Thriller w końcówce, ogromne emocje! Vive remisuje z Flensburgiem

11-02-2018 20:23,
Piotr Ciesielski

Świetna pierwsza połowa, zakończona czterema bramkami przewagi. Druga zdecydowanie gorsza. Aż ciężko w to uwierzyć, ale w samej końcówce meczu zawodnicy PGE VIVE Kielce pozwolili gospodarzom najpierw doprowadzić do remisu, a potem wyjść na prowadzenie. Mistrzowie Polski stratę odrobili - za sprawą rzutu Blaza Janca - wraz z końcową syreną. Pierwszy w 2018 roku mecz w Lidze Mistrzów - na remis!

Mecz rozpoczęli kielczanie, ale to gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. Zgubioną przez przyjezdnych piłkę szybko rozegrali zawodnicy zespołu z Bundesligi i Hampus Wane pokonał Sławomira Szmala. Zresztą 24-letni Szwed, obok Rassmusa Lauge Schmidta, był najaktywniejszym graczem drużyny wicemistrzów Niemiec.

Na szczęście kielczanie szybko odpowiedzieli bramką rzuconą ze skrzydła przez Blaza Janca. W 6. minucie mistrzowie Polski pierwszy raz wyszli na prowadzenie. Piłkę przechwycił Michał Jurecki, a bramkę rzucił Manuel Strlek. Później drużyna z Kielc stopniowo zwiększała przewagę. Na wyróżnienie zasłużyła akcja z 16. minuty. Krzysztof Lijewski podał piłkę do Marko Mamica, ten zagrał za plecami do Strleka, który pokonał Matthiasa Anderssona.

W bramce PGE VIVE znakomicie spisywał się Sławomir Szmal. Jeśli chodzi o kary, to w tym aspekcie także zawodnicy z Flensburga byli pierwsi. Najpierw, w 18. minucie, boisko musiał opuścić Magnus Rod. W dalszej fazie pierwszej połowy do grona ukaranych dołączył Mamic. Najskuteczniejszym graczem mistrzów Polski był Michał Jurecki – kapitan kielczan rzucił przed przerwą aż 7 bramek. Między innymi dla tego, do przerwy VIVE prowadziło 21:17.

Po wznowieniu gry, zawodnicy Flensburga rozpoczęli bez bramkarza. Świetnie dysponowany tego dnia Szmal wygrał pojedynek z Lasse Svanem i Manuel Strlek trafił do pustej bramki.  W 34. minucie Svan w kontrze przegrał pojedynek ze Szmalem. Sytuacja ta praktycznie rozbiła i tak słabo do tej pory wyglądającą ekipę z Flensburga. VIVE pokazało, że jak na razie kontroluje ten mecz i na aktywność Niemców odpowiedziało bramką Michała Jureckiego.

Gospodarze, przez prawie minutę musieli radzić sobie w 5 w polu. Najpierw wykluczony został Henrik Toft Hanssen, a w 38. minucie taki sam los spotkał Magnusa Roda. Kielecki zespół także grał w osłabieniu, kiedy dobiegł już końca przymusowy odpoczynek gospodarzy, karę otrzymał Mariusz Jurkiewicz.

Podopieczni Talanta Dujszebajewa, dzięki trafieniom Julena Aginagalde i Janca „wygrali” jednak ten fragment gry.  W ostatnim kwadransie Flensburg – Handewitt niebezpiecznie zmniejszał straty i doszedł kielczan na dwie bramki. Ci odpowiadali jedynie sporadycznymi trafieniami Urosa Zormana. Świetnie w niemieckiej bramce spisywał się Kevin Muller.  To między innymi dzięki jego interwencjom, zawodnicy Dujszebajewa, w ostatnich 10 minutach mieli ponad 6-minutowy przestój w rzucaniu bramek.

W końcówce meczu gospodarze wyrównali, a później dzięki trafieniu Rassmusa Lauge Schmidta wyszli na prowadzenie. Dopiero w ostatniej akcji meczu wyrównał Blaz Janc. Na wyróżnienie zasłużyła też na pewno 100% skuteczność rzutów karnych rzucanych przez Karola Bieleckiego. Ostatecznie SG Flensburg – Handewitt zremisował z PGE VIVE Kielce32:32.

SG Flensburg-Handewitt – PGE VIVE Kielce 32:32 (17:21)

