Biegowe święto w Kielcach! Jak dokładnie będzie wyglądać?

08-05-2015 13:54,
Redakcja

Już w niedzielę największe w historii wydarzenie biegowe w Kielcach – sieBIEGA Półmaraton Kielecki. Na starcie zawodów stanie aż 850 zawodników, którzy będą mieli do przebiegnięcia 21 kilometrów i 97,5 metra. Metę biegu zaplanowano na murawie Kolporter Areny, co zapewni kibicom świetne warunki do dopingu, a zawodnikom niezwykłą frajdę na ostatnich metrach.

Każdy z biegaczy otrzyma atrakcyjny pakiet startowy, w którym znajdzie się m.in. koszulka i buf. Poza tym na trasie będzie czekało na nich kilkadziesiąt kilogramów bananów i pomarańczy, słodycze od Firmy Cukry Nyskie oraz kilka tysięcy butelek wody i izotoników. Całe wydarzenie będzie obsługiwało aż 250 wolontariuszy.

Dodatkowo OSP NIEWACHLÓW w dwóch miejscach na trasie ustawi kurtyny wodne.

Trasa biegu:

Barabasza - al. Legionów - rondo przy pływalni – Krakowska – Gagarina – Barabasza –Ściegiennego - Jana Pawła II (jezdnia zachodnia) – Ogrodowa (zawężenie ulicy do dwóch pasów ruchu) - rondo Giedroycia (zamknięcie jednego pasa ruchu w ćwiartce pomiędzy ul. Ogrodową a ul. Kaczmarka) – Kaczmarka – Krakowska - Armii Krajowej (jezdnia wschodnia) – estakada na węźle Żytnia (wschodnia) – Żelazna (jezdnia wschodnia) – Sienkiewicza-Staszica - Park Miejski - Plac NMP - Czerwonego Krzyża – Wesoła – Mickiewicza - Plac Wolności – Ewangelicka – Sienkiewicza – Duża - Rynek (zachowany przejazd przez północną pierzeję) – Leśna – Sienkiewicza – Paderewskiego - rondo Herlinga - Grudzińskiego (wyłączony jeden pas ruchu w ćwiartce pomiędzy ul. Paderewskiego a ul. Czarnowską) – Czarnowska - Żelazna (jezdnia wschodnia) – estakada - Armii Krajowej –Krakowska (od skrzyżowania z ul. Jagiellońska do ul. Fabrycznej ruch odbywał się będzie jedną jezdnią w obu kierunkach) – Krakowska - Skwer Szarych Szeregów – Ogrodowa - Jana Pawła II – Ściegiennego – Barabasza -  al. Legionów.

Trasę biegu w formacie graficznym znajdziecie na dole tej informacji.

WAŻNE – DLA MIESZKAŃCÓW

Na utrudnienia tego dnia muszą być przygotowani kierowcy. Jakie dokładnie? CZYTAJ TUTAJ

Zmianie ulegnie także kursowanie niektórych linii autobusowych – CZYTAJ WIĘCEJ

W związku z tym, iż 10 maja 2015 to także dzień wyborów prezydenckich informujemy, że dojazd do komisji wyborczej nr 78 (Liceum im. S. Żeromskiego – ul. Ks.P.Ściegiennego) w godzinach 10:00 – 13:00 będzie możliwy tylko od ul. Zgody. Dojazd do komisji wyborczej nr 12 (ZSO nr 5 – ul. Wspólna) będzie możliwy od strony ul. Wspólnej, przy czym ta ulica staje się na czas biegu ulicą dwukierunkową – wyjazd w stronę ul. Paderewskiego.

Utrudnienia w ruchu w centrum Kielc oraz na ul. Krakowskiej mogą potrwać w godzinach 8:00 – 13:00. Zmiana organizacji ruchu komunikacji autobusowej na terenie Kielc może potrwać w godzinach 6:00 – 14:00

Organizatorzy gorąco zachęcają mieszkańców Kielc do dopingowania zawodników na trasie biegu.

