Na kieleckich basenach... zbadasz wzrok. Za darmo!

07-11-2017 16:49,
Redakcja

To już kolejna edycja akcji "Ratujmy dzieciom wzrok". Obecna odbędzie się na trzech krytych pływalniach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. Organizatorami akcji są salony optyczne Klank Optyk oraz MOSiR.

Akcja jest skierowana do dzieci i młodzieży. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na odpowiednią profilaktykę, zwłaszcza wśród najmłodszych. Do zbadania stanu ich wzroku zostanie użyty specjalistyczny sprzęt okulistyczny.

REKLAMA

– Tradycyjne badania zwykle wymagają zakropienia oczu, dzięki naszym urządzeniom nie jest to konieczne. Badanie jest szybkie i bezkontaktowe – mówi Paweł Piłat z Klank Optyk. Organizatorzy przekonują, że dla wielu dzieci może to być pierwsza forma kontaktu z okulistą i optykiem. Może również zapobiec pogłębieniu się niezdiagnozowanych wcześniej wad wzroku oraz chorób oczu.

– Ta akcja jest bardzo potrzebna, stąd nasze wsparcie oraz udostępnienie trzech pływalni, na których uczymy pływać dzieci w ramach nauki pływania organizowanej przez nas w Kielcach. Rodzice otrzymują możliwość, aby przy okazji wspomnianych zajęć bezpłatnie zbadać wzrok u swoich dzieci. Gorąco zachęcam do skorzystania z tej oferty – mówi Mieczysław Tomala, dyrektor kieleckiego MOSiR-u.

Akcja odbędzie się w każdy kolejny piątek listopada na następujących Krytych Pływalniach MOSiR: 

- Pływalnia „ORKA”, ul. Kujawska 18 (10 listopada),

- Pływalnia „DELFIN”, ul. Krakowska 2 (17 listopada),

- Pływalnia „FOKA”, ul. Barwinek 31 (24 listopada).

Bezpłatne badanie wzroku u dzieci będzie przeprowadzane w godzinach 16:00–19:00.

Regulamin akcji - kliknij TUTAJ

Źródło: mosir.kielce.pl

Wasze komentarze

Koroniarz2017-11-07 21:04:57
Osoba dorosla moze tez zrobic badania?

Projekt i wykonanie: CK Media Group