------------

Jake2018-02-11 20:38:27
Żenada. Trzeba w końcu pogonić tego mongoła.
Korona2018-02-11 20:50:04
Znów zgubione frajersko punkty w końcówce meczu. Zero taktyki. Wyłącznie indywidualne umiejętności. Bez trenera z takimi zawodnikami też można grać. Kolejny raz w końcówce Zorman traci 3 piłki
Dujszebajewa czas się skonczył!2018-02-11 20:51:50
w 50min. jak VIVE prowadziło 4 bramkami to byłem pewien, że zagramy mądrze końcówke i zdobedziemy tak waze 2pkt.. a tu ledwo udało sie uratować remis.. zajęcie choćby 4 miejsca w grupie się oddala!!! Dujszebajew jako trener juz nic nie da tej druzynie!! Kolejny sezon LM stracony!! Mamy zawodników na final 4 LM ale taktyka i pomysły Dujszebajewa wszystko niweczą!!!
Tomek2018-02-11 20:55:45
Wygrany mecz i cudem udało się go tylko zremisować! Taktyka i pomysł na końcowe 10 minut(gdy VIVE prowadzi 4bramkami) trenera Dujszebajewa tylko potwierdza, że pod jego skrzydłami kolejny sezon w LM pod jego wodzą stracony!!!! Marzenia o "Final 4 LM" trzeba odłożyć na kolejny sezon..
Kibic VIVE2018-02-11 20:59:21
...tu pomóc może tylko zmiana trenera... prowadzić 4bramkami w koncówce i tylko zremisować i to cudem?.. Brak pomysłu i taktyki..Dujszebajew już nic nie da tej druzynie!! Bez niego moze i byśmy wygrali..ale ta jego taktyka i pomysł na koncówke...brak słów..
dziak2018-02-11 21:04:23
Po raz kolejny trenerska mistrzowska taktyka zmian po 15 minutach dała znać o sobie. Dobrze gra Bombac to wprowadza Zormana. A trzymanie Kaczki w obronie to kolejny sabotaż. Bisu by zagrał sto razy lepiej. I mistrz strategii bierze czas na 15 sekund przed końcem a od 50 minuty widać było że nie idzie. Czas Talanta skończył się dawno, podobnie jak Kaczki i Lijka.
kibic2018-02-11 21:15:12
Janc co rzucił w ostatniej akcji z zerowego kąta! Nie zmienia to jednak faktu, że do 50 minuty graliśmy świetnie a w ostatnich 10 minutach siadła nam obrona i atak.
Scyzor 702018-02-11 21:15:35
Ale ujadacie!!!!!!!!!!!!!!!. Jak było dobrze to wszyscy piali z zachwytu. Jak teraz jest trudniej to Dujszebajew zły. Sezonowcy!!!!!!!!!!!!
Ck2018-02-11 21:19:04
Wszystkie mecze w tym sezonie są przegrywane w ostatnich 15-10 minutach. Nie wiem czy brakuje im siły czy co ale to lekka przesada. Mamy tak doświadczony zespół i mimo to nie umieją rzucić bramki w końcówce. Jakby nie Jurecki i Szmal to by dostali kilkoma bramkami
HBLL2018-02-11 21:19:36
Zespół ma potencjał, ale brakuje nam kilku detali. W obronie jeśli będziemy grać na radar tak jak w końcówce tego meczu to nic w Lidze Mistrzów nie ugramy. W obronie gramy zbyt statycznie, za mało agresywnie, nie wychodzimy do atakujących tylko cały czas próbujemy łapać na blok. Efekt jest taki, że przeciwnik po dwóch podaniach znajduje sobie stuprocentową pozycję do rzutu, najczęściej na kole choć nie tylko. Ten element musimy poprawić jeśli chcemy sukcesów. Dopóki graliśmy agresywnie w obronie to i Kasa bronił na wysokim procencie a gdy przestaliśmy bronić to rzucali nam bramki w każdej akcji.
x2018-02-11 21:41:27
tu zmiana trenera nic nie da. trzeba wymienić starych, wypalonych i sytych sukcesów, na młodych, zdolnych i głodnych...
J 23,52018-02-11 21:43:02
Przegrali i to z kim ?! ,,Pölnocny Zlom ,, tak sie reklamuja adolfy z Flensburga
Bertus zmień trenera!2018-02-11 21:46:09
Wygrany mecz...ale Tałant pokazał 'swietny' pomysł na koncówke.. Prowadzić 5-6 bramkami i tylko zremisować.. Final 4 LM pozostaje w marzrniach..
Jacek Wacek i Pankracek2018-02-11 21:51:09
a Bombac znowu na wycieczce ?
Treneiro2018-02-11 22:11:30
Widzi że drużyna z Bombacem gra dobrze, to zmienia na Zormaca i już było ciężko w l połowie, to ten sam błąd popełnia w drugiej połowie i jest klapa i do końca tkwi z tym Zormanem i przez 9 min nie zdobywamy bramki.
Do tego Manu dwa razy w bramkarza, Julen z lini w bramkarza , Jukić sam na sam w nogę bramkarza, Zorman kilka strat piłki i 6 bramek przewagi przegwizdane.
Trener musi wyciągać wnioski na bieżąco w trakcie meczu.
obrona do poprawy2018-02-11 22:12:24
Nasza gra przez większą część meczu mogła się naprawdę podobać. Co im się stało w końcówce? Michał Jurecki szarpał niesamowicie od początku meczu więc mógł być zmęczony. Można było wprowadzić Mamicia, który też w tym meczu pokazał się z dobrej strony. Dobrze, że Janc rzucił w ostatniej akcji, bo inaczej byśmy przegrali wygrany mecz.
Dujszebajev Twoj czas minął2018-02-11 22:19:16
odejdz wstydu oszczedz zero taktyki kolejny mecz kiedy w końcówce tracimy przewagę ale Bertus znowu go bronic
kibic2018-02-11 22:26:15
I taka jedna mała propozycja... jeśli Alex potrzebuje zmiany w meczu, a Lijek ma słabszy dzień to może warto na prawe rozegranie, chociaż na kilka akcji wprowadzić Janca? W Celje grał na tej pozycji i radził sobie bardzo dobrze. W końcówce wyglądaliśmy tak jakbyśmy stracili siły na rozegraniu co można zrozumieć, bo przecież Jurecki i Dujszebajew zaliczyli sporo minut w tym spotkaniu. Może warto byłoby w takich momentach postawić na Mamicia i Janca na bokach rozegrania?
azazel2018-02-11 22:41:46
Ludzie, którzy już niczego nie potrafią dać reprezentacji pasożytują w najlepsze w Vive. Budowanie drużyny wokół spasionych emerytów do niczego dobrego nie prowadzi. Czas na młodych: zawodników i trenera.
kibic2018-02-11 22:42:22
A Mamić to nie może być zmiennikiem Jureckiego? W tym meczu kilka razy pokazał, że jak najbardziej może grać w ataku i powinien. Na ME w Chorwacji też pokazał się z dobrej strony jeśli chodzi o atak. Jeśli Lijek gra słabiej to przy obsadzie prawej połówki można też pomyśleć o Jancu, który w Celje regularnie grywał na tej pozycji. Ten zawodnik charakteryzuje się dynamicznym stylem gry więc wprowadziłby dużo świeżości w nasze rozegranie.

