Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej od piątku w Kielcach!

28-04-2016 16:06,
Michał Filarski

Po ponad 6 latach przerwy Kielce ponownie będą gościć uczestników Akademickich Mistrzostw Polski. W najbliższy piątek swoje zmagania rozpoczną piłkarze ręczni w ramach półfinału strefy C AMP w piłce ręcznej mężczyzn. Turniej organizuje KU AZS Politechniki Świętokrzyskiej.

Strefa C to uczelnie z województw świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego. W Kielcach zobaczymy najlepszych szczypiornistów z tych właśnie województw, a do grona głównych faworytów imprezy należeć będą zawodnicy Politechniki Świętokrzyskiej. Gospodarze imprezy dwa lata temu w Lublinie wygrali tego typu zawody, od kilku lat stale znajdując się w ścisłej akademickiej czołówce o czym świadczy brązowy medal w klasyfikacji uczelni technicznych przywieziony w 2014 roku z Opola. Teraz apetyty są podobne, o czym świadczą doskonałe wyniki podopiecznych trenera Pawła Sieczki, wielokrotnego Mistrza Polski z Iskrą Kielce, w rozgrywkach II ligi, w której przez cały sezon plasują się w ścisłej czołówce.

Zespół PŚk również zostanie wzmocniony kilkoma graczami z pierwszej ligi, m.in. Rafałem Jamiołem z KSSPR Końskie. Na zawody prawdopodobnie nie dojedzie bramkarz ekstraklasowego Górnika Zabrze Przemysław Witkowski (obowiązki klubowe), ale będzie on do dyspozycji trenera Sieczki w przypadku awansu do finałów AMP.

Szczypiorniści Politechniki Świętokrzyskiej trafili do grupy B, która okrzyknięta została grupą śmierci. Oprócz podopiecznych Pawła Sieczki zagrają w niej Uniwersytet Jagielloński i  PWSZ Tarnów. Szczególnie groźnym przeciwnikiem wydają się być tarnowianie, którzy na każdych AMP-ach pokazują, że są w stanie zawalczyć o czołową lokatę. W zeszłym roku w Rzeszowie zajęli 5-te miejsce premiowane awansem do turnieju finałowego, natomiast dwa lata temu w Lublinie zajęli 2-gie miejsce przegrywając z PŚk Kielce w finale. Niekwestionowanym liderem zespołu jest rozgrywający Łukasz Nowak.

W zawodach oprócz gospodarzy wystąpi też reprezentacja drugiej kieleckiej uczelni - Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Podopieczni Tomasza Błaszkiewicza w tym sezonie udanie zadebiutowali na drugoligowych parkietach od początku będąc mocną drużyną środka stawki. UJK trafiło do grupy D, gdzie zmierzy się z drużyną UMCS Lublin, Politechniki Lubelskiej i Politechniki Rzeszowskiej.

Faworytem grupy wydaje się być lubelski UMCS prowadzony przez Jakuba Ignaszewskiego, który występuje w II lidze w grupie III. Sporo namieszać może jednak wspomniane wcześniej UJK, które może zostać wzmocnione kilkoma ligowcami z innych świętokrzyskich drużyn.

W grupie A zagrają Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Medyczny Lublin i Politechnika Krakowska, natomiast w grupie C AGH Kraków, Uniwersytet Przyrodniczy Lublin i UEk Kraków. Z każdej grupy awans do ćwierćfinałów uzyskają dwie najlepsze drużyny. Najlepsza czwórka zawodów uzyska promocję na finały AMP, które zostaną rozegrane w Katowicach.

Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej odbędą się od 28 kwietnia do 1 maja w trzech kieleckich halach sportowych. Piątkowe mecze zostaną rozegrane w Hali Politechniki Świętokrzyskiej (tutaj mecze PŚk i UJK) oraz w nowej Hali Sportowej w kieleckiej Dąbrowie, sobotnia i niedzielna faza finałowa już tylko w uczelnianej arenie przy al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7 (dodatkowo niedzielne mecze o miejsca 5-8 rozegranie zostaną w hali przy ul. Krakowskiej).

Mistrzostwa patronatem honorowym objęli JM Rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. Stanisław Adamczak, Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski oraz Prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej Grzegorz Budziosz.

