Pewne zwycięstwo kieleckich koszykarzy

20-02-2010 19:02,

UMKS Kielce nie pozwolił sobie na kolejną wpadkę we własnej hali i w sobotnie popołudnie pewnie ograł drużynę MKS-u Limblach Limanowa 92:62. Co najważniejsze, podopieczni Grzegorza Kija dominowali w każdej kwarcie spotkania.

Już na samym początku rywalizacji było widać, że kielczanie mają już dość upokorzeń na własnym parkiecie. Dzięki bardzo dobrej grze Wojciecha Miernika UMKS w pierwszych minutach narzucił swój styl gościom z Limanowej, co skutkowało prowadzeniem 6:2. Nastąpił jednak moment dekoncentracji. Przy stanie 11:8 coś zacięło się w grze podopiecznych Grzegorza Kija. Niemiłosiernie wykorzystali to gracze MKS-u, którzy błyskawicznie odskoczyli na 14:11. Ta sytuacja jednak podziałała na gospodarzy bardzo mobilizująco. Nie minęło 3 minuty, a na tablicy świetlej widniał bowiem wynik 19:14 dla UMKS-u. Kielczanie zdołali jeszcze powiększyć przewagę i wygrali pierwszą kwartę 25:18.

Druga odsłona była najbardziej wyrównana w całym meczu. A zaczęło się fenomenalnie, gdyż celny rzut zza linii 6.25m oddał Łukasz Pilecki. Odpowiedz MKS-u była natychmiastowa, bo podobnym rzutem popisał się Bartosz Wasilewski. Ale to nie zdeprymowało kielczan, którzy konsekwentnie zaczęli odjeżdżać rywalom. W 17. minucie przewaga gospodarzy wynosiła już 40:27. Ostatecznie jednak koszykarze z Limanowej zdołali zmniejszyć stratę do 47:37.

O ile jeszcze po pierwszej połowie goście mieli nadzieję na uzyskanie korzystnego rezultatu, to po trzeciej kwarcie zostały one niemal całkiem rozwiane. Już w 26. minucie kielczanie po raz pierwszy wyszli na dwudziestopunktowe prowadzenie. Na dodatek w ostatnich sekundach partii celnym rzutem za 3 punkty popisał się Łukasz Fąfara, co dało gospodarzom wynik 67:46.

W czwartej odsłonie goście postawili wszystko na jedną kartę. Nieco rozluźnieni koszykarze UMKS-u zaczęli dawać zbyt wiele swobody zawodnikom z Limanowej. W konsekwencji MKS zdobył osiem punktów pod rząd i zmniejszył stratę do 52:69. To jednak wszystko, na co dzisiaj było stać gości. Potem na parkiecie rządzili już tylko kielczanie, którzy brutalnie wykorzystywali każdy najmniejszy błąd rywala. Oczywiście musiało to skutkować znacznym powiększeniem prowadzenia, które tuż przed końcową syreną wynosiło już 32 punkty. Wygrana jednak była nieco mniej okazała, bowiem w ostatniej akcji MKS zdobył kosza na 92:62.

Kolejna arcyważna rywalizacja UMKS-u już w we wtorek o 18.30 w hali na Żytniej. Kielczanie rozegrają wtedy zaległe spotkanie z Mikis Thermo-Rex Jaworzno.

UMKS Kielce - MKS Limblach Limanowa 92:62 (25:18, 22:19, 20:9, 25:16)

UMKS: Bacik 2, Makuch 8 , Dziura 8 (2x3), Gil 18 (1x3), Pilecki 12 (2x3), Miernik 15, Rzońca 6, Rak 11, Fąfara 12 (2x3), Kołacz

MKS: Kindlik P. 10 (1x3), Kindlik M. 9 (1x3), Włodarczyk 4, Wasilewski 9 (2x3), Schlage 2, Sarota 5 (1x3), Zając, Rzegocki 12, Olczyk 2, Hasior 1, Horwat 4

------------

Rafał2010-02-20 19:18:38
Gratulacje. Zwycięstwo z nieobliczalnym MKS Limbach daje dużo wiary w dalsze sukcesy.
kibic2010-02-20 20:01:00
Pierwszy mecz w tym sezonie gdzie cały zespół biegał, Rafał Gil nareszcie zagrał dobre zawody. MVP spotkania wdł. mnie dla Wojtka Miernika i Łukasza Fąfary.
KibiC2010-02-20 20:46:45
a właśnie nie, bo MVP właśnie dla Rafała Gila, tego samego, co gra za nazwisko! tak Bart?
wade2010-02-20 21:56:40
Limanowa to 2 składem przyjechała a wy się podniecacie lol
goUMKS2010-02-20 23:00:39
Rafał Gil potrafi grać w koszykówkę co chyba dzisiaj wszystkim udowodnił. Pamiętam paczki jakie robił na spotkaniach zanim trafił do Siarki Tarnobrzeg. Wade.. Limanowa to może w pierwszym składzie ręczniki podawać naszym koszykarzom ;)
molo2010-02-21 00:09:46
A jak gra nowy center Kołacz?
goUMKS2010-02-21 03:14:17
Kołaczowi brakuje chyba jeszcze nieco doświadczenia i zgrania z zespołem. Ma warunki fizyczne i musi je wykorzystywać, mecz może dzisiaj średnio mu wyszedł ale stara się, biega i często wychodzi stawiać kolegom zasłony(chociaż nie zawsze w odpowiednim miejscu i czasie;) ). Na pewno lepszy zawodnik od Artura Łaty ;) Oby z meczu na mecz było jak najlepiej.
palel2010-02-21 14:03:25
Dobry mecz wysokich(podkoszowych bo zbyt wysocy jak na swe pozycje nie są) graczy UMKSu. Rzucili połowę punktów drużyny co często się nie zdarza. Rafał zagrał świetne zawody na bardzo dobrej skuteczności i oby tak dalej! Kołacz mało minut jak na razie spędza na parkiecie ale uważam że ze swymi warunkami poradziłby sobie przy dłuższej grze, ale dziś był mniej potrzebny. Go UMKS!!!
bart2010-02-23 09:40:08
co do gila...jedna jaskółka wiosny nie czyni,niech na wyjeżdzie zagra dobrze...paczki,punkty to nie jest wykładnik jego dobrej gry.choc nie byłem na ostatnim meczu i nie wiem jak zagrał...

Korona Kielce w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. „Żółto-czerwoni” będą musieli sobie radzić bez podstawowego zawodnika.
W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.