Rewolucja kadrowa nie ominie Korony także i tego lata? To możliwe

28-03-2018 16:37,
Redakcja

Jeśli lato, to rewolucja kadrowa w Koronie Kielce? Schemat ten znamy od lat i powtarza się on przy Ściegiennego regularnie. Nie inaczej może być i tym razem. Ja czytamy na portalu 2x45.info w artykule z cyklu #KryptoFutbol, szeregi Żółto-czerwonych może opuścić kilku zawodników występujących obecnie w wyjściowym składzie.

Autorem tekstu jest znany z Twittera użytkownik Janekx89, który w przeszłości niejednokrotnie udowodnił, że posiada dobre, sprawdzone informacje. To właśnie on jako pierwszy podał m.in. wieści o porozumieniu Macieja Gostomskiego z Cracovią w kwestii letniego transferu.

REKLAMA

W artykule możemy przeczytać m.in., że na wylocie z klubu są Radek Dejmek, Djibril Diaw oraz Nabil Aankour, a pod dużym znakiem zapytania stoi także dalszy pobyt na Kolporter Arenie obrońcy Kena Kallaste. Twórca tekstu nie omieszkał się wspomnieć także o sytuacji Mateusza Możdżenia czy Adnana Kovacevicia.

Janekx89 podaje ponadto, że ze sporym zainteresowaniem ze strony innych klubów spotyka się Jakub Żubrowski – tak zagranicznych, jak i tych czołowych z Polski. Według wspomnianego autora, agent Niki Kaczarawy nie chce natomiast rozmawiać obecnie o pozostaniu Gruzina w Kielcach.

Po szczegółowe informacje odsyłamy na łamy 2x45.info. Artykuł można przeczytać tutaj.

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

"jacek jacek" haha2018-03-28 16:55:38
o jej, ulubieniec kieleckiej patologii Jacuś nie chce przedłużyć kontraktu, a tak w sercu ma Korone, słabiak

Jacek jacek haha
CK2018-03-28 17:05:52
Nabil - najlepszy zawodnik za Bartoszka jest konsekwentnie od samego początku niszczony przez Lettieriego. Szkoda bo na pewno ma umiejętności by byc jedna z najlepszych 10 naszej ligi.
Jarek2018-03-28 17:21:31
Gwiazdorki nie chca zostac a niech ida zobaczymy co zwojuja za granicami wroca z podkulonym ogonem...
Kibic2018-03-28 17:27:58
Kiełb stawia warunki, buahaaaaaaaaaaaaaaaa
Brecht2018-03-28 17:34:35
Do :"jacek jacek" haha, a skąd ty jesteś, może z New Yorku ? Pewnie raczej z Nowego Korczyna.....
Mks2018-03-28 17:37:11
i dziwic sie ze sa takie wyniki jak Zajac oznajmił polowie drużyny ze nie chce z nimi przedluzyc umow
Mik2018-03-28 17:41:28
Po Dejmku i Kallaste nikt raczej nie zapłacze. Diaw spisuje się w tej rundzie beznadziejnie więc wątpię, aby po Senegalczyka ustawiła się kolejka chętnych, to samo w przypadku Nabila.

Jeżeli Kovacević, Jukić czy Żubrowski chcą grać w lepszych zespołach to nie ma problemu. Spiąć się, wygrać Puchar Polski i jak dla mnie bez spiny mogą odchodzić, ALE do klubów zagranicznych. Tak teraz będzie działał najprawdopodobniej klub. Wyszukując takich graczy jak Adnan czy Jukić i sprzedając za spore pieniądze.

Zobaczymy, choć najważniejsze żeby każdy z nich do końca dawał z siebie 100%. Pozdrawiam.
zajac odejdz wstydu oszczędź2018-03-28 18:07:26
jeszcze zatesknisz za Bartoszem i odszczekasz slowa o fartownej ósemce bo w tym roku Twoj wynalazek trenerek nie awansuje do niej
porter2018-03-28 18:29:04
po ostatnich wyczynach tej niby zgranej paczki to na eklape nadaje się ze 4 grajków nie
zle sie dzieje w klubie2018-03-28 18:34:37
Nikt szanujący się tu nie zostanie. Mówiłem dawno Burdenski nie ma kasy. Oni chcą tylko zarobić na kim się da i ogrywać szrot z 3 ligi niemieckiej
Darko2018-03-28 18:44:28
Diaw, Dejmek i Aankour to wiadoma sprawa już praktycznie od początku sezonu.

Kaczarawa nawet jakby chciał zostać to i tak jego utrzymanie będzie zbyt drogie.

Kiełb jak to Kiełb. Zagrał kilka dobrych meczów i już myśli o awansie sportowym i finansowym, który skończy się tak jak zwykle, czyli powrotem do Kielc... Ale tutaj jeszcze jakaś szansa na dogadanie się jest.

