Polskie Euro już jest historyczne. A wynik się jeszcze poprawi

28-01-2016 15:51,
Wojciech Staniec

Za nami wszystkie mecze dwóch faz grupowych mistrzostw Europy. Do rozegrania zostały jeszcze półfinały, finał oraz mecze o trzecie, piąte i siódme miejsce. Już w tej chwili wiadomo, że organizowany w Polsce turniej będzie rekordowy.

Na trybunach do tej chwili pojawiły się 342 tysiące kibiców. To już jest rekord publiczności na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. Poprzedni rekord należał do Duńczyków. Dwa lata temu na całym turnieju organizowanym w tym skandynawskim kraju przyszło 316 fanów.

To świetny wynik Polski, a będzie jeszcze poprawiony, gdyż przed nami kolejne mecze. W Krakowie spodziewana jest spora grupa fanów z krajów grających o medale. Organizatorzy liczą, że kibice z Chorwacji, Niemiec, Norwegii i Hiszpanii licznie wypełnią Tauron Arenę Kraków.

Od początku turnieju do Polski przyjechało już 40 tysięcy fanów z zagranicy, najwięcej było Niemców, Duńczyków oraz Norwegów.

Sporą popularnością cieszą się także oficjalne strefy kibica, które są zorganizowane w każdym mieście gospodarza. W tej chwili w sumie odwiedziło je już 60 tysięcy osób.  

Tagi:Euro 2016

Projekt i wykonanie: CK Media Group