Te cztery minuty... Korona przegrała z Legią po świetnym meczu

20-12-2015 17:15,
Wojciech Staniec II

Kapitalną, wręcz genialną pierwszą połowę rozegrali w niedzielę piłkarze Korony Kielce. Byli lepsi od zawodników Legii Warszawa, ale do przerwy był remis.  W drugiej połowie gospodarze nieco opadli z sił, co goście bezlitośnie wykorzystali – w cztery minuty zdobyli dwie bramki. I takie też prowadzenie dowieźli do końca spotkania, dzięki czemu wywalczyli na Kolporter Arenie komplet punktów.

Nikt, absolutnie nikt nie mógł narzekać na jakość widowiska na Kolporter Arenie. Od samego początku był to mecz przez duże M. Najważniejsze jest to, że w pierwszym kwadransie była to przede wszystkim zasługa żółto-czerwonych.

Już w 5. minucie Korona przeprowadziła pierwszą dobrą akcję, którą strzałem zza pola zakończył Bartłomiej Pawłowski – niestety, minimalnie niecelnie. W 11. minucie w pole karne wpadł Airam Cabrera, zakręcił Dusanem Kuciakiem, posadził go dwukrotnie na ziemi, w końcu uderzył – tuż obok bramki.

Potem delikatną przewagę mieli legioniści, którzy częściej atakowali na bramkę – bezowocnie. Kielczanie świetnie się bronili, a prym w defensywie wiódł bezbłędny Maciej Wilusz.

W 35. minucie Korona stanęła przed kolejną świetną okazją. Z lewej strony dośrodkował Łukasz Sierpina, piłka po rykoszecie trafiła na głowę Pawłowskiego, ale jego strzał jakimś cudem wybronił Kuciak.

W 42. minucie bramkarz Legii był już jednak bezradny. Co prawda pierwsze uderzenie Nabila Aankoura z rzutu wolnego zdołał zablokować, ale nie znalazł już recepty na dobitkę Sierpiny.

Niestety, gospodarze krótko cieszyli się z prowadzenia. Trzy minuty później defensywa Korony zaspała, a piłkę z kilku metrów wpakował do siatki niepilnowany Guilherme.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowie obie drużyny miały jeszcze po jednej sytuacji, ale uderzenia Cabrery oraz Aleksandara Prijovicia dobrze bronili obaj bramkarze.

Początkowe fragmenty drugiej części spotkania nie przyniosły dogodnych okazji strzeleckich. Aż do 55. minuty. Wtedy kapitalną akcję przeprowadziła Legia, piłka dopadła do Michała Kucharczyka, który precyzyjnym strzałem pokonał Trelę. I było 2:1 dla gości.

Cztery minuty później kibice zobaczyli kolejnego gola warszawskiej drużyny. Kapitalnym, prostopadłym podaniem popisał się Guilherme, a Nemanja Nikolić w sytuacji sam na sam z zimną krwią przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Trelą. To pozwoliło legionistom kontrolować później przebieg wydarzeń na boisku.

Korona dopiero w 78. minucie stworzyła niezłą okazję, ale po dośrodkowaniu Sierpiny z rzutu wolnego, głową nad bramką uderzył Serhii Pilipczuk. Mimo usilnych ataków, kielczanom do końca spotkania nie udało się stworzyć już żadnej groźnej sytuacji.

Zapis relacji NA ŻYWO

Był to ostatni mecz Korony w tym roku. Ekstraklasa swoje rozgrywki wznowi w drugi weekend lutego. Wtedy kielczanie na wyjeździe zmierzą się z Pogonią Szczecin.

Korona Kielce – Legia Warszawa 1:3 (1:1)

Bramki: Sierpina (42’) – Guilherme (45’), Kucharczyk (55’), Nikolić (59’)

Korona: Trela – Gabovs (76’ Przybyła), Dejmek, Wilusz, Sylwestrzak – Sierpina, Fertovs, Jovanović, Aankour (67’ Cebula), Pawłowski (67’ Pilipczuk) – Cabrera

Legia: Kuciak – Bereszyński, Lewczuk, Pazdan, Brzyski – Jodłowiec, Vranjes (78’ Furman) – Guilherme, Prijović, Kucharczyk – Nikolić (73’ Piech)