Żubrowski i Kovacević to solidni piłkarze i wystarczy, aby do kluby wpłynęła atrakcyjna oferta i ich nie ma.

Możdżeń najchętniej odszedłby po sezonie, ale niestety automatyczne przedłużenie kontraktu zmusi go do pozostania przynajmniej do zimy chyba, że znajdzię się chętny i wyłoży te kilkaset tysięcy euro.
Oh2018-03-28 20:11:34
Nic nowego już od jakiegoś czasu to wszystko wisi w powietrzu nie trzeba mieć specjalnych wtyk aby się domyśleć że takie zmiany mogą nastąpić. Zmiany były są i będą to jest część zabawy piłkarskiej.
adam2018-03-28 21:44:25
A Jacuś Kiełb tak ma w sercu Koronę..
Ps.teraz troszkę rozumiem dlaczego Korona gra tak beznadziejnie ostatnio...to z Lechią 0:0 czy 0:2?!!!!!!
Jarek2018-03-28 22:48:07
Bedzie przegrana bo skoro korona sie uyrzymala to po co.byc w 8 gornej i zarabiac kase dla klubu za miejsca wyzej skoro zawodnicy odchodza. Temat sie wyjasnil slabej dyspozycji...
Juriusz2018-03-28 22:53:37
Zając wynoś się z Korony szkodniku!!! Twoje działania prowadzą do katastrofy. Pozbędziesz się dobrych zawodników, a na ich miejsce ściągniesz kolejny szrot z 3 i 4 ligi niemieckiej, bałkański zaciąg z 2 ligi chorwackiej, 2 serbskiej i 1 bośniackiej od zaprzyjaźnionego agenta/menedżera i innych miernych piłkarzy. Zając out!!!
kibic2018-03-28 23:17:34
Każdy negocjuje swój kontrakt. Dlaczego piłkarz ma zgadzać się na pierwszą kwotę zaproponowaną przez klub? Na tym polegają negocjacje. Klub i zawodnik chcą ugrać jak najwięcej dla siebie.
kibic2018-03-28 23:19:27
Agent Kaczarawy będzie naciskał na to by Gruzin poszedł do innego klubu, bo agenci mają procent od każdego transferu. Nawet jeśli Kaczarawa będzie chciał zostać to jego agent zrobi wszystko żeby zawodnik zmienił klub.
Icek Filsonowicz2018-03-29 00:23:34
Gruzowisko i skład drewna się robi powoli
kogo2018-03-29 07:31:30
to obchodzi, sytuacja jak co runde.
tomek2018-03-29 09:53:22
Dla Burdenskiego Korona to biznes! Ściągając II-IV ligowców z niemiec czy bośni itp. chce ich wypromowac i poprostu sprzedać-zarobic.. Dziwicie się jemu?.. Ps. W sobote choć wierze w zwycięstwo Korony to coś czuję, że może byc cięzko...i remis albo porazka...
@zle się dzieje w klubie2018-03-29 10:17:14
Masz rację. Tu zarządzający klubem nie mają ambicji w osiąganiu dobrej pozycji a jedynie handlem "gwiazdorami" sprowadzonych i później trochę ogranych w koronie. Wiadomo że zawsze są pewne rotację na koniec sezonu, ale nie wszystkimi podstawowymi w zespole zawodnikami. Co do Kiełbia, to niech idzie i już więcej do korony nie wraca (pseudo sympatyk korony).
doJarek2018-03-29 10:25:19
Po takich informacjach, nie ma co liczyć na dobry występ piłkarzy, których pan Zając już skreślił z zespołu. Tak się zawsze dzieje w każdej pracy jeśli tylko szef przekaże pracownikowi taką powiastkę. I nie ma się co temu dziwić i liczyć na sukcesy. W ekstraklasie zostaniemy czy w ósemce czy to w szesnastce, ale puchary to już po temacie.
ta2018-03-29 10:45:00
zobaczysz zwycięstwo jak świnia niebo.
Sa2018-03-29 11:23:11
Czemuż tak płaczecie?
Przecież Redaktor napisał: "Schemat ten znamy od lat i powtarza się on przy Ściegiennego regularnie"
Nie ma ludzi niezastąpionych! Odejdą Ci to przyjdą inni!
Kibice mają problem czy Korona będzie w I ósemce !
I super! Nie licząc FUKSA w zeszłym roku, martwiliśmy się czy się UTRZYMA!
W sobotę na mecz w niedzielę rano na REZUREKCJĘ!
Alleluja i do przodu!
Koroniarz2018-03-29 12:33:21
Nie wierzę w to co tu czytam ............ skąd ten hejt Panowie i Panie. Jakiś pismak coś palnął w necie i od razu Koronka skreślona z piłkarskiego świata. Kiełb negocjuje kontrakt , dejmek i diaw sorki ale i ja bym osobiście ihc sprzedał. Nabil grał w ostatnich meczach i z całym szacunkiem nie pokazał trenerowi , że daje coś super drużynie, a to że za Bartoszka był dobry ? pewnie tak ! ale kontuzja i jego obecna forma pozostawia wiele do życzenia. Podsumowując jeszcze dwa miechy temu wszyscy rozpływali się nad grą KK a nagle bez żadnej przyczyny ( brak faktów tylko pismackie bzdury )taki HEJT. Jak chcecie pokazać naprawdę wasze przywiązanie do naszej drużyny zapraszam na stadion !!! PZD
ktoś2018-03-29 12:54:54
Radek Dejmek, Djibril Diaw oraz Nabil Aankour AUT !!!! do tego dorzuciłbym Soriano i Jovicia , to wszystko to są największe porażki tego klubu i przestańcie chrzanić " .... bo za Bartoszka to to to tamto...." za Bartoszka było jedno wielkie G.... jego umiejętności trenerskie opierały się na " ...a grajta co chceta ..." a efektem tego był przegrany mecz sezonu z betonem wszyscy chcieli tak bardzo , że "... trema ich zjadła ..." i przegrali
Kupiłem bilet i liczę na mecz na poziomie i jak będzie padaka to Gwizdy polecą .... za grę ....za utajnione mecze .... za pierniczenie o oddaniu i walce .....
@ktos2018-03-29 14:49:13
Jovicia? Chyba Janijcia . Taki z ciebie kibic że nawet nazwisk piłkarzy nie znasz?
an-na2018-03-29 18:41:10
A PAMIĘTACIE JAK ZAJĄC POWIEDZIAŁ OBEJMUJĄC PREZESOSTWO, ŻE KORONA STAĆ NA COŚ WIĘCEJ NIŻ 5 MIEJSCE ,KTÓRE WYWALCZYŁA GDY TRENEREM BYŁ BARTOSZEK A TERAZ MÓWIĄ ŻE DOBRZE BĘDZIE JEŚLI KORONA UTRZYMA SIĘ W 8
Idziemy drogą Pogoni Szczecin2018-03-30 23:26:34
ściagamy obcy szrot potem spadek