Najciekawiej będzie w okolicach stadionu przy ul. Ściegiennego. Najmłodsi czekający na swoich bohaterów będą mogli skorzystać z punktu animacji dla dzieci, który zorganizuje ROVESE - właściciel marek CERSANIT i OPOCZNO wraz z zaprzyjaźnionym Hufcem ZHP Kielce-Południe.

Na miejscu będzie także Eko Farma Świętokrzyska/Kielce zaopatrzona w najzdrowsze, bo ekologiczne warzywa i pyszne, wyciskane na miejscu soki darmowe dla wszystkich biegaczy! Chętni będą mogli bezpłatnie dokonać komputerowego badania stóp i skorzystać z porad fizjoterapeuty dzięki firmie Max Medical. Swoje stoisko zorganizuje także Pure Jatomi Fitness Polska, a cukiernia LAZUR poczęstuje słodkościami.

WAŻNE – DLA ZAWODNIKÓW

gdzie i kiedy można odebrać pakiety startowe?

 • pakiety odbieramy w Galerii Korona (jest TUTAJ) – poziom -1 w holu obok windy przy Pure Jatomi – w piątek (8 maja) w godz. 16:00 – 21:00, w sobotę (9 maja) w godz. 12:00 – 18:00 oraz w dniu zawodów (10 maja) w biurze zawodów na stadionie Korony Kielce (TUTAJ)- ul. Ściegiennego 8 w godz. 7:00 – 9:30

gdzie znajduje się biuro zawodów?

 • biuro zawodów znajduje się na stadionie Korony Kielce, ul. Ściegiennego 8 (TUTAJ), czynne będzie w dniu biegu (10 maja) od godziny 7:00

mój znajomy nie może osobiście odebrać pakietu, mogę to zrobić w jego imieniu?

 • jasne! Zabierz ze sobą swój dokument tożsamości, ksero dokumentu tożsamości znajomego oraz wypełnione upoważnienie które jest tutaj —-> upoważnienie_pakiet_startowy

co zawiera pakiet startowy?

 • pakiet jest zapakowany w fajny, limitowany sieBIEGOWY plecaczek. W środku jest wyjątkowa koszulka, trochę słodkości, numer startowy z chipem i jeszcze jedna fajna niespodzianka od jednego z naszych sponsorów.

gdzie najbliżej startu znajdują się parkingi?

 • można zaparkować na parkingu tuż przy stadionie Korony Kielce (TUTAJ) jednak wyjazd z tego parkingu będzie zamknięty szlabanami i możliwy dopiero po godzinie 13:00 , czyli po zamknięciu mety. Można zaparkować na parkingach oddalonych o kilkaset metrów od stadionu Korony np. TUTAJ, TUTAJ albo TUTAJ

czy organizator zapewnia bezpłatny nocleg?

 • tak oczywiście! Z bezpłatnego noclegu można skorzystać w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Kielcach. Adres: Al. Legionów 4 (200 metrów od startu/mety).
  Organizator zapewnia miejsce do rozłożenia karimaty i śpiwora, dostęp do wrzątku oraz toalety.

czy organizator zapewnia płatny nocleg w lepszym standardzie ale w promocyjnych cenach?

 • pewnie! Zapraszamy do Hotelu Stadion (30 metrów od startu – 100 metrów od mety)Hotel Stadion oferuje dla uczestników biegu promocyjne ceny noclegów. Na hasło „Półmaraton Kielecki” nocleg kosztuje jedynie 50 zł! Hotel Stadion mieści się w Kielcach, przy ulicy Ściegiennego 8, tel: 41 368 77 15

o której godzinie startuje sieBIEGA Półmaraton Kielecki?

 • dokładnie o godzinie 10.00

czy na terenie startu/mety będą dostępne szatnie?

 • tak, na terenie stadionu Korony Kielce będą do dyspozycji biegaczy przebieralnie (damska oraz męska)

czy będą dostępne prysznice?

 • oczywiście, że tak. UWAGA prysznic koedukacyjny. Zaleca się korzystanie z prysznica w kostiumach kąpielowych.

czy będzie można skorzystać z depozytu?

 • jasne! Na terenie stadionu Korony Kielce będzie działał depozyt dla uczestników półmaratonu.

jaki jest limit czasu w jakim należy dotrzeć do mety? I co jeśli ten limit przekroczę?

