Bohater ostatniego Final Four trafi do Vive! Ma zastąpić Zormana

10-06-2017 15:00,
Redakcja

Luka Cindrić od sezonu 2018/19 będzie zawodnikiem Vive Tauron Kielce. Kontrakt będzie obowiązywał na trzy lata. Playmaker występuje obecnie w macedońskim Varadrze Skopje, z którym kilka dni temu wygrał rozgrywki Velux EHF Champions League. 24-letni zawodnik miał bardzo duży wkład w sukces zespołu, zdobywając m.in. decydującego gola w półfinałowym spotkaniu z FC Barceloną.

- Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ udało nam się porozumieć z klasowym zawodnikiem, co udowodnił m.in. podczas Final4 Ligi Mistrzów. Myślę, że Luka będzie godnym następcą Urosa Zormana w naszej drużynie. Wspólnie z Deanem Bombacem mogą stworzyć duet najlepszych rozgrywających na świecie - mówi prezes Bertus Servaas. 

Mierzący 185 centymetrów wzrostu zawodnik zdobył w tym sezonie dla Vardaru 61 goli w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Co dało mu trzecie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników mistrza Macedonii w LM. Cindrić występuje także w reprezentacji Chorwacji, otrzymał powołanie od selekcjonera Lino Cervara na najbliższe zgrupowanie zespołu narodowego.

Luka Cindrić urodził się 5 lipca 1993 roku, a swoją karierę rozpoczął w chorwackim klubie RK Karlovac (2012 - 2014). Następnie trafił do macedońskiego Metalurga Skopje, gdzie grał przez rok. Kolejnym jego klubem był Vardar,  w którym występuje do dziś. Od sezonu 2018/19 będzie reprezentował "żółto-biało-niebieskie" barwy.

Wspólnie z Luką Cindriciem przed sezonem 2018/19 do naszego klubu trafią: lewoskrzydłowy Angel Fernandez Perez (Naturhouse La Rioja) i bramkarz Vladmir Cupara (Ademar Leon). 

Źródło: vtkielce.pl

Wasze komentarze

ooooo2017-06-11 11:42:28
niezle

Projekt i wykonanie: CK Media Group