Inauguracja w Szczecinie. Mistrz Polski zostanie podjęty przez młodą Pogoń

01-09-2015 20:12,
Krzysztof Węglarczyk

Zawodnicy Vive Tauronu Kielce w środę rozpoczną rozgrywki PGNiG Superligi. Pierwszym rywalem podopiecznych Tałanta Dujszebajewa będzie czwarta drużyna poprzedniej kampanii, Pogoń Szczecin. Inauguracja sezonu jest dość niespotykana, ponieważ mecz w stolicy województwa zachodniopomorskiego odbędzie się w ramach... 5. kolejki ligi.

Podopieczni Rafała Białego osiągnęli w poprzednim sezonie ogromny sukces, zajmując - jak dotąd najlepsze w historii – czwarte miejsce. Ciężko jednak ocenić, czy będą w stanie powtórzyć ubiegłoroczny  wynik. Szczecinianie to drużyna bardzo młoda, a w dodatku klub rozstał się przed rozpoczęciem sezonu z filarami zespołu: Bartoszem Konitzem oraz Wojciechem Zydroniem. W tegorocznych zmaganiach gra „Portowców” będzie opierała się na najbardziej doświadczonym, 37-letnim Michale Brunie i byłym szczypiorniście Vive, Mateuszu Zarembie.

Pozyskując młodych graczy, trener Biały dał do zrozumienia, że w nowym sezonie będą oni dominowali na parkiecie. Do Szczecina z Energetyka Gryfino przybył grający na lewym skrzydle król strzelców drugiej ligi, 20-letni Dariusz Zając. Poza tym klub zasilił 17-letni prawy skrzydłowy Dawid Fedeńczak, oraz dwaj rozgrywający: 19-letni Łukasz Stefanicki oraz rok młodszy Patryk Trzaszczka. Cała trójka przybyła do klubu z CKS SMS Szczecin. Największym wzmocnieniem wydaje się jednak pozyskanie białoruskiego rozgrywającego, występującego ostatnio w SKA Mińsk, Kiryła Kniaziewa.

Po zakończeniu ubiegłych rozgrywek, mistrz Polski również dokonał kilku roszad kadrowych. Z drużyną pożegnał się rozgrywający Tomasz Rosiński, który przeszedł do Chrobrego Głogów. Klub opuścili także dwaj kołowi: Piotr Grabarczyk oraz Zeljko Musa. Obaj kontynuują swoją karierę w niemieckiej Bundeslidze.

Drużynę ze stolicy województwa świętokrzyskiego wzmocniono w zamian ciekawymi nazwiskami. W żółto-biało-niebieskich barwach będzie występował jeden z najlepszych ligowych kołowych, Mateusz Kus, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Azotów Puławy. Vive ma także dwóch nowych rozgrywających: Mariusza Jurkiewicza z Wisły Płock oraz wracającego z wypożyczenia Pawła Paczkowskiego. Kielczanie pozyskali również 17-letni Branko Vujovicia. Czarnogórzec zwiększy rywalizację na prawym rozegraniu. 

Niestety, plaga kontuzji już na początku sezonu eliminuje kilku zawodników z gry. Dwaj nowi rozgrywający są kontuzjowani i w początkowej fazie sezonu na pewno ich nie zobaczymy. W meczu z PSG poważnej urazu złamania kości jarzmowej i oczodołu doznał Piotr Chrapkowski. Do zdrowia dochodzą natomiast nieobecni na parkiecie w meczu z paryżanami Grzegorz Tkaczyk i Tobias Reichmann. Ich występy wciąż jednak stoją pod znakiem zapytania.

Zastanawiające wydaje się być przesunięcie spotkania 5. kolejki na początek rozgrywek. Nadchodzący sezon będzie dla żółto-biało-niebieskich bardzo długi i wymagający. Za sprawą nowej formuły Champions League, kielczanie rozegrają w niej więcej grupowych spotkań. Duże natężenie meczowe spowodowało, że daleką wyjazdową potyczkę w Szczecinie Vive chciało mieć za sobą jak najwcześniej.

Spotkanie w ramach 5. kolejki PGNiG Superligi pomiędzy Pogonią Szczecin a Vive Tauronem Kielce rozpocznie się w środę, 2 września o godzinie 17.

fot. Patryk Ptak

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group