Pewne zwycięstwo Vive. Kielczanie w finale

10-05-2015 21:33,
Wojciech Staniec

Nie było niespodzianki w Szczecinie. Zespół Vive Tauronu pokonał Pogoń Szczecin 36:25 , do przerwy prowadząc 20:12 i w ten sposób zapewnili sobie awans do finału play-off. Mistrzowie Polski w półfinale pokonali Portowców 3:0.

W dwóch pierwszych meczach rozegranych w Kielcach górą także byli kielczanie, jednak Pogoń pokazała się z przyzwoitej strony. Szczecinianie zapowiadali, że przed własną publicznością będą chcieli sprawić sensację i ograć mistrzów Polski.

Jednak już od pierwszych minut trzeciego spotkania zarysowała się spora przewaga kieleckiej drużyny. Po kwadransie gry podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa prowadzili 13:6. Vive Tauron grało dobrze i spokojnie. Co warte podkreślenia od pierwszych minut na parkiecie przebywał Krzysztof Lijewski i zaprezentował on kilka ciekawych akcji.

W zespole ze Szczecina zabrakło dwóch kluczowych rozgrywających, którzy stanowią o sile tej ekipy. Mowa o Bartoszu Konitzu i Michale Brunie, którzy obecnie leczą kontuzję. Nie wystąpił także skuteczny skrzydłowy – Wojciech Zydroń. Trener Dujszebajew nie mógł skorzystać z usług Żelijko Musy, Piotra Chrapkowskiego oraz Urosa Zormana.

Kielczanie po pierwszej połowie prowadzili 20:12.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ już zmianie. Vive Tauron utrzymywało bezpieczną przewagę i ostatecznie wygrało 36:25.

Finałowym rywalem Vive Tauronu będzie Orlen Wisła Płock. Nafciarze w półfinale pokonali Azoty Puławy 3:0. Pierwsze dwa finałowe mecze w Kielcach już 16 i 17 maja.

Wasze komentarze

Bryx2015-05-10 22:42:50
Brawo !

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group