Wszystko o mistrzostwach znajdziecie na oficjalnym profilu imprezy na facebooku: www.facebook.com/amprecznaC

fot. Paula Lesiak

TERMINARZ:
29.04.16/Piątek/
Hala Politechniki Świętokrzyskiej - al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7 (obok Galerii Echo)
08:30 UMCS Lublin - Politechnika Lubelska (grupa D)
10:00 PWSZ Tarnów - Uniwersytet Jagielloński B
11:30 UJK Kielce - Politechnika Rzeszowska D
13:00 Politechnika Świętokrzyska - PWSZ Tarnów B
14:30 Politechnika Lubelska - Politechnika Rzeszowska D
16:00 Uniwersytet Jagielloński - Politechnika Świętokrzyska B
17:30 UJK Kielce - UMCS Lublin D

Hala Dąbrowa - ul. Warszawska 338
08:30 UM Lublin - Politechnika Krakowska A
10:00 UE Kraków - AGH Kraków C
11:30 Uniwersytet Rzeszowski - UM Lublin A
13:00 AGH Kraków - UP Lublin C
14:30 Politechnika Krakowska - Uniwersytet Rzeszowski A
16:00 UE Kraków - UP Lublin C

30.04.16/Sobota/

Hala Politechniki Świętokrzyskiej
08:30 Politechnika Lubelska - UJK Kielce D
10:00 Politechnika Rzeszowska - UMCS Lublin D
11:30 Ćwierćfinał 1 (1C - 2B)
13:00 Ćwierćfinał 2 (1B  - 2C)
14:30 Ćwierćinał 3 (1D - 2A)
16:00 Ćwierćfinał 4 (1A - 2D)
17:30 3B - 3C
19:00 3A - 3D

01.05.16/Niedziela/
Hala Politechniki Świętokrzyskiej
08:30 Półfinał 1 (zw, 1A-2D - zw. 1C - 2B)
10:00 Półfinał 2 (zw. 1B - 2C - zw. 1D -- 2A)
11:30 Mecz o IX miejsce (zwycięzca 3A-3D - zw. 3B-3C
13:00 Mecze o III miejsce
14:30 Mecz o I miejsce

Hala MOSiR - ul. Krakowska 72
08:30 por. 1A-2D - por. 1C-2B
10:00 por. 1B-2C - por. 1D-2B
11:30 mecz IX miejsce (por. 3A-3D - por. 3B-3C
13:00 mecz p VII miejsce

------------

W ostatnim czasie znacząco zredukowaliśmy liczbę reklam na portalu. Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link i postaw naszej redakcji symboliczną kawę. 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wiadomości

