terminy ostatnich spotkań sezonu 2025/2026. „Żółto-czerwoni” pożegnają się z Exbud Areną konfrontacją z Widzewem Łódź, a z całymi rozgrywkami wyjazdem na mecz z Cracovią.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na Arenie Zabrze z miejscowym Górnikiem. Podopieczni Jacka Zielińskiego powalczą o niezwykle ważne punkty, które pozwolą im zachować bezpieczny dystans nad strefą spadkową w wyjątkowo ciasnej tabeli.
Poznaliśmy sędziego głównego spotkania 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na Arenie Zabrze z miejscowym Górnikiem.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na Arenie Zabrze z miejscowym Górnikiem. – Gdy oglądam ich mecze to wyglądają w nich na bardzo dobrą drużynę – powiedział przed spotkaniem Tamar Svetlin, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na Arenie Zabrze z miejscowym Górnikiem. – Jedziemy po to, żeby zagrać o pełną pulę, a to, co przyniesie mecz, okaże się na boisku – powiedział przed spotkaniem Jacek Zieliński, opiekun „żółto-czerwonych”.
W półfinale Pucharu Polski Industria Kielce zmierzy się w Kalisz Arenie z Orlen Wisłą Płock. Swoimi opiniami przed tym pojedynkiem podzielili się Daniel Dujszebajew i Adam Morawski.
W półfinale Pucharu Polski Industria Kielce zmierzy się w Kalisz Arenie z Orlen Wisłą Płock. – Najważniejsze jest, żeby dobrze przygotować zespół i być gotowym do walki – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.
Kiedy 20 kwietnia Kacper Zawada zamelduje się na zgrupowaniu Wiosennej Akademii Młodych Orłów w Siedlcach, będzie to kolejne potwierdzenie statusu jednego z najbardziej obiecujących zawodników rocznika 2012 w Polsce. Urodzony w Piasecznie Zawada znalazł się w elitarnym gronie czterdziestu piłkarzy, którzy pod okiem trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej będą szlifować swoje umiejętności. Jego droga do tego miejsca była jednak daleka od jednowymiarowości, a obecny profesjonalizm czternastolatka
W CKsportowej sondzie na MVP meczu Korony Kielce z Jagiellonią Białystok rozegranego w ramach 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy oddano 381 głosów.
Jak zmiany kursów wpływają na typy bukmacherskie i analizę meczu?
Decydująca faza sezonu Orlen Superligi rozpoczyna się dla Industrii Kielce od rywalizacji w 1/4 finału play-off z NETLAND MKS-em Kalisz. Stawką dwumeczu będzie awans do półfinału krajowych rozgrywek i dalsza walka o mistrzostwo Polski.
Aż pięć podziałów punktów, cztery skutecznie egzekwowane „jedenastki” i bramki padające w ostatnich minutach meczów – 28. kolejka była prawdziwym testem nerwów dla kibiców. Choć na dziewięciu stadionach padły łącznie 22 gole, to cztery ekipy zdołały zachować niezwykle cenne w tej fazie sezonu czyste konto.
Piłkarze Korony Kielce poznali dokładny termin wyjazdowego spotkania z Rakowem Częstochowa. Będzie to ich przedostatni wyjazd w sezonie 2024/2025.

W sobotę odbył się festiwal Pieszo–Biegowy PRZEDWIOŚNIE. Pierwsi uczestnicy na trasie pojawi już o 5 rano na trasie Giga, ostatni zawodnicy pojawili się o 10 na trasie Mini.

To był intensywny czas dla graczy Korony Kielce reprezentujących inne barwy. Podczas gdy Jakub Kowalski cieszył się z trafienia, inni musieli radzić sobie w trudnych warunkach.
Pojedynki z drużynami z ligowej czołówki stoczyły zespoły Korony Kielce w Betclic 3. Lidze oraz KEEZA IV Lidze Świętokrzyskiej. Jak im poszło?
W ostatniej 25. serii Orlen Superligi Industria Kielce wygrała na wyjeździe z Handball Stalą Mielec 41:27. Po spotkaniu swoimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski i Łukasz Rogulski.W ostatniej 25. serii Orlen Superligi Industria Kielce wygrała się na wyjeździe z Handball Stalą Mielec 41:27. Po spotkaniu swoimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski i Łukasz Rogulski.

W weekend 10–12 kwietnia hala sportowa Zespołu Szkół Technicznych w Płocku gościła uczestników turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Szczypiorniści KSS Iskry I Kielce, trenowani przez Pawła Sieczkę oraz Paulinę Szadurską, wywalczyli awans do kolejnego etapu rozgrywek, zajmując drugie miejsce w końcowej klasyfikacji grupy K.
To historyczny moment dla świętokrzyskiego sportu. KKF Motus Kazimierza Wielka oficjalnie wywalczył awans do FOGO Futsal Ekstraklasy, stając się nową siłą na mapie najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.
W ostatniej 25. serii Orlen Superligi Industria Kielce zmierzy się na wyjeździe z Handball Stalą Mielec. „Żółto-biało-niebiescy” wkraczają w decydującą fazę sezonu podrażnieni odpadnięciem z Ligi Mistrzów po konfrontacji z węgierskim OTP-Bank Pickiem Szeged.
W piątek (10 kwietnia) przy okazji meczu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce a Jagiellonią Białystok (1:1), kielecki klub zorganizował wyjątkowe obchody. Dokładnie dwie dekady po oficjalnym otwarciu stadionu przy ulicy Ściegiennego 8 (które miało miejsce 1 kwietnia 2006 roku), kibice mieli okazję cofnąć się w czasie do historycznego sezonu 2005/2006.
W 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona zremisowała z Jagiellonią Białystok 1:1 . Po meczu swoimi opiniami podzielili się Konrad Matuszewski i Xavier Dziekoński zawodnicy „żółto-czerwonych z Kielc”.

Copyright © 2026 CKsport.pl Redakcja

Projekt i wykonanie: CK Media Group