Ostatnie wiadomości

Rozgrywający Industrii Kielce i reprezentacji Polski Michał Olejniczak przeszedł operację kolana. Zabieg został wykonany w Szpitalu Rehasport w Poznaniu przez dr. hab. n. med. Tomasza Piontka i – jak poinformował klub – przebiegł zgodnie z planem.
Rozlosowano pary pierwszej rundy STS Pucharu Polski. Ekstraklasową Koronę Kielce czeka wyjazdowe starcie z Widzewem Łódź. Z kolei trzecioligowe rezerwy zespołu zagrają na własnym obiekcie przeciwko Radomiakowi Radom.
Poznaliśmy sędziego głównego spotkania 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na Exbud Arenie z liderującą w tabeli Legią Warszawa.
W 3. kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na Exbud Arenie z Legią Warszawa. – Jeszcze bardziej się „dotarliśmy” i mam nadzieję, że przyniesie to pozytywne skutki – powiedział przed spotkaniem Xavier Dziekoński, bramkarz „żółto-czerwonych”.
W 3. kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na Exbud Arenie z Legią Warszawa. – Jednym z jej największych atutów są stałe fragmenty gry, ponieważ to zespół potrafiący je wykorzystywać – powiedział przed spotkaniem Jacek Zieliński, trener „żółto-czerwonych”.
Rozegrano mecze rundy wstępnej STS Pucharu Polski sezonu 2026/2027. Jedenaście zespołów uzupełniło grono uczestników I rundy zmagań o krajowy puchar.
Dobrą wiadomość dla kibiców Industrii Kielce przekazał TVP Sport. Wszystkie mecze kieleckiego zespołu podczas przedsezonowego turnieju ICT Cantabria Infinita w hiszpańskim Santander będzie można oglądać na TVPSPORT.PL oraz w aplikacji TVP Sport.
Industria Kielce przygotowała wyjątkowe wydarzenie dla swoich najwierniejszych kibiców. W sobotę od godziny 10.00 w Hali Legionów odbędzie się otwarty trening zespołu, a po jego zakończeniu zaplanowano wspólnego grilla z zawodnikami. Wstęp na wydarzenie będą mieli wyłącznie posiadacze karnetów na sezon 2026/2027.
Reprezentanci Polski zdobyli dwa medale podczas indywidualnej rywalizacji podczas Mistrzostw Europy w Bilard Heyball rozgrywanych w Kielcach. Radosław Babica został wicemistrzem Starego Kontynentu, przegrywając po niezwykle emocjonującym finale z Lee Stephensem 5:6, natomiast Dalia Alska wywalczyła brązowy medal w turnieju kobiet.
Korona Kielce interesuje się Bogdanem Viunnykiem z Lechii Gdańsk. Ukraiński ofensywny pomocnik ma za sobą dwa udane sezony w Ekstraklasie, a według informacji Trojmiasto.pl do transferu może dojść po złożeniu przez „żółto-czerwonych” wyższej oferty.
W dniach 1–3 sierpnia na torze w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Elity w Kolarstwie Torowym, na których nie zabrakło reprezentantów województwa świętokrzyskiego. Zawodnicy z MKS Cyclo Korona Kielce oraz Świętokrzyskiej Fundacji Sportu Daleszyce walczyli z krajową czołówką, wywalczając kilka bardzo wartościowych lokat.
Piłkarze Korony Kielce wypożyczeni do innych klubów w pierwszych kolejkach rozgrywek zgromadzili premierowe minuty na boiskach od 3. Ligi aż po zaplecze Ekstraklasy. Część z nich miała powody do zadowolenia po pewnych wygranych, dla innych był to wymagający debiut w nowych klubach.