Specjalna okazja, to i specjalne koszulki. Do dyspozycji kibiców trafią okolicznościowe trykoty z okazji udziału Barlinka Industrii w czerwcowym Final4 Ligi Mistrzów.
Wielkimi krokami zbliża się wydarzenie z okazji Dnia Dziecka, a więc Gramy z Biało-Czerwoną. Już 3 czerwca na boisko Suzuki Areny wybiegną byli reprezentanci Polski, którzy zagrają mecz z Przyjaciółmi Świętokrzyskiej Piłki. Prezentujemy sylwetki zawodników, którzy przyjadą do Kielc.
Korona Kielce za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej opublikowała dokładny plan przygotowań drużyny Kamila Kuzery przed starem sezonu 23/24. Nie zabraknie gier kontrolnych – w tym z bardzo ciekawym rywalem.
W Staszowie na obiektach Pogoni odbyła się grupa trójek piłkarskich Enea Elektrownia Połaniec 2014. Wystąpiły w niej 4 zespoły ze Staszowa i 3 z WKS Polesie Wiązownica.
Przyszłość Bartosza Śpiączki nie maluje się w żółto-czerwonych barwach. Snajper niemal całą rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu w Wiśle Płock, ale i tam długo nie zagrzeje miejsca. Jeden ze spadkowiczów nie zdecyduje się na jego wykupienie z szeregów kieleckiego klubu.
Po sezonie 22/23 zawodnicy otrzymali kilkanaście dni urlopu. Ani chwili wytchnienia nie ma za to przy biurkach prezesa czy dyrektora sportowego, gdzie trwają pracę nad uformowaniem kadry na przyszłą kampanię, która wystartuje w drugiej połowie lipca.
– Spodziewamy się bardzo trudnego meczu – zaznacza przed finałem Orlen Pucharu Polski Krzysztof Lijewski, drugi trener Barlinek Industrii Kielce. – Drużyna z Płocka z roku na rok jest coraz lepsza – dodaje przed konfrontacją z Orlen Wisłą Płock.
Po serii oświadczeń ze strony Orlenu Wisły Płock, oficjalne stanowisko wystosował również Barlinek Industria Kielce. "Stanowczo sprzeciwiamy się poddawaniu w wątpliwość naszego sukcesu" – czytamy.
To już ostatnia "Święta Wojna" w bieżącym sezonie. W najbliższą sobotę na parkiet w Kaliszu wyjdą zespoły, które awansowały do finału Orlen Pucharu Polski, a więc Barlinek Industria Kielce i Orlen Wisła Płock. Przy okazji przedmeczowego briefingu asystent kieleckiego klubu, Krzysztof Lijewski, został zapytany o oświadczenia wystosowywane po finale PGNiG Superligi przez "Nafciarzy".
W sobotę 3 czerwca na stadionie Korony Kielce odbędzie się wydarzenie pod szyldem Gramy z Biało-Czerwoną, którego punktem kulminacyjnym będzie mecz byłych reprezentantów Polski z drużyną Przyjaciół Świętokrzyskiej Piłki. Poznaliśmy pełen skład drużyny, która tego dnia wybiegnie na murawę z orzełkiem na piersi.
Kamil Kuzera to postać, której może Koronie zazdrościć cała piłkarska Polska. Poza wynikami sportowymi, trener żółto-czerwonych to pozytywny duch szatni. Szatni, która przejdzie metamorfozę, a za pędzel chwyci sam szkoleniowiec – zdradził w Kanale Sportowym.
W czerwcu każdy kielczanin może wziąć udział w rywalizacji miast o miano Rowerowej Stolicy Polski. Wystarczy zainstalować darmową aplikację „Aktywne Miasta”, dołączyć do drużyny KIELCE i przez cały miesiąc nabijać kolejne kilometry. Dla najaktywniejszych Urząd Miasta Kielce ma konkurs. Do akcji promocyjnej przyłączyli się zawodnicy Barlinek Industria Kielce.
W ostatni weekend maja Dziecięca Akademia Piłkarska zorganizowała Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Festyn odbył się na Stadionie MSOS w Kielcach przy ulicy Prostej 57. To był rekordowy festyn, ponieważ wzięło w nim udział ponad 1000 uczestników!
Za nami sezon 22/23 PKO Ekstraklasy, a przed blisko dwumiesięczna przerwa i czas na wzmocnienia oraz szykowanie formy przed nowymi rozgrywkami. Na ten moment Kielce ogarnęła cisza transferowa. Pewne ruchy jednak się pojawią – tu pojawia się pytanie: Czy żółto-czerwoni powinni poszukać młodzieżowców spoza klubu czy postawić na wychowanków? Zapraszamy do udziału w naszej sondzie.
Kiedy mówimy o podróżowaniu po Europie, myślimy o zabytkach, muzeach czy malowniczych krajobrazach. Ale jest jeszcze jedna strona kontynentu, która przyciąga miliony ludzi rocznie - stadiony. Te imponujące struktury są świadkami historii, miejscem rywalizacji, pasji i emocji. Dla wielu fanów sportu, zwiedzanie stadionów to fascynujące doświadczenie.
