Absolutna dominacja!

14-05-2018 14:15,
Marcin Długosz

PGE VIVE Kielce to prawdziwy dominant jeżeli chodzi o rozgrywki krajowe. Szczególnie okazale wyglądają osiągnięcia żółto-biało-niebieskich w Pucharze Polski. Niedzielny triumf w Kaliszu zagwarantował im podniesienie tego trofeum po raz dziesiąty z rzędu oraz piętnasty w historii! W obu przypadkach takim wynikiem nie może pochwalić się żaden inny klub.

Aż trzynaście swoich pucharowych wygranych kielczanie odnieśli w XXI wieku. Po zwycięstwach w 2003, 2004 i 2006 roku nadeszła era wielkiej dominacji. Od 2009 roku VIVE sięga po Puchar Polski nieprzerwanie w każdym sezonie.

REKLAMA

Po raz pierwszy kielczanie unieśli w górę to trofeum w 1985 roku, występując wówczas pod nazwą Korona Kielce. W 2000 roku wygrali natomiast jako Strzelec Kielce.

Jeżeli VIVE wygra w obecnym sezonie mistrzostwo Polski, będzie to jego piętnasty triumf w historii, czym doskoczy do najbardziej utytułowanej drużyny w kraju, Śląska Wrocław. Już za rok żółto-biało-niebiescy mogą więc być najlepsi w dziejach krajowej piłki ręcznej nie tylko w pucharze, ale także w lidze.

fot. Anna Benicewicz-Miazga

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group