Rok od przejęcia akcji Korony. Jaki to był czas? (sonda)

11-04-2018 16:46,
Marcin Długosz

To już rok. Rok, który minął w emocjach, zwrotach akcji, napięciu i dość burzliwie. Dokładnie dwanaście miesięcy temu, 11 kwietnia 2017, na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, Dieter Burdenski oficjalnie przejął od miasta 72% udziałów Korony Kielce, a prezesem klubu mianowano Krzysztofa Zająca. Jak minął pierwszy rok klubu pod auspicjami nowego właściciela?

Kluczowe decyzje ruszyły niczym lawina praktycznie od razu. Najpierw podziękowano trenerowi Maciejowi Bartoszkowi, mimo doprowadzenia drużyny na 5. miejsce w tabeli, co dla kielczan stanowi historyczne osiągnięcie. Potem doszło do rewolucji kadrowej.

REKLAMA

Ze stolicą Świętokrzyskiego pożegnało się wielu piłkarzy występujących przy Ściegiennego od dłuższego bądź krótszego czasu. Byli to m.in. Serhij Pyłypczuk, Vladislavs Gabovs, Miguel Palanca czy Rafał Grzelak.

W zamian ściągnięto zawodników, o których w większości polska piłka jeszcze nie słyszała. Wcześniej nowym szkoleniowcem zespołu ogłoszono Gino Lettieriego, mającego ciężkie wejście do szatni kieleckiej drużyny. Pomimo słabej prasy i niepochlebnych komentarzy, z tygodnia na tydzień żółto-czerwoni pokazywali coraz lepszą piłkę.

Kulminacją tego był okres jesienny, kiedy Korona znajdowała się w tabeli w okolicach podium, a także zapewniła sobie miejsce w półfinale Pucharu Polski, z czego korzysta teraz walcząc z Arką Gdynia o przepustkę na PGE Narodowy w Warszawie. Kielczanie zapewnili sobie również awans do grupy mistrzowskiej i spokojny ligowy byt już na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej.

Poza sprawami boiskowymi, włodarze kieleckiego klubu niejednokrotnie podkreślali chęć poprawy innych obszarów działalności klubu. Nie udało im się to opierając się na Dominicu Niehoffie, który w roli dyrektora pracował w żółto-czerwonej ekipie tylko przez pół roku.

Jak oceniacie pierwszy rok Korony Kielce po przejęciu 72% jej akcji przed Dietera Burdenskiego? Zachęcam do wzięcia udziału w sondzie oraz dyskusji w komentarzach!

