Dwa i pół tygodnia do meczu. Mistrzowie Polski rozpoczynają treningi

07-01-2018 20:49,
Piotr Ciesielski

Już w najbliższy poniedziałek do pracy na treningach powracają zawodnicy PGE VIVE Kielce. Na zajęciach nieobecni będą jednak Blaz Janc, Marko Mamić, Manuel Strlek, Julen Aginagalde, Alex Dujszebajew i Darko Djukić. Wszyscy przygotowują się do EHF Euro 2018 w Chorwacji. Nie będzie także Sławomira Szmala, który został powołany przez Piotra Przybeckiego do reprezentacji Polski. Biało-czerwoni wkrótce rozegrają mecze w ramach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Nieco inaczej wygląda sprawa z Filipem Ivicem. Młody bramkarz opuścił zgrupowanie reprezentacji Chorwacji, gdyż wskutek intensywnych treningów zaczęło go boleć kontuzjowane i operowane niedawno kolano. - Niestety, nie było gotowe na taki wysiłek. Za szybko wszedłem w rytm treningowy i kolano po prostu dało o sobie znać. Jeśli będę gotowy, a trener Lino Cervar będzie mnie potrzebował, to wrócę do drużyny. Dziękuję mu za zaufanie i powołanie, a chłopakom życzę powodzenia - mówi 26 letni golkiper. Ivić dziś wrócił do Polski, jutro pojawi się w Hali Legionów.

REKLAMA

Najpierw żółto-biało-niebiescy do południa odbędą zajęcia kondycyjne. Tego samego dnia, wieczorem zespół znów pojawi się w hali, by odbyć już regularny trening z piłkami. W ten sposób zawodnicy rozpoczną zimowy okres przygotowawczy przed drugą częścią sezonu.

Na parkiety PGNiG Superligi, podopieczni Talanta Dujszebajewa wrócą 23 stycznia, gdy na wyjeździe zmierzą się z Zagłębiem Lubin.

Źródła: kielcehandball.pl, Handball Planet

fot. Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group