 • limit na dotarcie do mety to 3 godziny. W przypadku przekroczenia limitu uczestnik zobowiązany jest zejść z jezdni. Jeśli będzie chciał bieg może ukończyć chodnikiem zgodnie z obowiązującymi zasadami w ruchu drogowym. Meta będzie czynna do ostatniego uczestnika.

gdzie powinien być przypięty numer startowy?

 • numer musi być koniecznie przypięty, zawieszony z przodu. Musi być widoczny dla obsługi biegu. Brak numeru startowego w widocznym miejscu będzie skutkowało usunięciem biegacza z trasy biegu i uniemożliwienie mu ukończenia zawodów.

ile będzie i gdzie będą się znajdowały punkty odżywcze?

 • będą cztery punkty. Mniej więcej co 5 km. Na każdym punkcie będzie woda. Dodatkowo na 10 km będą dla biegaczy banany i pomarańcze, na 15 km POWERADE oraz słodycze.

czy można zostawiać własne odżywki na punktach odżywczych?

 • nie

czy będzie można skorzystać z masażu po biegu?

 • oczywiście! Gabinet Fizjoterapii MILMED Łukasza Millera zapewnia dziesięciu profesjonalnych fizjoterapeutów którzy na specjalnych łóżkach zajmą się Waszymi zmęczonymi nogami. Masaż jest bezpłatny.

gdzie będą dostępne mój wynik biegu?

 • wynik zostanie wysłany smsem (o ile zaznaczono odpowiednią opcję przy zapisach). Na stronie internetowej siebiega.com wyniki zostaną udostępnione kilka godzin po zakończeniu biegu. Oficjalne wyniki zawodów zostaną zamieszczone 7 dni po zakończeniu biegu, po przeanalizowaniu ewentualnych protestów oraz wyników komisji antydopingowej.

czy biegacze po biegu otrzymają posiłek?

 • tak. Każdy uczestnik w pakiecie startowym znajdzie kupon na posiłek. Po biegu zapraszamy na pyszny żurek z jajkiem i kiełbasą. Posiłek dla biegaczy jest bezpłatny.

czy biegacze są ubezpieczeni?

 • tak, każdy uczestnik jest objęty ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie opłaca organizator.

jakie są nagrody dla zwycięzców?

 • nagrody przewidziano w dwóch głównych kategoriach, kobiety i mężczyźni. I miejsce – 500 zł, II miejsce – 300 zł, III miejsce – 100 zł. Przewidziano także nagrody w postaci pucharów dla zwycięzców w kategoriach wiekowych.

