Wojda: Kwestie promocji są tylko wymówką...

19-11-2015 11:43,
Krzysztof Węglarczyk, współpraca: Wojciech Staniec

Akcja promocyjna „Kielce - miasto sportu”, dzięki której Korona dostała z ratusza 800 tys. złotych, wywołała w ostatnim czasie wiele kontrowersji. Temat ten został także poruszony na czwartkowej sesji rady miasta. Radna z ramienia Platformy Obywatelskiej, Agata Wojda, wyraziła swoje niezadowolenie z przekazania kolejnych  pieniędzy klubowi oraz sceptycznie odniosła się do warunków, jakie towarzyszyły temu przedsięwzięciu.

Przypomnijmy, Miasto Kielce zobowiązało się przekazać pieniądze Koronie Kielce, jeżeli klub spełni pewne warunki promowania miasta. Wśród szesnastu postulatów znalazło się: używanie nazwy własnej miasta Kielce w oficjalnej nazwie drużyny, umieszczenie herbu miasta Kielce na oficjalnej stronie internetowej, eksponowanie na rozgrzewkach przedmeczowych koszulek z herbem Miasta Kielce, czy produkcja spotu video i jego emisja na telebimie umiejscowionym na zewnątrz Kolporter Areny (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Głos niezadowolenia w sprawie przekazania pieniędzy zabrała radna Wojda, która w swojej wypowiedzi odniosła się bezpośrednio do prezydenta Lubawskiego. - Chciałabym zwrócić uwagę na dwie rzeczy. W lutym na pytanie, czy przekaże pan pieniądze, powiedział pan w Radiu Kielce: takiego zamiaru nie mam. Następnie pan dodał, że jeżeli takie coś się odbędzie, to poinformuje pan radnych. Tak się nie stało - twierdzi radna z ramienia Platformy Obywatelskiej.

- Panie prezydencie, jest mi smutno, to kolejny dowód, że ma pan radnych za nic. Pomimo deklaracji nie poinformował pan nas o tej sytuacji. Wiemy, że kwestie promocji są tylko wymówką w tej sprawie - dodaje Wojda.

Najwięcej wątpliwości  wzbudził przedostatni warunek umowy, który mówi, że spółka ma przygotować co najmniej dwuminutowy filmik oraz aktywnie promować miasto przez kanały social media.

-  Dwie rzeczy mogą budzić wątpliwości: w tym filmie trener Korony jest gościem meczu Vive i siedzi obok Andrzeja Junga, który wyleciał z klubu za nieetyczne zachowanie i jest skazany prawomocnym wyrokiem. W kolejnym fragmencie jest też pokazany piłkarz Kamil Sylwestrzak, który uprawia boks tajski. Piłkarz, który ma zawodowy kontrakt. Myślę, że nie powinien uprawiać takiego sportu, który jest tak kontuzjogenny jak boks tajski. Nawet, jeżeli ma zgodę klubu - wymienia radna.

- Na przyszłość, jeżeli będą takie lipne działania, jak przekazanie pieniędzy pod pretekstem reklamy, to proszę o nierobienie rzeczy, które mogą zaszkodzić - skwitowała Agata Wojda.

Prezydent Lubawski nie chciał już odnieść się do jej słów. Rada zebrała się, by głosować za podwyżką podatków od nieruchomości. Na czwartkowym spotkaniu w Urzędzie Miasta uczestniczyło wiele osób, które oklaskami spuentowały wypowiedź radnej PO.

