Odciąłem się od imprez i rozpraszaczy. Z wagą problem mam do dzisiaj

20-10-2017 09:13,
Redakcja

Maciej Gostomski, gdy tylko wskoczył do podstawowego składu Korony Kielce, błyszczy między słupkami. Szczególnie doskonałe spotkanie zanotował w meczu z Wisłą Płock, gdy zachował czyste konto, broniąc kilka razy w naprawdę trudnych sytuacjach. A przecież jeszcze niedawno był na Kolporter Arenie zawodnikiem niechcianym.

Bramkarz został odsunięty od pierwszej drużyny, a taką decyzję podjął ówczesny trener, Maciej Bartoszek. 29-latek trafił na wypożyczenie do Chojniczanki Chojnice, ale i tam był główny rezerwowym. Wystąpił w tylko trzech meczach I ligi. Dzisiaj, w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", zawodnik mówi, że ta sytuacja wiele go nauczyła.

REKLAMA

"Po nieudanej przygodzie w Glasgow Rangers, Gostomski podpisał kontrakt z Koroną. Początek był obiecujący, ale później złocisto-krwiści zaczęli przegrywać mecz za meczem. Jednym z głównych winowajców miał być bramkarz. Pojawiły się informacje, że jest skonfliktowany z kolegami, ma nadwagę, imprezuje i nie przykłada się do treningów. W trakcie jednych z zajęć do Gostomskiego podszedł trener Tomasz Wilman i powiedział: „Jakbyś mocniej się przyłożył, zagrał fajny sezon, mógłbyś wyjechać za granicę i zarobić fajne pieniądze”. Bramkarz tylko się uśmiechnął.

– Słowa trenera zrozumiałem dopiero w Chojnicach. Myślałem, że już nigdy nie wrócę do ekstraklasy, ale zacząłem po prostu robić swoje, odciąłem się od imprez i innych rozpraszaczy. Waga? Z nią problem mam do dziś, daleko mi do kulturysty, ale to mi nie przeszkadza. Jak będę miał spokój w głowie, będzie dobrze. A teraz znów mam czysty umysł – kończy" - czytamy w artykule "PS".

Więcej na stronie Przeglądu Sportowego

fot. Łukasz Laskowski / PressFocus

Wasze komentarze

kiri2017-10-20 09:47:49
Maciek praca, praca i jeszcze raz praca to osiagniesz jeszcze duzo w piłce bo masz to 'coś'.. a imprezy, zabawy na to bedziesz miał czas za 10 lat!
CK2017-10-20 11:47:53
Maciek to dobry bramkarz z potencjałem. Gdyby mu się tylko chciało. To, że wie jak się broni pokazał w meczu z obiema Wisłami.
Gostom ostatnio jaki popularny w mediach2017-10-20 13:08:59
najpierw Weszlo, teraz PS, kto nastepny? The Times?
KSS2017-10-21 09:48:08
Rzeczywiście imprezowy typ widać po zachowaniu. Choć odrobina pokory, ciężka praca i jeszcze można coś zdziałać, tym bardziej, że jest ku temu dobry moment w Koronie. Laski i alko wcześniej czy później prowadzą do nikąd. W życiu są ważniejsze sprawy nie mówiąc o stabilizacji.

Projekt i wykonanie: CK Media Group