Walka o tysięczne sekundy rozpoczęta

20-02-2016 11:24,

34 zawodników pojawiło się na starcie inauguracyjnej rundy sezonu 2016 Kieleckiej Ligi Kartingowej. Niezwykle zaciętą walkę rozstrzygnął na swoją korzyść Jakub Olechowski. Nagrody i puchary wręczono w 7 kategoriach, a rywalizować o nie mógł każdy chętny. 

Rozpoczęty sezon jest już szóstym w historii kieleckiego toru F1GOKART. W Kieleckiej Lidze Kartingowej startują amatorzy kartingu niezależnie od wieku, płci czy wagi. Szanse wyrównywane są poprzez doważanie gokartów do 85 kilogramów oraz system kwalifikacji, w którym każdy zawodnik jedzie trzema tymi samymi gokartami – każdym po trzy okrążenia.

Walka w "czasówce" toczy się na tysięczne części sekundy i nieraz zdarza się, że zawodnicy "wykręcają" identyczne rezultaty. Najszybszy w piątek okazał się Jakub Olechowski, a za nim przyjechali Mateusz Matys oraz członek naszej redakcji, Mateusz Cieślicki. Pierwszą szóstkę kwalifikacji dzieliła 1 dziesiąta sekundy.

Każdy z zawodników, biorących udział w "czasówce" jechał następnie dwa wyścigi finałowe, w których nie liczył się czas, a miejsce. W najszybszym finale pierwsza trójka utrzymała swoje miejsca i ostatecznie całe zawody wygrał Olechowski, który jednocześnie został najlepszym Juniorem, a zatem zawodnikiem do 18 roku życia. Nagrodą w tej klasyfikacji jest weekend wyścigowy w kategorii Hobby Rotax Max Challenge Polska z profesjonalnym zespołem kartingowym UNIQ Racing.

Na drugim miejscu finiszował Matys, który zapewnił sobie tym samym zwycięstwo w klasyfikacjach Debiutantów oraz Świętokrzyskiej. 

Niezwykle ciekawie było w klasyfikacji Kobiet, w której rywalizowały cztery panie. Karolina Prucnal oba liczone czasy kwalifikacji miała o zaledwie jedną tysięczną lepsze od Pauliny Wojcieszak. Po wyścigach kolejność ta nie uległa zmianie. Zwycięzcą klasyfikacji Fighter okazał się Paweł Wojcieszak z dwoma wyprzedzeniami na koncie. Klasyfikację drużynową wygrała drużyna MRV Racing.

 

- To była udana inauguracja, cieszymy się, że nasza liga nadal jest popularna, nie tylko wśród mieszkańców naszego województwa. Wypracowany przez ostatnie lata system zawodów zapewnia absolutnie równe warunki wszystkim kierowcom i jest chyba najbardziej sprawiedliwym wśród lig kartingowych w Polsce. Chcemy, aby kierowcy u nas rywalizujący mogli poczuć przedsmak profesjonalnego ścigania - mówi Mateusz Tutaj, zarządzający torem F1GOKART w Kielcach.

Podczas zawodów rozgrywany był również mini-turniej w symulatorach wyścigowych na konsolach, przeprowadzany przez firmę PLAY BOX.

Kolejne runda KLK zostanie rozegrana 4 marca. Tym razem rywalizacja będzie odbywać się na pętli odwróconej.

Nasza redakcja objęła zawody Kieleckiej Ligi Kartingowej patronatem medialnym. Zawody oficjalnie wystartował wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Jan Maćkowiak, który objął patronat nad KLK.

 

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group