Krótko mówiąc pierwsza siódemka Jurecki - Bombac - Alex a druga Mamić - Zorman - Janc. Pamiętajmy również, że Zorman i Janc to Słoweńcy więc o brak zrozumienia na parkiecie raczej bym się nie martwił.
Tomelk2018-02-11 23:40:43
Lijewski i Jurkiewicz to statysci a nie zawodnicy.
trener nie rzuca2018-02-12 09:58:07
To nie trener zepsuł końcówkę, tylko zawodnicy zrobili bohatera z bramkarza. Były dobre akcje, dobre pozycje, kontra Djukicia i wszystko w uj. Nie ma co winić Dujshebaeeva. Ogólnie dobry mecz Kielc, lepszy niż się wszyscy spodziewali
Ramzes2018-02-12 10:01:36
Jeszcze jeden taki i mecz i zegnam ten kabaret ,
odp. do trener nie rzuca2018-02-12 11:17:27
Masz rację, że trener nie rzuca. Pewnie gdyby weszła jedna czy dwie te sytuacje co trafione były rzuty w bramkarza to byłaby wygrana i wszyscy byliby zadowoleni. Ale to trener jeśli widzi, że nie idzie, to powinien albo wrócić do zawodników co ciągnęli to dobrze, ale wymienić zmęczonych np. na Janca na prawym rozegraniu i Mamicia na lewym. Mamic to jak widać nie tylko rzut z dystansu, ale również możliwość wejścia na kontakcie i zanurkowanie z rzutem. To trener też podejmuje decyzje o wzięciu czasu. Jeśli widać było, że nie idzie od 50 minuty to na co czekać do 59.47 z czasem...? Chodzenie wzdłuż linii, kręcenie głową i szyredcze uśmieszki nic tu nie pomogą, zresztą do kogo on miał pretensje. Sędziowie może nie byli najlepsi, ale umówmy się, nie wypaczayli meczu. Wielu powie, że przecież to silny zespół z Bundesligi, ale skoro potrafimy z nim grać i trzymać na dystans to trzeba to robić do końca. Swoją drogą przeraża obrona. Flensburg rzucił chyba 90% bramek z koła w tym większość z czystych pozycji. A trzymanie Jurkiewicza na boisku to był sabotaż. Jestem pewien, że Bisu by zagrał dużo lepiej. Co to za krycie od piłki zawodnika na kole skoro żadnej nie przejął. Kołowy robił z nim co chciał. Na powtórkach widać, jak czasami Jurkiewicz sprawia wrażenie, że w ogóle nie wie co się dzieje, odwrócony plecami, zagubiony.
Żenada i wstyd2018-02-12 12:30:06
Mongoł do wymiany. Jak można zremisować wygrany mecz??? Zachowali się jak przedszkolaki. Już któryś raz z kolei tracimy komplet punktów na własne życzenie. To jest nie do pomyślenia. Doświadczony zespół, a gra jak dzieciarnia. Szkoda słów.
Kocham .....tyle , ze Szczecin2018-02-12 18:02:22
Ale fajna zabawa czytanie tego wszystkiego. Piec osöb pisze a potem kopiuje tekscik gdzie sie da :-)) ck, vive, onet, gosc niedzielny, ......
Kibic2018-02-13 21:24:26
Skoro przez 10 minut nie rzuca się bramki to o czym my mówimy

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.