Polak, Węgier, dwa bratanki! Kibice Veszprem zaprzyjaźnieni z fanami Vive

31-05-2015 14:10,
Marcin Długosz

Nie od dziś wiadomo, że kto jak kto, ale Polacy i Węgrzy zawsze potrafią znaleźć wspólny język i okazję do kapitalnej zabawy. Nie inaczej jest w Kolonii! Fani Veszprem to najliczniejsza grupa kibiców ze wszystkich zespołów, które biorą udział w Final Four w Niemczech. Gdy dodamy do tego komitywę z sympatykami z Kielc, wychodzi z tego naprawdę wybuchowa (ale spokojna!) mieszanka!

W całej Kolonii na każdej ulicy obowiązkowo trzeba natrafić na kogoś ubranego w czerwoną koszulkę Veszprem. Nieważne czy jest to dworzec kolejowy, czy centrum miasta, okolice hali, a może jakieś boczne uliczki – Węgrzy są dosłownie wszędzie.

Wśród nich nie brakuje najmłodszych, ale także młodzieży, dorosłych, a nawet starszych sympatyków tej ekipy. Z tego, co mówią sami fani Veszprem, spora część z nich zdecydowała się kupić bilety na Final Four 2015 w otwartej sprzedaży już tuż po zakończeniu turnieju finałowego w 2014 roku. Dzięki temu niejako mogli oni ominąć obostrzenie puli zaledwie pięciuset biletów dla fanów finalistów i z tego powodu na kolońskich ulicach jest ich dużo, dużo więcej niż kibiców jakichkolwiek innych zespołów.

 

Dobre stosunki na linii Kielce – Veszprem zostały wypracowane już w poprzednich latach. Fani obu ekip zawsze wypowiadali się o sobie pozytywnie i ciepło się przyjmowali, gdy ich kluby grały ze sobą w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Podobnie jest w Kolonii.

O ile w sobotę w mieście dominowała czerwień, o tyle w niedzielę jest już trochę inaczej. Prawie każdy kibic Veszprem ma bowiem na sobie gadżet klubu z Kielc. Bywa różnie – są to koszulki, czapki, ale na ogół dominują szaliki. Wielu fanów z Węgier do czerwonej koszulki swojego zespołu dodało żółto-biało-niebieski szalik Vive. Efekt nocnej integracji? Wszystko na to wskazuje!

Polak, Węgier, dwa bratanki! To widać w Kolonii.

Z Kolonii Marcin Długosz

fot. Oskar Patek (główne)


Sponsorzy wyjazdu CKsport.pl do Kolonii:

 

Wasze komentarze

PL2015-05-31 14:47:49
Szkoda tylko, że tak mało biletów otrzymaliśmy od EHF. Mam nadzieję, że od następnego Final 4 będzie przynajmniej 1-2 tys biletów dla każdego klubu. Hala ma blisko 20 tysięcy miejsc więc... 500 biletów dla klubu to stanowczo za mało. Moim zdaniem powinno być przynajmniej 10% pojemności hali a więc 2 tysiące dla każdego klubu a reszta (12 tys biletów) do wolnej sprzedaży.
bilet2015-05-31 19:53:24
Juz teraz mozna kupowacbilety nakolejny final

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group