Żółte kartki: Jovanović –Jodłowiec

Widzów: 9136

------------

TST2015-12-20 17:25:55
Skandal! po przerwie ktoś podmienił naszych piłkarzy na jakieś chińskie podróbki!
a tak poważnie, to bez wzmocnień to korona leci do 1 ligi.
krym2015-12-20 17:30:52
Co to znaczy przegrala swietny mecz? Granda, jak sie nie wykorzystuje 100% okazji to dostaje sie baty i zasluzone. Legia wykorzystala wszystkie bledy korony. Nie piszcie mi o swietnym meczu jak smierdzi juz spadkiem.Popatrzcie na tabele iwyciagnijcie wnioski. Dlaczego pan trener po trzeciej bramce nie wprowadzil Przybyly? Panie trenerze cieniutko to przed wiosenka wyglada.Brawa dzis to tylko dla Sierpiny.
pesymista2015-12-20 17:32:30
Pachnie mi I- wsza liga, oj pachnie.
piasek2015-12-20 17:33:52
Świetny mecz Korony ale w pierwszej połowie w drugiej brakło sił i przede wszystkim zamienników. Drużynę trzeba wzmocnić bo tabela płaska dzięki za walkę chlopaki
kibicowna2015-12-20 17:34:37
Dziekujemy za piekne i wygrane mecze na wlasnym boisku.Jestescie godni podziwu, ze bijecie takie rekordy.
Krysia z gazowni2015-12-20 17:37:57
Cebula chodził po boisku dramat ten chłopak brawo Jova Pawłowski i Ankour. Mam nadzieje ze uda się zatrzymać Wilusza i wzmocnić skrzydła
kris2015-12-20 17:38:36
Grali ładnie jak nigdy a skończyli jak zawsze.Grajcie brzydko ale wygrywajcie (choćby 1:0)
W 6 meczach 1 pkt?????. Od października Korona najgorsza w lidze
Rafał W.2015-12-20 17:38:41
Bardzo dobra gra w pierwszej połowie Korony ale te błędy obrony i błąd Treli . Porażka i tyle . Ale ważne że Sierpina się odblokował i bramę sieknął i tyle . Po prostu Koronie nie starcza sił na drugą połowę . Ale korona mogła już prowadzic co najmniej 2:0 ale się nie udało strzelic Cabrerze . Ale ogólnie dobry mecz Korony . Tylko żeby mieli więcej koncentracji przy prowadzeniu . Ogólnie mecz dobry .
obserwator2015-12-20 17:43:41
Ja chyba ogladalem inny mecz. Plaga niecelnych podan, beznadziejne przyjmowanie pilki, przegrane wszystkie gorne podania, wiec jaki to swietny mecz. A jeszcze 1 - 3 bo tak to sie skonczylo.
rysiek2015-12-20 17:46:49
To taniec gwiazdami ze liczy się styl owszem pierwsza połowa była super ale liczy się to ze znowu przegrywamy a tabela splaszczona. Bilski musisz wzmocnić zespół Kielce muszą utrzymać ekstraklase
Pix2015-12-20 17:59:20
Mecz fantastyczny chociaz nie korzystnego wyniku..taka korone chce sie ogladac,szkoda nie wykorzystanej sytuacji Cabrery..nie wiadomo jak wtedy potoczyly by sie losy meczu..potrzebujemy wzmocnien i to juz bo chlopaki w drugiej polowie oddychali rekawami a ci co weszli po zmianach nie podniesli jakosci gry
i co dalej?2015-12-20 18:01:32
Pierwsza polowa dobra,ale po przerwie pogubiliscie sie panowie i nikt z was nie wiedzial co robic. Byla bieganina i masa niecelnych podan.Niestety Legia wypunktowala was dokladnie. Spadek tuz,tuz.
arczi2015-12-20 18:06:35
Co Ty bredzisz przeciez w 2 połowie nie istnieliśmy
walet@2015-12-20 18:22:26
3 liga jak nic
Luker2015-12-20 18:32:39
Brosz do DYMISJI!! KORONO BROSZ do dymisji!!!
Oglądający2015-12-20 18:32:40
Chyba byliśmy na dwóch różnych meczach. Legia lepsza od Naszej Korony. Jak się ma sytuacje to trzeba strzelać bramki. Nikt pkt. za wrażenia artystyczne w Ekstraklasie nie daje.
Bryx2015-12-20 18:35:07
Na pewno chcieli. Ale nie zagrali aż tak genialnie jak piszecie. Przede wszystkim nie rozumiem dlaczego nie rozłożyli choć trochę sił. Przecież wiadomo było, że Legia na nich siądzie w drugiej połowie. Poza tym jak zwykle skuteczność. To już kolejny mecz, gdzie czegoś zabrakło.
PanieTrenerze Brosz2015-12-20 18:37:44
Asysta Gabovsa w 2 połowie i z extra występu Korony mamy 1:2 dla Legii. Korona gra wyśmienicie, a jednostka niweczy wysiłek drużyny. Jak długo Pan nie będzie tolerował grę w Koronie SZKODNIKÓW. Problemem Korony nie jest ofensywa a wręcz przeciwnie - zawodnicy defensywni Gabovs, Grzelak, Kiercz i ich indywidualne, bramkowe błędy!
