Korona będzie zmobilizowana. Nie można myśleć, że to łatwy rywal

22-07-2016 11:06,
Wojciech Staniec II

Po wysokiej porażce z Zagłębiem Lubin Korona Kielce rozegra w ramach 2. kolejki Lotto Ekstraklasy pojedynek w Szczecinie z miejscową Pogonią. Podopieczni Tomasz Wilmana liczą na szybką rehabilitacje po nieudanym początku. - Musimy wyciągnąć to, co dla nas najważniejsze i poprawić to, co najbardziej szwankowało - zapowiadał szkoleniowiec.

Do Szczecina złocisto - krwiści pojechali bez większych osłabień kadrowych, aczkolwiek można spodziewać się kilku zmian w składzie. Za Dimitrija Wierchowcowa wystąpi Djibril Diaw. Niepewny występu może być również Łukasz Sekulskiego, którego zastąpić może Michał Przybyła.

- Zobaczymy, jak to będzie wyglądało. Pracujemy z chłopakami i analizujemy Pogoń, bo chcemy zneutralizować jej mocne strony. Trwa proces przebudowy drużyny i to jest złożona sprawa. Na pewno każdy z zawodników będzie miał okazję, żeby wystąpić. Niektórzy pokazali, że warto dawać im szansę. Wszystko jest jeszcze sprawą otwartą. Przed nami są jeszcze treningi i dopiero po nich podejmiemy decyzję odnośnie składu - wyjaśniał trener.

Rywale kielczan również nie najlepiej wspominają inaugurację rozgrywek. Ulegli w Krakowie Wiśle 1:2. - Rewolucji nie będzie, ale nie wykluczam zmian. Zawodnicy dowiedzą się jako pierwsi. Koncepcja na Wisłę była jedna, a nie musi się jutro powtórzyć. Mecz z Koroną będzie inny i poszukamy innych rozwiązań - wyjaśniał trener „Portowców”, Kazimierz Moskal.

Szczecinianie do meczu z Koroną przystąpią osłabieni brakiem Huberta Matyni i Davida Niepsuja. Niepewny jest też występ w bramce Jakuba Słowika, który rozczarował w meczu pod Wawelem.

Kazimierz Moskal przestrzega jednak przed lekceważeniem kieleckiego klubu. - Korona będzie bardzo zmobilizowana. Nie chciałbym, żeby przegrana 0:4 Korony w Lubinie wpłynęła na nasz zespół i żebyśmy myśleli, że to łatwy rywal. Już o tym w szatni porozmawialiśmy - wyjaśniał.

Jeśli mamy sytuacje, to musimy je wykorzystywać. Między innymi dlatego ostatnio nie wygraliśmy. Jeśli będziemy bardziej skuteczni, to na pewno nam to pomoże - kontynuował Moskal.

Początek meczu Korony Kielce z Pogonią Szczecin zaplanowano na piątek, 22 lipca o godzinie 18. Spotkanie to poprowadzi Krzysztof Jakubik z Siedlec. Zapraszamy na nasz portal, gdzie przeprowadzimy relację na żywo z tego pojedynku.

fot. Mateusz Kępiński (korona-kielce.pl)

Partner meczu:

W organizacji wyjazdu do Szczecina wsparł nas profil Korona Kielce - Poza Granicami. Dziękujemy!

Dołącz, polub!

Wasze komentarze

Lukasz2016-07-22 13:48:32
A.Strejlau tak wypowiedział się o dzisiejszym meczu w Szczecinie: "W Koronie panuje totalny chaos i organizacyjny i sportowy i jestem pewien, że Korona jest głównym kandydatem do spadku i w Szczecinie to potwierdzi...".. Mimo wszystko My Kibice wierzymy, ze to się nie ziści i dojdzie do kolejnych wzmocnień (min.Napastnik i Pomocnik).. Liczymy także na punkty w Szczecinie!!!
krym2016-07-22 14:08:25
Dlaczego nie piszecie jaki dziś zagra skład.Co jest z wami?.
Paprocki grabarz Korony2016-07-22 15:04:40
Paprocki weź się do roboty co aty sobie wyobrażasz Oslabiles zespół i myślisz ze ściągniesz jednego zawodnika który ma braki kondycję i musi to nadrobić i utrzymany się w ekstraklasie. ? gdzie kolejna wzmocnienia. ? kiedy w tym klubie będzie wreszcie normalnie? Trener figurant prezes nieudacznik dział marketingu porazka i znajomi prezydenta w administracji

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group