Ostatnie wiadomości

Już 1 lutego w Kielcach rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Bilard 9-bil, za które odpowiedzialna jest słynna organizacja Matchroom. W imprezie transmitowanej przez największe sportowe platformy streamingowe na świecie weźmie udział dwunastu zawodników reprezentacji Polski. Sportowcy występujący z orzełkiem na piersi poznali pierwszych rywali.
Korona Kielce przegrała z Legią Warszawa 2:3. Pewnie po pierwszej połowie tego meczu taka inicjatywa nie miałby sensu, jednak druga połowa wlała w serca kibiców sporo optymizmu, dlatego pytamy w naszej sondzie: Kto był najlepszym zawodnikiem Korony Kielce w mecz z Legią Warszawa?
Evgeniy Szykawka okazał się kluczowym zawodnikiem Korony Kielce w meczu z Legią Warszawa. Białorusin co prawda nie dał żółto-czerwonym punktów, ale dzięki swojej zmianie i dwóm brakom wlał sporo nadziei w odrobienie start oraz na lepszą Koronę w pozostałej części sezonu. – Daję z siebie wszystko, co mogę. Możemy wyjść z tego. Wszyscy w to wierzą. Te półgodziny dają nadzieję – twierdzi.
Nowa runda, a ten sam niedosyt po meczu Korony Kielce. Żółto-czerwoni przegrali całe spotkanie, jedną połową. – W przerwie powiedzieliśmy sobie gorzkie słowa. Tuż po przerwie dostaliśmy trzecią bramkę i ten gol dał nam więcej luzu, dzięki czemu zaczęliśmy grać swoją piłkę – mówi Miłosz Trojak.
Reprezentacja Danii mistrzem świata! Skandynawowie pokonali w wielkim finale Francuzów, z trójką zawodników Industrii Kielce, 34:29. Do stolicy województwa świętokrzyskiego pojedzie jednak sześć medali – w meczu o brąz triumfowała Hiszpania – oraz trzy nominacje do drużyny gwiazd turnieju.
Legia zdominowała Koronę przed przerwą (prowadzili 2:0). Bramka w 47. minucie Kapustki dała wrażenie, że podobnie będzie też po zmianie stron. Warszawiacy stracili jednak kontrolę nad meczem, co zauważył Kosta Runjaić, opiekun miejscowych.
Korona Kielce przegrała na otwarcie rundy wiosennej z Legią Warszawa 2:3. Żółto-czerwoni wrócili do gry i złapali kontakt z rywalem, pomimo niekorzystnego wyniku (0:3) po 47. minutach rywalizacji. Jak ocenił to spotkanie opiekun beniaminka?
Niemal godzina dominacji warszawskiego zespołu na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej i wynik 0:3 nie złamały mentalu Korony Kielce, która po bramce Jewgenija Szykawki przystąpiła do odrabiania strat. Zwycięski remis był bardzo blisko, ale ostatecznie podopiecznym Kamila Kuzery pozostaje pogodzić się z porażką.
W piątek ruszyła runda wiosenna PKO Ekstraklasy, jednak już dziś (tj. niedziela 29.01) na dobre wystartuje ona dla Korony Kielce. Żółto-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Legią Warszawa - informujemy, gdzie obejrzeć to spotkanie w telewizji.
Trójka kielczan z drużyny Scarab Team wystartuje w Ultra4 Europe, czyli rajdzie offroadowym po czterech krajach Starego Kontynentu.
Wreszcie! Korona Kielce wraca do gry na boiskach PKO Ekstraklasy po zimowej przerwie. Oby entuzjazm przed meczem, pozostał z kibicami żółto-czerwonych po jego zakończeniu - zapraszamy na naszą relację tekstową.
78 dni bez meczu Korony Kielce w PKO Ekstraklasie, ale tu licznik się zatrzymuje. Żółto-czerwoni wracają na boiska najwyższej klasy rozgrywkowej i rozpoczynają wyboistą drogę uratowanie jej dla stolicy województwa świętokrzyskiego. Start do tego celu nie należy jednak do najłatwiejszych. Podopieczni Kamila Kuzery zagrają bowiem w Warszawie z Legią.
Już w niedzielę 29 stycznia Korona Kielce zainauguruje rundę wiosenną PKO Ekstraklasy. Żółto-czerwoni zagrają w Warszawie z Legią, a podczas meczu z trybun będzie wspierać ich pokaźna delegacja kibiców.
Mistrzostwa świata w piłce ręcznej przyniosły nam odpowiedź na jedno z najbardziej nurtujących pytań przed ich startem - kto zagra w finale? Piątkowe półfinały wyłoniły reprezentację Danii oraz Francji z trzema zawodnikami Industrii Kielce. Mecz o brąz przypadnie z kolei hiszpańskiej delegacji mistrza Polski.
Damian Sylwestrzak sędzią meczu Legii Warszawa z Koroną Kielce. To częsty przypadek bieżącego sezonu PKO Ekstraklasy.