arc2015-12-20 18:39:29
Na plus przelamanie Sierpiny dobry mecz ale sily starczylo tylko na pirwsza polowe Aankour kolejny raz udawadnia ze na chwile obecna jest lepszy od Cebuli i slusznie trener stawia na niego.
19732015-12-20 18:53:35
Zagranie głową Gabovsa do Prijovica i 2-1 dla Legii po naprawdę dobrej grze. Legia tak naprawdę oprócz tych 3 minut po stracie bramki nic nie grała, no ale jak się dostaje taki prezent...
wzmocnic zespol2015-12-20 18:56:07
bez solidnych wzmocnien lecimy z hukiem. czas najwyzszy obudzic sie wielki dyrektorze Bilski i prezesie Paprpocki.
kkk2015-12-20 19:00:36
Precz z Lukerem, hej ludzie precz z Lukerem
Luker2015-12-20 19:01:07
Kkk ma 100% racji
kibic2015-12-20 19:02:00
Bilski wez sie do roboty bo zastanawiam sie co TY robisz w tym klubie i za co z moich podatków dostajesz pensje. Oczekuje solidnych wzmocnien bo bez tego pozbawisz nasz kielczan ekstraklasy. Swoja wizje mozesz wprowadzac w Lysicy Bodzentyn. Kielce chca miec ekstraklase wiec wez sie do roboty nieudaczniku
@19732015-12-20 19:05:11
Może nie nic nie grała, ale grała wolno i czytelnie. Korona była dużo lepsza do momentu strzelenia bramki na 1;0. A z tym podaniem Gabovsa do Prijovica to typowy błąd juniora, nie pierwszy zresztą.
casper2015-12-20 19:06:57
Bez wzmocnień w zimie to będzie ostatni sezon Korony w ekstraklasie. Natychmiast potrzebny napastnik i rozgrywający - ofensywny pomocnik. No i w przypadku powrotu Wilusza do Lecha poptrzebny również stoper. Wola walki była, ambicje również, zabrakło niestety umiejętności.
lexon2015-12-20 19:11:17
Świetna pierwsza połowa, w drugiej kompletnie siedli. Szkoda sytuacji Cabrery, znowu marnują okazję, która mogła ustawić mecz. Brawa dla Sierpiny - w koncu się doczekał.
Połowa składu nie potrafi nawet grać w piłkę, ale co się dziwić skoro ta drużyna jest co roku budowana "na ostatnią chwilę" byle tylko wystartować w lidze. Albo zmienią to podejście, albo w końcu skończy się to spadkiem.
Korona Stok2015-12-20 19:15:29
Bedzie dokladnie tak jak w ubieglym sezonie z Belchatowem.A w sumie to i dobrze Bo zal juz parzec na nasza Korone.
CKT2015-12-20 19:20:58
Airam !!! Spier............liłeś drugi mecz z rzędu !!!!
arczi2015-12-20 19:23:15
po przewrwie bez ambicji walki i wogóle drużyna bez jaj ja nie chce takiej KOrony ona musi być wielka
\
sasiad z drugiego2015-12-20 19:24:20
ten klub jest zle zarzadzany od lat to cud ze ten zespol zdobyl tyle punktów ale według mnie to i tak nie wystarczy i spadniemy z ekstraklasy. Bilski i Paprocki musza odejsc dac szanse fachowcom
arczi2015-12-20 19:25:29
jakby Legła przycisnęła to mogło być 6/1
Adam2015-12-20 19:27:05
I połowa powyżej średniej, II tragedia!
Cebuli to powiedzieli że na zmianę wchodzi???
Sierpina? Raz do roku to i księdzu się przytrafi!
A potem już wrócił do "normy"!
I prezentu na Święta nie było.......
Bilski obudż się2015-12-20 19:30:12
Korona rok kończy z dorobkiem 24 punktów. Warto jednak pamiętać, że 23 "oczka" miała po "papierowej" rundzie jesiennej. W sześciu meczach fazy rewanżowej ugrała tylko punkt.
7 porażek u siebie dramat potrzeba pilnie wzmocnień
tokarczyk2015-12-20 19:35:54
Sierpina przepraszam -odszczekuję
kibic2015-12-20 19:36:38
Legia była lepsza więc wygrała. Mają budżet 120 mln zł... jakby to powiedzieć "trochę" więcej niż my. Druga połowa słabsza, ale w pierwszej zagraliśmy bardzo dobrze. Były szanse na kolejne bramki, ale ich nie wykorzystaliśmy a wiadomo, że grając z Legią trzeba wykorzystywać wszystkie stuprocentowe sytuacje bramkowe.
cygan2015-12-20 19:55:59
brawo sierpina za bramke i walke.
ad.tokarczyk2015-12-20 20:19:30
Brawo, to mi sie podoba.Pisalem ci ze trzeba dac Sierpinie spokuj.Dzis byl najlepszy n boisku.Brawo.

