REKLAMA

Biegowe święto w Kielcach! Jak dokładnie będzie wyglądać?

08-05-2015 13:54,
Redakcja

Już w niedzielę największe w historii wydarzenie biegowe w Kielcach – sieBIEGA Półmaraton Kielecki. Na starcie zawodów stanie aż 850 zawodników, którzy będą mieli do przebiegnięcia 21 kilometrów i 97,5 metra. Metę biegu zaplanowano na murawie Kolporter Areny, co zapewni kibicom świetne warunki do dopingu, a zawodnikom niezwykłą frajdę na ostatnich metrach.

Każdy z biegaczy otrzyma atrakcyjny pakiet startowy, w którym znajdzie się m.in. koszulka i buf. Poza tym na trasie będzie czekało na nich kilkadziesiąt kilogramów bananów i pomarańczy, słodycze od Firmy Cukry Nyskie oraz kilka tysięcy butelek wody i izotoników. Całe wydarzenie będzie obsługiwało aż 250 wolontariuszy.

Dodatkowo OSP NIEWACHLÓW w dwóch miejscach na trasie ustawi kurtyny wodne.

Trasa biegu:

Barabasza - al. Legionów - rondo przy pływalni – Krakowska – Gagarina – Barabasza –Ściegiennego - Jana Pawła II (jezdnia zachodnia) – Ogrodowa (zawężenie ulicy do dwóch pasów ruchu) - rondo Giedroycia (zamknięcie jednego pasa ruchu w ćwiartce pomiędzy ul. Ogrodową a ul. Kaczmarka) – Kaczmarka – Krakowska - Armii Krajowej (jezdnia wschodnia) – estakada na węźle Żytnia (wschodnia) – Żelazna (jezdnia wschodnia) – Sienkiewicza-Staszica - Park Miejski - Plac NMP - Czerwonego Krzyża – Wesoła – Mickiewicza - Plac Wolności – Ewangelicka – Sienkiewicza – Duża - Rynek (zachowany przejazd przez północną pierzeję) – Leśna – Sienkiewicza – Paderewskiego - rondo Herlinga - Grudzińskiego (wyłączony jeden pas ruchu w ćwiartce pomiędzy ul. Paderewskiego a ul. Czarnowską) – Czarnowska - Żelazna (jezdnia wschodnia) – estakada - Armii Krajowej –Krakowska (od skrzyżowania z ul. Jagiellońska do ul. Fabrycznej ruch odbywał się będzie jedną jezdnią w obu kierunkach) – Krakowska - Skwer Szarych Szeregów – Ogrodowa - Jana Pawła II – Ściegiennego – Barabasza -  al. Legionów.

Trasę biegu w formacie graficznym znajdziecie na dole tej informacji.

WAŻNE – DLA MIESZKAŃCÓW

Na utrudnienia tego dnia muszą być przygotowani kierowcy. Jakie dokładnie? CZYTAJ TUTAJ

Zmianie ulegnie także kursowanie niektórych linii autobusowych – CZYTAJ WIĘCEJ

W związku z tym, iż 10 maja 2015 to także dzień wyborów prezydenckich informujemy, że dojazd do komisji wyborczej nr 78 (Liceum im. S. Żeromskiego – ul. Ks.P.Ściegiennego) w godzinach 10:00 – 13:00 będzie możliwy tylko od ul. Zgody. Dojazd do komisji wyborczej nr 12 (ZSO nr 5 – ul. Wspólna) będzie możliwy od strony ul. Wspólnej, przy czym ta ulica staje się na czas biegu ulicą dwukierunkową – wyjazd w stronę ul. Paderewskiego.

Utrudnienia w ruchu w centrum Kielc oraz na ul. Krakowskiej mogą potrwać w godzinach 8:00 – 13:00. Zmiana organizacji ruchu komunikacji autobusowej na terenie Kielc może potrwać w godzinach 6:00 – 14:00

Organizatorzy gorąco zachęcają mieszkańców Kielc do dopingowania zawodników na trasie biegu.

Najciekawiej będzie w okolicach stadionu przy ul. Ściegiennego. Najmłodsi czekający na swoich bohaterów będą mogli skorzystać z punktu animacji dla dzieci, który zorganizuje ROVESE - właściciel marek CERSANIT i OPOCZNO wraz z zaprzyjaźnionym Hufcem ZHP Kielce-Południe.

Na miejscu będzie także Eko Farma Świętokrzyska/Kielce zaopatrzona w najzdrowsze, bo ekologiczne warzywa i pyszne, wyciskane na miejscu soki darmowe dla wszystkich biegaczy! Chętni będą mogli bezpłatnie dokonać komputerowego badania stóp i skorzystać z porad fizjoterapeuty dzięki firmie Max Medical. Swoje stoisko zorganizuje także Pure Jatomi Fitness Polska, a cukiernia LAZUR poczęstuje słodkościami.

WAŻNE – DLA ZAWODNIKÓW

gdzie i kiedy można odebrać pakiety startowe?

 • pakiety odbieramy w Galerii Korona (jest TUTAJ) – poziom -1 w holu obok windy przy Pure Jatomi – w piątek (8 maja) w godz. 16:00 – 21:00, w sobotę (9 maja) w godz. 12:00 – 18:00 oraz w dniu zawodów (10 maja) w biurze zawodów na stadionie Korony Kielce (TUTAJ)- ul. Ściegiennego 8 w godz. 7:00 – 9:30

gdzie znajduje się biuro zawodów?

