Pojadą 3 godziny non-stop

21-09-2015 12:18,

Miłośnicy wyścigów w Kielcach po raz kolejny staną w najbliższy piątek przed szansą drużynowej walki na dystansie 3 godzin - na torze F1GOKART rywalizować będą 3-6-osobowe ekipy, a kluczem do zwycięstwa będą równe tempo i brak błędów.

Podczas zawodów, które rozpoczną się 25 września o godz. 19, każda z maksymalnie 10 drużyn pojedzie tymi samymi gokartami, a w wyznaczonych momentach dokonywać będą się ekscytujące zmiany w boksach, podczas których liczyć będą się dokładność i koncentracja.

Dużą atrakcją tych zawodów będą tzw. Joker Lapy w liczbie 8 na drużynę. Dzięki tylko jednemu będzie można skrócić sobie czas okrążenia o 10 sekund i w ten sposób wyprzedzić rywali - trzeba jednak korzystać z tego przywileju umiejętnie.

Czas trwania jednego stintu danego zawodnika to 30 minut, będzie to zatem również okazja do sprawdzenia swojej wytrzymałości przy pełnym tempie wyścigowym.

Kwalifikacje będzie stanowić jedno okrążenie pomiarowe wykonywane przez 1 osobę z drużyny. Start do wyścigu będzie w stylu "Le Mans" a zatem z dobiegiem do gokartów.

Na najlepszych czekają puchary i nagrody rzeczowe, chętni mogą zapisywać się w biurze toru przy ul. Olszewskiego 30 w Kielcach. Patronat nad Długodystansowymi Zawodami Drużynowymi objął nasz portal.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group