Startuje Kielecka Liga Kartingowa!

02-03-2017 15:27,

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja sezonu 2017 Kieleckiej Ligi Kartingowej! Już od 3 marca amatorzy kartingu znów będą mieli okazję do zmierzenia się na torze podczas zawodów. W tym sezonie wprowadzonych zostanie kilka nowości, które znacznie uatrakcyjnią rywalizację.

Odbywające się na kieleckim torze kartingowym F1GOKART od 2012 roku przyciągają miłośników kartingu z całego województwa i nie tylko. W ciągu poprzednich sezonów wzięło w nich udział prawie 300 różnych osób.

W sezonie 2017, podobnie jak przed rokiem, odbędzie się 9 rund, z których brane pod uwagę będzie 7 najlepszych. Uczestników czeka jednak kilka zmian. Nadal każdy z kierowców będzie jeździł w kwalifikacjach trzema różnymi gokartami, a brane pod uwagę będą dwa najlepsze czasy. Pierwszy czas da pozycję startową do finałów 1, a drugi czas do finałów 2. Doważanie - mające wyrównać szanse wszystkich - pozostaje na niezmienionym poziomie 85 kilogramów.

Następnie miejsca zdobywane przez zawodników w poszczególnych finałach będą sumowane, a najniższa suma wyłoni zwycięzcę. W przypadku remisu decydował będzie pierwszy czas kwalifikacji. Każdy z uczestników będzie miał gwarantowaną jazdę w dwóch finałach oraz kwalifikacjach.

Najważniejszą nowością sezonu będzie wprowadzenie w wyścigu tzw. „Joker lapów”. Podczas każdego z dwóch wyścigów każdy będzie musiał raz przejechać tor inaczej, skracając go lub wydłużając sobie w wyznaczonym miejscu. Jest to dodatkowa szansa na zyskiwanie pozycji!
 
Ponownie każdy będzie mógł rywalizować w kilku kategoriach. Oprócz generalnej i drużynowej, prowadzone będą klasyfikacje Junior i Fighter, a w każdej z nich wręczane będą puchary i nagrody!

Szczególnie mocno zapraszani do startu są ci, którzy jeszcze w KLK nie startowali bowiem specjalnie dla nich stworzona została kategoria Debiutantów!
 
- Ponownie dajemy wszystkim chętnym - bez względu na kręcone czasy, doświadczenie, wagę czy umiejętności - możliwość poczucia smaku rywalizacji w bezpiecznym i komfortowych warunkach. Przede wszystkim jest to zabawa, ale zaciętej walki również nie brakuje - mówi zarządzający torem F1GOKART Mateusz Tutaj.

Oto prowizoryczny kalendarz na sezon 2017 (terminy poszczególnych rund będą ogłaszane najpóźniej tydzień przed planowanym rozpoczęciem):
3 marca
24 marca
7 kwietnia
12 maja
9 czerwca
8 września
29 września
20 października
10 listopada

Projekt i wykonanie: CK Media Group