Na co stać Koronę Kielce? Na to pytania szukali odpowiedzi uczestnicy audycji Punkt Widzenia Radia Kielce. Wśród gości Rafała Szymczyka znalazł się nasz dziennikarz, Maciej Urban.
Dziś, tj. piątek 27 stycznia, rusza runda rewanżowa PKO Ekstraklasy. Korona Kielce na boisko wróci w niedzielę, kiedy zmierzy się w Warszawie z Legią. Do ekipy złocisto-krwistych dołączyło tej zimy pięciu nowych graczy. Czy będzie można określić ich mianem wzmocnień? Murawa zweryfikuje. Na papierze jest obiecująco, ale bez szału.
Ferie z Koroną Kielce? Klub wychodzi naprzeciw najmłodszym kibicom, którzy 6 lutego będą mogli obejrzeć spotkanie z Cracovią na Suzuki Arenie za symboliczną złotówkę.
Syn Jakuba Kotarzewskiego, byłego piłkarza i wychowanka Korony Kielce, walczy o normalne życie. Leoś zmaga się z niezwykle rzadką chorobą genetyczną [link do zbiórki].
W pierwszych dniach lutego w stolicy województwa świętokrzyskiego odbędą się Mistrzostwa Świata w Bilard 9 bil. Do Kielc przyjedzie 128 najlepszych bilardzistów z aż sześciu kontynentów i choć turniej jest bardzo mocno obsadzony, niemałe szanse na sukces mają reprezentanci Polski.
To już ostatnie odliczanie. Korona Kielce lada moment wróci do gry. Na pierwszy ogień ogromne wyzwanie, bo mecz z Legią Warszawa i początek wyboistej drogi po utrzymanie. – Bardzo fajny okres przygotowawczy za nami. Był to ciężki czas. Dużo pracy zostało wykonane. Wszystko zweryfikuje boisko. Ale kim byśmy byli, jeśli nie podejmiemy rękawic – mówi Jacek Kiełb.
Do inauguracji rundy wiosennej coraz bliżej. Korona Kielce rozpocznie rywalizację w niedzielę meczem z Legią Warszawa. – Nie mogę się już doczekać. Chcę zobaczyć na co stać nasz zespół – mówi przed spotkaniem Kamil Kuzera.
Korona Kielce już w najbliższą niedzielę zainauguruje rundę wiosenną meczem w Warszawie z Legią. Kto wsiądzie do autokaru z kursem do stolicy, a kogo zabraknie przy Łazienkowskiej?
Spekulacje krążące po mediach w ostatnich dniach znalazły swoje potwierdzanie. Korona Kielce zakontraktowała nowego zawodnika. Jest nim 30-letni rumuński lewy obrońca, Marius Briceag.
Industria Kielce walczy o przetrwanie, ale czas potrzebny na poszukiwanie nowego sponsora tytularnego, który byłby w stanie dźwignąć klub z kryzysu, nieubłaganie się kończy. Nie dziwi więc fakt, że wielu zawodników i sztab trenerski otrzymali oferty pracy od innych europejskich zespołów. – Oczywiście, otrzymujemy oferty, ale nie zamierzamy zabierać głosu w ich temacie – mówi dla Radia eM Kielce szkoleniowiec żółto-biało-niebieskich, Tałant Dujszebajew.
SiejoTV, a więc autorski projekt, Michała Siejka, byłego pracownika Korony Kielce i twórcy Korona TV, szykuje ciekawy materiał. Pod ostrzałem pytań kielczanina stanie prezes żółto-czerwonych, Łukasz Jabłoński.
Czas nie jest sprzymierzeńcem Industrii Kielce. Klub od kilku miesięcy żyje na krawędzi. Poszukiwania nowego sponsora wydają się ciągnąć w nieskończoność donikąd. Granicznym terminem, kluczowym dla przyszłości mistrzów Polski, jest przełom stycznia i lutego. Dalsza stagnacja będzie oznaczała wykruszanie się kadry zawodników, którzy mają na stołach oferty od nowych pracodawców.
Choć w kolejnej fazie rozgrywek nie zameldowali się Polacy, na brak emocji podczas odbywających się mistrzostw świata nie można będzie narzekać. Zwłaszcza jeśli jest się fanem Industrii Kielce, gdyż o półfinał powalczy aż ośmiu jej szczypiornistów.
– Jedynym podmiotem szkolącym młodzież, który znajduje się w oficjalnych strukturach naszego klubu jest Akademia Korona – czytamy oświadczeniu zarządu Korony Kielce. Żółto-czerwoni błędnie są łączeni z niezależnym tworem, jakim jest szkółka KKP Korona.
Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej wkraczają w decydującą fazę. W miniony poniedziałek poznaliśmy komplet par ćwierćfinałowych. O awans do strefy medalowej powalczy siedmiu zawodników Industrii Kielce w szeregach trzech reprezentacji.

Copyright © 2023 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group