Korona Kielce poznała termin ostatniego meczu na Suzuki Arenie, w którym zmierzy się z Ruchem Chorzów.
Sławomir Szmal ogłosił chęć startu w wyborach na prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Legendarny bramkarz chce zreformować organizację zarządzającą rodzimym handballem, a o swojej decyzji poinformował na specjalnej konferencji prasowej.
Dwóch zawodników Korony Kielce: Piotr Malarczyk oraz Jewgienij Szykawka zostało nominowanych do najlepszej jedenastki 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla Białorusina jest to pierwsze tego typu wyróżnienie w trwającym sezonie.
W 29. kolejce Ekstraklasy padł absolutny rekord frekwencji w XXI wieku. Na Stadionie Śląskim spotkanie pomiędzy zaprzyjaźnionymi Ruchem Chorzów i Widzewem Łódź oglądało przeszło 50 tysięcy osób.
Maciej Giemza z Piekoszowa obok Kielc wraz z pilotem Rafałem Martononem zwyciężyli w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych – rajdzie Baja Drawsko Pomorskie 2024.
20-krotni mistrzowie Polski rozpoczynają decydującą rywalizację o Final Four Ligi Mistrzów. Do Hali Legionów przyjeżdża obrońca trofeum – S. C. Magdeburg.
Pogoń Siedlce niepokonana od dwóch miesięcy, a Radunia Stężyca z okazałym przełamaniem. Za nami 29. kolejka II ligi.
Grad goli na początek oraz na zakończenie kolejki. Tak minęła 29. seria PKO BP Ekstraklasy.
W środę (24 kwietnia) Industria Kielce podejmie Magdeburg w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. – Jestem gotowy na to, aby wprowadzić naszą drużynę do Kolonii – powiedział przed spotkaniem Alex Dujszebajew, kapitan „żółto-biało-niebieskich”.
Już w najbliższą środę (24 kwietnia) Industria Kielce podejmie Magdeburg w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. – Przed nami wymagający mecz, ale taki mamy etap sezonu – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy „żółto-biało-niebieskich”.
Przed Industrią Kielce decydująca rywalizacja o awans do Final Four Ligi Mistrzów. – Magdeburg jest silniejszy niż rok temu – powiedział przed pierwszym spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.
Kolejną kolejkę mają za sobą zawodnicy występujący w RS Active IV lidze. W 24. kolejce Korona II Kielce wygrała u siebie 1:0 z GKS-em Rudki, a Orlęta zwyciężyły 6:0 z Arką Pawłów.
Po ostatnim zwycięstwie z Jagiellonią kibice Cracovii mogli złapać trochę pewności i uwierzyć, że spadek to bardzo odległa rzecz. Jednak po niedzielnej przegranej z Puszczą Niepołomice sytuacja w Krakowie jest bardzo niepewna, zwłaszcza jeśli spojrzymy na terminarz zespołu z Krakowa.
Za nami 19. kolejka grupy południowej I ligi TTCup.com, w której na co dzień gra Polonia Kielce. Ekipa ze stolicy naszego regionu pokonała w wyjazdowym starciu KTS MDC² Park Gliwice 6:4.
Miniony weekend przebiegł nam pod znakiem nie tylko piłkarskich i handballowych, ale również bilardowych emocji. Galeria Echo w Kielcach ponownie gościła najlepsze poolowe zespoły z całej Polski. Wśród nich gospodarz – Nosan.
SMS ZPRP Kielce wygrał dwa spotkania Ligi Centralnej, a Końskie wciąż pozostają niezdobyte. KSZO i Wisła z kolejnymi porażkami.