 • biuro zawodów znajduje się na stadionie Korony Kielce, ul. Ściegiennego 8 (TUTAJ), czynne będzie w dniu biegu (10 maja) od godziny 7:00

mój znajomy nie może osobiście odebrać pakietu, mogę to zrobić w jego imieniu?

 • jasne! Zabierz ze sobą swój dokument tożsamości, ksero dokumentu tożsamości znajomego oraz wypełnione upoważnienie które jest tutaj —-> upoważnienie_pakiet_startowy

co zawiera pakiet startowy?

 • pakiet jest zapakowany w fajny, limitowany sieBIEGOWY plecaczek. W środku jest wyjątkowa koszulka, trochę słodkości, numer startowy z chipem i jeszcze jedna fajna niespodzianka od jednego z naszych sponsorów.

gdzie najbliżej startu znajdują się parkingi?

 • można zaparkować na parkingu tuż przy stadionie Korony Kielce (TUTAJ) jednak wyjazd z tego parkingu będzie zamknięty szlabanami i możliwy dopiero po godzinie 13:00 , czyli po zamknięciu mety. Można zaparkować na parkingach oddalonych o kilkaset metrów od stadionu Korony np. TUTAJ, TUTAJ albo TUTAJ

czy organizator zapewnia bezpłatny nocleg?

 • tak oczywiście! Z bezpłatnego noclegu można skorzystać w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Kielcach. Adres: Al. Legionów 4 (200 metrów od startu/mety).
  Organizator zapewnia miejsce do rozłożenia karimaty i śpiwora, dostęp do wrzątku oraz toalety.

czy organizator zapewnia płatny nocleg w lepszym standardzie ale w promocyjnych cenach?

 • pewnie! Zapraszamy do Hotelu Stadion (30 metrów od startu – 100 metrów od mety)Hotel Stadion oferuje dla uczestników biegu promocyjne ceny noclegów. Na hasło „Półmaraton Kielecki” nocleg kosztuje jedynie 50 zł! Hotel Stadion mieści się w Kielcach, przy ulicy Ściegiennego 8, tel: 41 368 77 15

o której godzinie startuje sieBIEGA Półmaraton Kielecki?

 • dokładnie o godzinie 10.00

czy na terenie startu/mety będą dostępne szatnie?

 • tak, na terenie stadionu Korony Kielce będą do dyspozycji biegaczy przebieralnie (damska oraz męska)

czy będą dostępne prysznice?

 • oczywiście, że tak. UWAGA prysznic koedukacyjny. Zaleca się korzystanie z prysznica w kostiumach kąpielowych.

czy będzie można skorzystać z depozytu?

 • jasne! Na terenie stadionu Korony Kielce będzie działał depozyt dla uczestników półmaratonu.

jaki jest limit czasu w jakim należy dotrzeć do mety? I co jeśli ten limit przekroczę?

 • limit na dotarcie do mety to 3 godziny. W przypadku przekroczenia limitu uczestnik zobowiązany jest zejść z jezdni. Jeśli będzie chciał bieg może ukończyć chodnikiem zgodnie z obowiązującymi zasadami w ruchu drogowym. Meta będzie czynna do ostatniego uczestnika.

gdzie powinien być przypięty numer startowy?

 • numer musi być koniecznie przypięty, zawieszony z przodu. Musi być widoczny dla obsługi biegu. Brak numeru startowego w widocznym miejscu będzie skutkowało usunięciem biegacza z trasy biegu i uniemożliwienie mu ukończenia zawodów.

ile będzie i gdzie będą się znajdowały punkty odżywcze?

 • będą cztery punkty. Mniej więcej co 5 km. Na każdym punkcie będzie woda. Dodatkowo na 10 km będą dla biegaczy banany i pomarańcze, na 15 km POWERADE oraz słodycze.

czy można zostawiać własne odżywki na punktach odżywczych?

 • nie

czy będzie można skorzystać z masażu po biegu?

 • oczywiście! Gabinet Fizjoterapii MILMED Łukasza Millera zapewnia dziesięciu profesjonalnych fizjoterapeutów którzy na specjalnych łóżkach zajmą się Waszymi zmęczonymi nogami. Masaż jest bezpłatny.

gdzie będą dostępne mój wynik biegu?

 • wynik zostanie wysłany smsem (o ile zaznaczono odpowiednią opcję przy zapisach). Na stronie internetowej siebiega.com wyniki zostaną udostępnione kilka godzin po zakończeniu biegu. Oficjalne wyniki zawodów zostaną zamieszczone 7 dni po zakończeniu biegu, po przeanalizowaniu ewentualnych protestów oraz wyników komisji antydopingowej.

czy biegacze po biegu otrzymają posiłek?

 • tak. Każdy uczestnik w pakiecie startowym znajdzie kupon na posiłek. Po biegu zapraszamy na pyszny żurek z jajkiem i kiełbasą. Posiłek dla biegaczy jest bezpłatny.

czy biegacze są ubezpieczeni?

 • tak, każdy uczestnik jest objęty ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie opłaca organizator.

jakie są nagrody dla zwycięzców?

 • nagrody przewidziano w dwóch głównych kategoriach, kobiety i mężczyźni. I miejsce – 500 zł, II miejsce – 300 zł, III miejsce – 100 zł. Przewidziano także nagrody w postaci pucharów dla zwycięzców w kategoriach wiekowych.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group