Wysoka wygrana i awans PGE VIVE w Olsztynie

13-03-2018 20:46,
Piotr Ciesielski

Wykonali swoje zadanie zawodnicy PGE VIVE Kielce. Podopieczni Talanta Dujszebajewa w 1/8 finału Pucharu Polski rozgromili we wtorek gospodarzy, Warmię Energę Olsztyn 41:22.

Kielczanie od początku kontrolowali przebieg zawodów i już w pierwszej minucie objęli prowadzenie. Przewodnictwa nie oddali do końca pierwszej połowy, którą wygrali aż 21:6.

REKLAMA

Druga części meczu była bardziej wyrównana. Bardzo długo prowadzili w niej gospodarze, ale ostatecznie to zawodnicy Dujszebajewa znów byli lepsi. Grali na luzie, lecz z szacunkiem dla rywala, wiedząc, że wygrana w meczu jest już na wyciągnięcie ręki. Zwyciężyli w tej partii 20:16 .

Do Olsztyna drużyna z Kielc udała się osłabiona. Zabrakło m.in. zmęczonych Michała Jureckiego, Urosa Zormana i Krzysztofa Lijewskiego, a także leczących kontuzje Filipa Ivica czy Bartłomieja Bisa.

Dzisiejsze zwycięstwo oznacza awans, ale i obowiązek gry już... jutro. Mecz z Zagłębiem Lubin, w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski, odbędzie się bowiem po upływie 24 godzin od pierwszego gwizdka sędziego w Olsztynie.

- Ten tydzień jest intensywny, mamy cztery mecze i musimy obracać składem tak, by wszyscy zawodnicy na mecze Ligi Mistrzów, które jeszcze przed sobą mamy, byli zdrowi i w dobrej dyspozycji – mówi Tomasz Strząbała, II trener PGE VIVE Kielce. – Na pewno w końcu nałożą się na siebie obciążenia meczowe, Płock, Olsztyn, podróż, od razu Zagłębie Lubin, musimy umiejętnie rotować składem. Część zawodników zagra tu więcej, część tu więcej i myślę, że to wystarczy. Na szczęście w większości gramy w domu, więc mamy psychologiczną przewagę nad rywalami – kończy asystent Dujszebajewa.

Mecz PGE VIVE Kielce – MKS Zagłębie Lubin odbędzie się w środę, 14 marca o godzinie 18:00 w Hali Legionów w Kielcach. 

Warmia Energa Olsztyn - PGE VIVE Kielce 22:41 (6:21)

Warmia Energa: Kłodziński, Pikura - Golks 7, Malewski 5, Deptuła 3, Dzieniszewski 3, Hegier 1, Sikorski 1, Żółtak 1, Królik, Pasymowski.

PGE VIVE: Wałach - Bielecki 8, Dujshebaev 5, Djukić 5, Kus 4, Janc 4, Jachlewski 4, Aguinagalde 3, Strlek 3, Bombac 3, Jurkiewicz 2.

Źródła: własne, kielcehandball.pl

fot. Anna Benicewicz-Miazga

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group