Suzuki Korona Handball Kielce przegrała we własnej hali w meczu 19. kolejki Ligi Centralnej Kobiet z ENEA Piłka Ręczna Poznań 32:34. Najskuteczniejszą zawodniczką kielczanek była Zofia Staszewska, zdobywczyni ośmiu bramek.
Kto w weekend odwiedził halę przy ulicy Krakowskiej w Kielcach, ten nie żałował. Fani szczypiorniaka w piątek, sobotę oraz niedzielę doświadczyli świetnego widowiska z udziałem juniorek młodszych Korony Handball. Kieleckie zawodniczki wywalczyły awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski!
W piątkowe popołudnie doszło do starcia określanego „Świętą Wojną”. Żółto-czerwoni kolejny raz wyszli zwycięsko ze starcia z Radomiakiem, co nie spodobało się kibicom przyjezdnych. Stawili się więc oni pod stadionem i przekazali zawodnikom swoje niezadowolenie.
Za nami 26. kolejka trzeciej ligi grupy czwartej. KSZO wysoko przegrał w wyjazdowym starciu z Wieczystą Kraków, Czarni Połaniec musieli uznać wyższość Avii Świdnik, a Star Starachowice zremisował z Chełmianką.
Industria Kielce wygrała pierwszy półfinałowy mecz Orlen Superligi z KGHM Chrobrym Głogów 30:22. – Spotkały się dziś drużyny, które bardzo mocno i ambitnie walczyły – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Korona Kielce w efektownym stylu pokonuje Radomiak Radom 4:0 i daje jasno do zrozumienia, że w kontekście walki o ligowy byt nie powiedziała ostatniego słowa. Dziś wybieramy najlepszego Koroniarza piątkowej rywalizacji na Suzuki Arenie.
Industria Kielce wygrała pierwszy półfinałowy mecz Orlen Superligi z KGHM Chrobrym Głogów 30:22. Najwięcej bramek dla kielczan na Dolnym Śląsku, pięć, zdobył Szymon Wiaderny.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. – Lubię w sobie to, że zawsze daję z siebie wszystko co mogę i co potrafię – mówił po spotkaniu Danny Trejo, skrzydłowy „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce pokonała w spotkaniu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiaka Radom 4:0. – Od początku byliśmy zaangażowani i w naszej sytuacji takie zwycięstwo było bardzo potrzebne – powiedział Jewgienij Szykawka, napastnik kielczan.
W sobotę (20 kwietnia) 20-krotni mistrzowie Polski rozpoczną rywalizację z KGHM Chrobrym Głogów. Drużyna, która pierwsza wygra dwa spotkania awansuje do finału Orlen Superligi.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Po ważnym zwycięstwie zadowolenia ze swoich podopiecznych nie krył Kamil Kuzera.
Korona Kielce zdeklasowała Radomiak Radom na Suzuki Arenie. Żółto-czerwoni wygrali w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy 4:0, a i ten wynik wydaje się najniższym wymiarem kary. – W naszej grze nie było pozytywów – podsumowuje szkoleniowiec gości.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Bramki dla „żółto-czerwonych” zdobyli Luka Vušković (samobójcza), Danny Trejo oraz Jewgienij Szykawka (dublet).
Superliga sp. z o.o. i ZPRP podjęły decyzję o wprowadzeniu technologii wideoweryfikacji w meczach Orlen Superligi oraz Orlen Pucharu Polski. Arbitrzy będą mogli korzystać z systemu VR od półfinałów obu rozgrywek.