Medialnego hałasu po meczu ligowym Barlinka Industrii z Orlenem Wisłą ciąg dalszy. Po serii dwóch oświadczeń klubu z Mazowsza głos zabrało Kolegium Sędziów ZPRP.
Kolejna w tym sezonie "Święta Wojna" cieszy się ogromną popularnością. Właśnie ogłoszono, że wszystkie miejsca kaliskiej Areny na czas finału Orlen Pucharu Polski zostały wyprzedane. Oficjalnie na miejscu pojawi się 400 kibiców Barlinek Industrii Kielce.
Entuzjazm wśród kibiców Barlinka Industrii przed czerwcowym Final4 Ligi Mistrzów jest ogromny. Widać to po zainteresowaniu biletami. W Kolonii zespół Talanta Dujshebaeva wesprze rekordowa liczba fanów.
Trwają przygotowania do wydarzenia "Gramy z Biało-Czerwoną", jakie już 3 czerwca będzie miało miejsce na stadionie Korony Kielce. Gośćmi imprezy będą między innymi Paweł Golański, Grzegorz Piechna, Ireneusz Jeleń, Kamil Kosowski, czy Jakub Wawrzyniak i wielu innych zasłużonych reprezentantów kraju. Ale to nie wszystko, bo w ramach tego przedsięwzięcia już 2 czerwca żywe legendy polskiej piłki pojawią się także w Jędrzejowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Łagowie, Końskich i na Białogonie.
Po wymagających pierwszych zawodach w Daleszycach cyklu MTB Cross, kurz już dawno opadł. Przyszła kolej na następne zawody, tym razem gospodarzem jest Piekoszów, już w najbliższą niedzielę.
Korona II Kielce przegrała 2:4 w miniony weekend z Wisłoką Dębica w meczu 31. kolejki III ligi – zobacz bramki z tego pojedynku.
Piłkarska Ekstraklasa małymi kroczkami zbliża się ku końcowi. Tegoroczne rozgrywki dostarczyły nam masę wrażeń oraz niespodziewanych zwrotów akcji. Rzadko kiedy trafia się sezon, gdzie na kilka kolejek do zakończenia rozgrywek połowa ligi jest zagrożona spadkiem.
Jeden z najlepszych obrotowych w historii i żywa legenda kieleckich mistrzów Polski kończy sportową karierę. Julen Aginagalde pożegna się z parkietem w najbliższą sobotę.
Za nami kolejne zawody z cyklu Industria Grand Prix Gór Świętokrzyskich. Była to V eliminacja, która była zarazem trzecim Memoriałem Mirosława Piróga. Na starcie pojawiło się blisko 40 zawodników i zawodniczek z Kielc, Tarnowa, Warszawy, Końskich i Tczewa. Nie zabrakło medalistów mistrzostw Europy i Polski.
Białorusin jeszcze przed końcem sezonu deklarował chęć pozostania w Koronie Kielce, jednak ostateczną decyzję uzależnił od tego, czy żółto-czerwoni utrzymają się na najwyższym szczeblu rozgrywek. Kiedy PKO Ekstraklasa w przyszłym sezonie stała się faktem, strony doszły do porozumienia.
Chociaż na oficjalny raport PKO Ekstraklasy przyjdzie nam czekać mniej więcej do połowy czerwca, już teraz w sieci dostępne są szacunkowe wyliczenia na temat kwot, jakie otrzymają za zakończony właśnie sezon poszczególne kluby grające na najwyższym szczeblu rozgrywek. Korona Kielce w tym zestawieniu nie jest krezusem.
W najbliższy czwartek 1 czerwca dojdzie do posiedzenia Rady Nadzorczej Korony S.A.. Być może tego dnia rezygnację z funkcji przewodniczącego Rady złoży prezes Suzuki Motor Poland, Piotr Dulnik. – Najbardziej ubolewam nad brakiem jasnej strategii finansowania klubu przez jego właściciela, czyli miasto Kielce – powiedział dla Polskiego Radia Kielce. Podobne wątpliwości wyraził prezes Łukasz Jabłoński.
Najbardziej spektakularny mecz w karierze Grzegorz Bronowicki rozegrał w 2006 roku w Chorzowie w eliminacjach Euro przeciw Portugalii. Wraz z Pawłem Golańskim przyćmił wówczas na Stadionie Śląskim wielkiego Cristiano Ronaldo. Polska wygrała 2:1 i awansowała do finałów Mistrzostw Europy, na które Bronowicki nie pojechał z powodu kontuzji.
To był jego najlepszy mecz w sezonie. Na szczęście dla Korony Kielce przyszedł w najważniejszym spotkaniu kampanii 22/23. Dawid Błanik wygrał głosowanie sondzie po starciu żółto-czerwonych w Łodzi.
Orlen Wisła Płock idzie w zaparte. Na kilka dni przed finałem Pucharu Polski z Barlinkiem Industrią publikuje kolejne oświadczenie. To ma związek z brakiem odpowiedzi sędziów meczu o mistrzostwo Polski na przedsądowe wezwanie.

Copyright © 2023 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group