Wasze komentarze

Kielczanin2015-11-19 12:57:15
Jasne, bo promocja i reklama dla miasta w telewizji i nie tylko powinna być za darmo. Może pani Wojda będzie chodzić do pracy za dziękuję? Przypomnę, że Platforma Obywatelska za jeden krótki spot reklamowy wydała 7 mln zł i tutaj nikt z PO nie widział problemu.
Marcin2015-11-19 13:14:38
800 tys za kilkumiesięczną reklamę w TV to stanowczo za mało. Wystarczy zobaczyć ile kosztuje 60 sekund czasu reklamowego w Canal+. Korona Kielce to jedna z najcenniejszych i najbardziej rozpoznawalnych marek stolicy województwa świętokrzyskiego. Walcząc z Koroną, kariery pani w Kielcach nie zrobi.
gnom2015-11-19 13:20:53
Jak ona śmie zarzucać Prawdomównemu Wojtkowi, że nie powiedział prawdy?! Bezczelna baba! Prawdomówny Wojtek zawsze mówił prawdę i zawsze wywiązywał się z danych Kielczanom obietnic. To przecież wie w Kielcach każde dziecko. Teraz też na pewno się wywiąże - skoro mówił że sponsor będzie od września to na pewno wyżebra kolejne miliony od miasta w grudniu. Prawdomówny Wojtek zawsze robi to co mówi.
IQ02015-11-19 15:59:58
weźcie rozwiążcie klub, zróbcie jeszcze gorszą dziure z Kielc niż jest,
i czepianie sie Sylwestrzaka że robi coś więcej niż tylko gra w Koronie to już podchodzi pod kompromitacje, że tacy ludzie dostają są radnymi...
no wlasnie2015-11-19 18:06:53
Nie podchodzi pod kompromitacje. Sylwestrzak jest zawodowym pilkarzem i po to podpisal kontrakt za ktory dostaje pieniadze 5 czy 10 razy wyzsze od przecietnego Kielczanina, by wywiazywal sie z umowy. A w umowie jasno stoi, ze zawodnik nie moze uprawiac sportow, ktore moglyby posrednio lub bezposrednio zagrac jego zdrowiu tj kontuzji. Dlatego pilkarze w mniejszosci uczestnicza w pokazowych meczach, turniejach i mimo, ze pewnie niektorzy chcieli byc drugim Malyszem - nie chodza na wyciag pod Telegraf. Po to dostaja pieniadze, zeby moc grac w pilke, a nie po to, zeby zajmowal sie czym innym. Raczej sklanialbym sie do zmiany hobby w jego przypadku na np. numizmatyke albo filatelistyke.
mario2015-11-19 18:29:33
A co to za chłop na tym zdjeciu?
Magister2015-11-19 18:41:49
Wojda skąd podchodzisz?! Nie wierzę, że z Kielc...
babciaKlozetowa2015-11-19 19:18:35
Proponuje, żeby zmienic nazwe klubu na Wojda KIelce, jej zdjęcie na koszulce musi byc !!, przede wszystkim jej wielki nos, Wielki nos też na telebimie i herbie klubu , nos na stronie internetowej.
Piłkarze powinni grac z ,,wielkimi,, nosami na gumce, Stadion powinien sie nazywac Wojda Arena , KAzdy kibic powinien sobie wytatuowacv na czole ,,Wojda.
papier toaletowy z ,,wojda,, powinien byc w toaletach stadionu.
klub powinien otworzyc agencję towarzyską ,,Wojda,,
ALE NAJWAŻNIEJSZe !!!!! i to możemy zrobic KIBICE razem.
naklejka z WOJDA W KAŻDYM pisuarze w kielcach
Psikus2015-11-19 19:26:07
kNajbardziej rozpoznawalną marką kielecczyzny, jest kto?????!!!!!

WOJDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Jakeck2015-11-19 19:31:03
To tylko 2 przystanki :)
Ck_fan2015-11-19 19:36:19
Czas PO minął. I czas pani wojdy tez niedługo minie. Do następnych wyborów. Ta baba chyba nie ma się czym zająć tylko wiecznie dopieprza się do Korony.
Co ona wogole sobą reprezentuje. Żadnych konstruktywnych pomysłów tylko krytyka. Nie powinno być miejsca dla takich ludzi w polityce. Ale niestety w Polsce to norma. Byle się dopchac do koryta.
MKAS KOROMA2015-11-19 19:41:21
Na wstępie - Pani Agato - proszę się nie obrażać, ale Pani stylizacja "na chłopca" jest cieniutka, atrakcyjna być może dla gejów. Ale wracając do tematu - w całej Polsce gminy przeznaczają pieniądze na sport (czym większy prestiż drużyny tym zazwyczaj większymi kwotami) i w tym przypadku akurat Kielce nie są jakoś wyjątkowo hojne na tle innych Polskich klubów. A cytując byłego Pani Prezydenta Bronka - trzeba być ślepym, żeby nie widzieć że żyjemy w złotych czasach dla Korony, piłkarze grają za połowę tego co wcześniej, wyniki są lepsze, kibice zadowoleni, miasto się promuje. Po wielu latach praktyki okazało się, że da się oszczędnie zarządzać miejskim klubem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pani Agato i Pani partio - nie idźcie tą drogą!
r2015-11-19 20:50:09
Ktoś widział bardziej żenująca babę, niech jej ktoś wytłumaczy że od trenowania jest trener a nie to czupiradło. Wszy z PO byli przy władzy 8 lat większości ich mądrości wyszły bokiem.
masio2015-11-19 20:56:32
Idźcie, pocałujcie prezydenta... W du pę. Gdyby nie on nie byłoby piłki w Kielcach
ASDE2015-11-19 21:01:53
a co to za wypierdek mamuta się tak mądrzy ?
IQ02015-11-19 23:22:50
do no właśnie
no to co? szachy odpadają bo jeszcze przypadkiem nadgarstek nadwyręży, rower nie bo nóg używa, no najlepiej kupić mu wózek i niech ktoś go wozi bo chłopak sobie krzywdę zrobi, tv oglądać no też bo oślepnie i piłki nie zobaczy lol no beka a tak w ogóle pieniądze się zarabia po to żeby robić z życiem co nam się żywnie podoba a nie po to żeby ktoś komentował na co je może przeznaczyć
ja2015-11-20 08:07:11
w związku to chyba ona robi za faceta, ale nawet jak się stara to chyba lipnie jej to wychodzi, bo to ni chłop ni baba.
do IQ02015-11-20 11:32:40
Beka to jest, bo stosujesz retoryke dziecka z podstawowki. Sa sporty, ktore bardziej kontuzjogenne i narazaja na takie kontuzje bardziej vide sporty walki (np. boks) czy narciarstwo, jazda na desce itp. Spotkales sie np. z jakims profesjonalnym pilkarzem, ktory gra w amatorskich ligach biznesowych czy halowych, jednoczesnie grajac w E-klasie? Nie, bo do tego zobowiazuje ich kontrakt. Klub nie placi pensji zawodnikowi za to, zeby zajmowal sie innymi sportami, tylko zeby zajmowal sie trenowaniem i uprawianiem dyscpliny z ktorej zyje. Klub nie bedzie placil zawodnikowi, ktory dozna kontuzji ze swojej winy, bo chce wygibasy wyprawiac na macie, tak ciezko zrozumiec?

Retoryka dalszej Twojej wypowiedzi to juz dramat, "pieniadze sie zarabia, po to zeby wydawac" no cudownie, ze to napisales. Nie wiem czy na budowie Ci takie madrosci wykladaja czy gdzies. W wiekszosci prac, ktore czlowiek wykonuje, podstawa jest wiedza, umiejetnosci i rzetelnosc, bo za to dostajesz wynagrodzenie. Stosujac Twoje myslenie, to chirurg powinien przychodzic rano do szpitala na bani, no bo przeciez co? Zarabia, to wydaje na co mu sie podoba i nikt nie powinien go rozliczac, co robi w wolnym czasie. Otoz swiat tak nie dziala kolego.
MiCk2015-11-20 11:41:31
Kobito, ogarnij się i nie czepiaj Korony i Sylwestrzaka bo on nie uprawia tajskiego boksu, to jego hobby a swoje hobby może mieć każdy, tak jak pani ma hobby deprecjonować Koronę, czas aferogennej PO już minął i w ten sposób pani w Kielcach nie zaistnieje...!!
Pirat1974@onet.pl2015-11-20 16:57:39
Pani Wojda nie ma jakigokolwiek pojęcia o sporcie.PO przegrał wybory i kozaczy.Tylko pytam sie czym.Czy p.Wojda znała sytuacje klubu kilka lat wczesniej?Chyba z opowiesci podworkowych.Mam pytanie do tej pani.Skad na liscie PO w Kielcach do wyborów znalazł sie p.G.Schetyna.Pewnie jest stad i z Kielcami sie utozsamia.
porter2015-11-20 17:00:24
PO przez swoje rządy zniszczyla cala gospodarke kraju jeszcze sie smie czepiac Korony precz z lapami
Pirat1974@onet.pl2015-11-20 17:01:42
Do tej pani z PO.Wasz czas juz minal.Prosze odczepic sie od MKS KORONA.BYŁA,BEDZIE JEST KORONA MKS.!!!!!
Magister2015-11-21 00:04:21
Pani juz podziękujemy...
....k2015-11-21 07:06:50
Zamiast pisać bździny idźcie na wybory!
Wybierzcie KOGOŚ! kto wam pasuje a nie płaczcie jak te cioty!
I tu może być problem! lub nawet dwa!

Projekt i wykonanie: CK Media Group