 
fot. Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

Boguslaw2018-04-11 17:11:25
Można powiedzieć że plan minimum został osiągnięty. Do tego mamy kilku sciagnietych za darmo zawodników na których można zarobić i dalej kontynuować te politykę wrzucając szmal w rozwój klubu. Nie ma pospiechu, trener Lettieri powinien dostać kontrakt na minimum dwa lata lub trzy po to by mógł spokojnie pracować i budować kadrę tak żeby zespół potrafił grać to czego od niego oczekuje.
kielec2018-04-11 17:45:44
jak na nasze warunki (czyt. potencjał miasta i kibicowska przeciętność) to jest rewelacyjnie - ten stadion powinien być wypełniony bo co to za liczba 15000... ale nie doceniamy tego co mamy, jak się wali to dopiero pospolite ruszenie. Korona!
Mks2018-04-11 18:58:16
do poprawy marketing klub oraz wypowiedzi pod wpływem emocji prezesa Zajaca a także sposób w jaki rozmawia z pracownikami klubu. kultura osobista sie kłania Panie Zajac.
shk2018-04-11 19:11:50
W sumie bardzo niewiele sie zmienilo. Rotacje w skladzie niczym nie odbiegaly od poprzednich. Gwiazdeczki z prawdziwego zdarzenia sie w Kielcach nie doczekalismy i chyba nie doczekamy...Marzyc mozna.
nikt Ci tyle nie da co Zając obieca2018-04-11 19:34:29
po co w Kielcach takie wynalazki jak Kapidzic Barry czy Petrak?sponsorów nie przybyło reklamodawców nowych brak liczba kibiców na stadionie nadal slaba a Zajac jak gadał głupoty tak nadal gada.
Kriss2018-04-11 19:38:41
A gdzie lukier?
Juriusz2018-04-11 19:40:53
To się zmieniło w Koronie, że mamy najgorszego prezesa w historii klubu Zająca oraz pseudotrenera, błazna Lettieriego. Zając przez rok pseudoprezesowania pozbył się Bartoszka oraz dobrych klasowych piłkarzy takich jak Borjan, Palanca, Abalo czy Grzelak a na ich miejsce ściągnął ściągnął bezużyteczny szrot z 3 i 4 ligi niemieckiej taki jak m.in. Hamrol, Argyris, Barry, Halilic, Burdenski, Janjic oraz bałkański zaciąg od zaprzyjaźnionego agenta jak Jukic, Petrak, Kapidzic. Oprócz nich pozyskał niechcianego w Niecieczy Kecskesa. Lettieri natomiast jest zarozumiałym człowiekiem z dużym ego. Jego decyzje są pozbawione jakiejkolwiek logiki, sensu, są w pełni losowe. Dobrych sadza na ławce a cieniasów wystawia w 11. Strasznie gwiazdorzy i nie szanuje ludzi. Zając i Lettieri muszą odejść.
porter2018-04-11 19:47:06
całkiem niezle
Misiek2018-04-11 20:09:53
Juriusz ty bęcwale znowu tu rzygasz? Won do lekcji
Obserwator2018-04-12 02:08:50
Witam. Niektóre komentarze to widzę brak wartości samego siebie. W końcu Do klubu przyszli ludzie którzy mają pojecie o piłce. Nie od razu Rzym zbudowali. Dajmy czasu tym co pracują w klubie. Są mecze co grają naprawdę fajna piłkę. Są też te zle. Ale niech ktoś poda mi człowieka idealnego? Nie ma. A jeżeli chodzi o ten niby szrot to mamy lepszych Polaków od nich? A poza tym biorąc piłkarza na testy nie wiemy do końca jaki naprawdę jest. Ale trzeba czasami zaryzykować. Czy Wy myślicie że łatwo jest kierować klubem? Otwórz jeden z drugim najpierw firmę i rób tak żeby zawsze zarabiała na siebie mając np. 50 pracowników. Nie upilnujesz wszystkiego. A zawsze najgorsze są początki. Trener ma pojęcie o piłce a to że czasami miesza składem to dlatego żeby mieć różne warianty gry. Jeżeli będziemy grać tylko w jeden sposób to każda drużyna nas rozszyfruje po jakimś czasie. Pierwszy cel osiągnięty. Drugi moim zdaniem też bo jak by ktoś powiedział na poczatku sezonu że Korona zajdzie do półfinału PP to każdy brał by to w ciemno. Wiadomo teraz apetyt rośnie w miarę jedzenia. Tylko że który trener wcześniej jechał na dwa fronty? Liga i PP? Było Oleśnie tego drugiego bo co? Za dużo pracy by miał aby ustalać taktykę i skład na te dwie rozgrywki. A poza tym nie mieli drugiego zaplecza. Niedługo i mieć sezonu a więc dajmy popracować Koronie i dopiero na koniec oceniajmy pracę jaką wykonali. Pozdrawiam
Jarek2018-04-12 07:25:56
Ja uwazam ze jest poprawa i to spora idziemy w dobrym kirunku takim sprawdzianem bedzie kolejny sezon i wtedy mozna pokusic sie o konkretne podsumowanie nowych wladz.
do Juriusz2018-04-12 07:42:20
Zmień literówkę Bo robisz się nudny
Onanis2018-04-12 10:22:16
Mam co do tego sezonu swoje bardzo głębokie i doraźne przemyślenia. Lettieri fajnie wszedł w ten zespół, dobrze go poukładał i zrobił z niego fajny team zgranych męskich facetów.

Zając natomiast budzi moje mieszane emocje. Nie do końca integruje się z tym klubem. Nie spenetrował oczekiwań wszystkich dookoła, nie czuje wrażliwych miejsc, co przekłada się na dysonans w klubie. Niestety.

Marketing - bez zmian. Szkoda.

Projekt i wykonanie: CK Media Group