Korona Kielce opublikowała ważny komunikat dla kibiców wybierających się na sobotni mecz z Legią Warszawa. Klub poinformował, że przed wejściem na Exbud Arenę zostanie przeprowadzona dwuetapowa kontrola biletów, dlatego apeluje o wcześniejsze przygotowanie odpowiednich dokumentów.
Łączna frekwencja podczas 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy wyniosła 109 624 widzów.
Druga seria spotkań PKO BP Ekstraklasy przyniosła kibicom mnóstwo emocji, obfitując w efektowne powroty z dalekiej podróży oraz pojedynki trzymające w napięciu do ostatnich minut.
Prawdziwy festiwal strzelecki i gigantyczne emocje towarzyszyły inauguracji nowego sezonu Betclic 3. Ligi w Jędrzejowie. Przebudowana przed sezonem Korona II Kielce stoczyła szalony pojedynek z miejscowym Naprzodem.
Przed Koroną Kielce dwa bardzo ważne wydarzenia z udziałem kibiców. Najpierw „żółto-czerwoni” zainaugurują domowe występy w nowym sezonie, a już tydzień później czeka ich drugi ligowy wyjazd.
Pomocnik Adam Chojecki w sezonie 2026/2027 będzie występował w barwach Resovii Rzeszów. 21-letni gracz został wypożyczony z Korony Kielce do drugoligowego klubu.
Piłkarze Korony Kielce kontynuują przygotowania do hitowego starcia z Legią Warszawa. W piątek, 31 lipca, „żółto-czerwoni” odbyli otwarty dla mediów trening przy ul. Kusocińskiego. Zajęcia miały lżejszy charakter i były poświęcone przede wszystkim doskonaleniu stałych fragmentów gry.
W piątkowe przedpołudnie piłkarze Korony Kielce odbyli otwarty trening na boisku treningowym przy ul. Kusocińskiego. Po zajęciach z dziennikarzami spotkał się obrońca „żółto-czerwonych”, Bartłomiej Smolarczyk, który mówił o przygotowaniach do meczu z Legią Warszawa, wpływie przełożonego spotkania z Górnikiem Zabrze oraz pracy nad stałymi fragmentami gry.

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy zmienił termin wyjazdowego meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korony Kielce z Widzewem Łódź.
Korona Kielce poznała termin rozegrania domowego meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Motorem Lublin.
Korona Kielce sonduje możliwość pozyskania dwóch czołowych zawodników Lechii Gdańsk. Jak poinformował na portalu X dziennikarz Sebastian Staszewski, kielecki klub chciałby wykupić ze spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy słowackiego napastnika Tomáša Bobčeka oraz ukraińskiego pomocnika Ivana Żelizkę. Problemem pozostają jednak oczekiwania finansowe Lechii.
Mateusz Głowiński najbliższy sezon spędzi w Zniczu Pruszków. 20-letni napastnik odchodzi z Korony Kielce na zasadzie wypożyczenia, do klubu w którym będzie miał szansę na regularne występy w Betclic 2 Lidze.
Korona Kielce konsekwentnie realizuje strategię opartą na rozwoju młodych piłkarzy. Pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał 17-letni bramkarz Franciszek Panek, który został także włączony do kadry pierwszego zespołu. To jednak tylko jedna z kilku ważnych decyzji personalnych ogłoszonych w ostatnich dniach przez Akademię Korony.

Copyright © 2026 CKsport.pl Redakcja

Projekt i wykonanie: CK Media Group