PGE VIVE znów przed własną publicznością

20-03-2018 15:06,
Piotr Ciesielski

Po trzech dniach przerwy do Hali Legionów wracają szczypiorniści PGE VIVE Kielce. W ramach 28. kolejki PGNiG Superligi podejmą Gwardię Opole.

Drużyna z Opola zalicza całkiem udany sezon. Podopieczni Rafała Kuptela zajmują 3. miejsce w tabeli grupy pomarańczowej ligi. Awansowali też do Final 4 Pucharu Polski. Ostatnio wprawdzie przegrali z MKS-em Kalisz 28:31, ale we wtorek na pewno zawieszą poprzeczkę wysoko w meczu w Kielcach. Zwycięstwo w spotkaniu z MKS-em praktycznie gwarantowałoby trzecie miejsce opolan w grupie. Przegrana sprawiła, że o swoją pozycję Gwardia będzie musiała walczyć do samego końca rundy zasadniczej.

REKLAMA

Co innego PGE VIVE. Podopieczni Talanta Dujszebajewa wygrali wszystkie dotychczas rozegrane mecze ligowe i z 94 punktami przewodzą tabeli. Nie tylko wystąpią oni w fazie play-off, ale będą jej faworytem.

Dla PGE VIVE ostatni czas był niezwykle intensywny. W ubiegłą niedzielę, w meczu na szczycie, ograli Orlen Wisłę Płock. Awansowali również do ½ finału PGNiG Pucharu Polski, eliminując Warmię Energę Olsztyn we wtorek i Zagłębie Lubin w środę. Tydzień zakończyli w sobotę, pokonując u siebie Sandrę SPA Pogoń Szczecin. Świeżość przy takim natłoku spotkań może zapewnić tylko umiejętna rotacja składem i taka właśnie stosowana jest w kieleckim klubie - W każdym meczu dajemy odpocząć dwóm, trzem zawodnikom, we wtorek ponownie zrobimy rotację. Jestem bardzo zadowolony z chłopaków, z tego, że walczą w każdym meczu – mówi trener Talant Dujszebajew.

Naszpikowane gwiazdami PGE VIVE będzie niewątpliwie faworytem zbliżającego się spotkania. Opolanie w składzie nie mają takich nazwisk jak drużyna z Kielc, ale ich bramkarz, Adam Malcher odbił najwięcej piłek w tym sezonie PGNiG Superligi. Gwardziści nigdy w historii nie wygrali z PGE VIVE Kielce, ale końcówka rundy zasadniczej uczy nas, że wyniki meczów są bardzo nieprzewidywalne i być może ekipa z Opola pokusi się o niespodziankę.

Mecz PGE VIVE Kielce – Gwardia Opole odbędzie się we wtorek, 20 marca, o godzinie 18:30 w Hali Legionów w Kielcach.

Źródła: własne, pgnig-superliga.pl

fot. Anna Benicewicz-Miazga

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group