Na Politechnice pobiegną w... kaskach

28-03-2017 09:42,
Redakcja

Akcje Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! to nie tylko spotkania na uczelniach technicznych i ścisłych wydziałach uniwersytetów, ale także Bieg w Kasku w sześciu miastach Polski. W Kielcach dziewczyny pobiegną w najbliższy czwartek 30 marca na trasie wokół kampusu uczelni. Start o 13:30.

Bieg w Kasku organizowany jest przez Akademicki Związek Sportowy we współpracy z poszczególnymi Uczelniami. W tym roku biegi zorganizowane zostaną na: Politechnice Łódzkiej, Politechnice Częstochowskiej, Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Politechnice Świętokrzyskiej, Politechnice Opolskiej i Politechnice Poznańskiej. Uczestniczki biegu mają przebyć dystans od 1 do 2 kilometrów w kultowych kaskach naszej akcji. Bieg w Kasku to przede wszystkim dobra zabawa, ale też pewnego rodzaju manifest, który ma zwrócić uwagę na to, jak ważne jest wspieranie dziewczyn na uczelniach technicznych.

Bieg w kasku jest od wielu lat elementem ogólnopolskich akcji Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

Celem akcji jest walka ze stereotypowym podziałem na zawody "męskie" i "kobiece" i zachęcenie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do studiowania na kierunkach technicznych i ścisłych. Obie akcje są organizowane wspólnie przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) i Fundację Edukacyjną Perspektywy. Akcja Dziewczyny na politechniki! w tym roku odbędzie się już po raz dziesiąty, a Dziewczyny do ścisłych! - ósmy. Finałem akcji będzie Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn, 30 marca 2017 roku na 19 polskich uczelniach. Zapraszamy!

 Na bieg obowiązują wcześniejsze zapisy na bieg przez internet. Każda zarejestrowana uczestniczka otrzyma na pamiątkę kask. Start i meta biegu w Kielcach zlokalizowane będę obok budynku Rektoratu Politechniki Świętokrzyskiej. Początek rywalizacji w czwartek 30 marca o 13:30. Więcej informacji i rejestracja na: www.biegwkasku.pl.

fot. Paula Lesiak

 

 

Projekt i wykonanie: CK Media Group