Biegowe święto w Kielcach! Jak dokładnie będzie wyglądać?

08-05-2015 13:54,
Redakcja

Już w niedzielę największe w historii wydarzenie biegowe w Kielcach – sieBIEGA Półmaraton Kielecki. Na starcie zawodów stanie aż 850 zawodników, którzy będą mieli do przebiegnięcia 21 kilometrów i 97,5 metra. Metę biegu zaplanowano na murawie Kolporter Areny, co zapewni kibicom świetne warunki do dopingu, a zawodnikom niezwykłą frajdę na ostatnich metrach.

Każdy z biegaczy otrzyma atrakcyjny pakiet startowy, w którym znajdzie się m.in. koszulka i buf. Poza tym na trasie będzie czekało na nich kilkadziesiąt kilogramów bananów i pomarańczy, słodycze od Firmy Cukry Nyskie oraz kilka tysięcy butelek wody i izotoników. Całe wydarzenie będzie obsługiwało aż 250 wolontariuszy.

Dodatkowo OSP NIEWACHLÓW w dwóch miejscach na trasie ustawi kurtyny wodne.

Trasa biegu:

Barabasza - al. Legionów - rondo przy pływalni – Krakowska – Gagarina – Barabasza –Ściegiennego - Jana Pawła II (jezdnia zachodnia) – Ogrodowa (zawężenie ulicy do dwóch pasów ruchu) - rondo Giedroycia (zamknięcie jednego pasa ruchu w ćwiartce pomiędzy ul. Ogrodową a ul. Kaczmarka) – Kaczmarka – Krakowska - Armii Krajowej (jezdnia wschodnia) – estakada na węźle Żytnia (wschodnia) – Żelazna (jezdnia wschodnia) – Sienkiewicza-Staszica - Park Miejski - Plac NMP - Czerwonego Krzyża – Wesoła – Mickiewicza - Plac Wolności – Ewangelicka – Sienkiewicza – Duża - Rynek (zachowany przejazd przez północną pierzeję) – Leśna – Sienkiewicza – Paderewskiego - rondo Herlinga - Grudzińskiego (wyłączony jeden pas ruchu w ćwiartce pomiędzy ul. Paderewskiego a ul. Czarnowską) – Czarnowska - Żelazna (jezdnia wschodnia) – estakada - Armii Krajowej –Krakowska (od skrzyżowania z ul. Jagiellońska do ul. Fabrycznej ruch odbywał się będzie jedną jezdnią w obu kierunkach) – Krakowska - Skwer Szarych Szeregów – Ogrodowa - Jana Pawła II – Ściegiennego – Barabasza -  al. Legionów.

Trasę biegu w formacie graficznym znajdziecie na dole tej informacji.

WAŻNE – DLA MIESZKAŃCÓW

Na utrudnienia tego dnia muszą być przygotowani kierowcy. Jakie dokładnie? CZYTAJ TUTAJ

Zmianie ulegnie także kursowanie niektórych linii autobusowych – CZYTAJ WIĘCEJ

W związku z tym, iż 10 maja 2015 to także dzień wyborów prezydenckich informujemy, że dojazd do komisji wyborczej nr 78 (Liceum im. S. Żeromskiego – ul. Ks.P.Ściegiennego) w godzinach 10:00 – 13:00 będzie możliwy tylko od ul. Zgody. Dojazd do komisji wyborczej nr 12 (ZSO nr 5 – ul. Wspólna) będzie możliwy od strony ul. Wspólnej, przy czym ta ulica staje się na czas biegu ulicą dwukierunkową – wyjazd w stronę ul. Paderewskiego.

Utrudnienia w ruchu w centrum Kielc oraz na ul. Krakowskiej mogą potrwać w godzinach 8:00 – 13:00. Zmiana organizacji ruchu komunikacji autobusowej na terenie Kielc może potrwać w godzinach 6:00 – 14:00

Organizatorzy gorąco zachęcają mieszkańców Kielc do dopingowania zawodników na trasie biegu.

Najciekawiej będzie w okolicach stadionu przy ul. Ściegiennego. Najmłodsi czekający na swoich bohaterów będą mogli skorzystać z punktu animacji dla dzieci, który zorganizuje ROVESE - właściciel marek CERSANIT i OPOCZNO wraz z zaprzyjaźnionym Hufcem ZHP Kielce-Południe.

Na miejscu będzie także Eko Farma Świętokrzyska/Kielce zaopatrzona w najzdrowsze, bo ekologiczne warzywa i pyszne, wyciskane na miejscu soki darmowe dla wszystkich biegaczy! Chętni będą mogli bezpłatnie dokonać komputerowego badania stóp i skorzystać z porad fizjoterapeuty dzięki firmie Max Medical. Swoje stoisko zorganizuje także Pure Jatomi Fitness Polska, a cukiernia LAZUR poczęstuje słodkościami.

WAŻNE – DLA ZAWODNIKÓW

gdzie i kiedy można odebrać pakiety startowe?

 • pakiety odbieramy w Galerii Korona (jest TUTAJ) – poziom -1 w holu obok windy przy Pure Jatomi – w piątek (8 maja) w godz. 16:00 – 21:00, w sobotę (9 maja) w godz. 12:00 – 18:00 oraz w dniu zawodów (10 maja) w biurze zawodów na stadionie Korony Kielce (TUTAJ)- ul. Ściegiennego 8 w godz. 7:00 – 9:30

gdzie znajduje się biuro zawodów?

 • biuro zawodów znajduje się na stadionie Korony Kielce, ul. Ściegiennego 8 (TUTAJ), czynne będzie w dniu biegu (10 maja) od godziny 7:00

mój znajomy nie może osobiście odebrać pakietu, mogę to zrobić w jego imieniu?

 • jasne! Zabierz ze sobą swój dokument tożsamości, ksero dokumentu tożsamości znajomego oraz wypełnione upoważnienie które jest tutaj —-> upoważnienie_pakiet_startowy

co zawiera pakiet startowy?

 • pakiet jest zapakowany w fajny, limitowany sieBIEGOWY plecaczek. W środku jest wyjątkowa koszulka, trochę słodkości, numer startowy z chipem i jeszcze jedna fajna niespodzianka od jednego z naszych sponsorów.

gdzie najbliżej startu znajdują się parkingi?

 • można zaparkować na parkingu tuż przy stadionie Korony Kielce (TUTAJ) jednak wyjazd z tego parkingu będzie zamknięty szlabanami i możliwy dopiero po godzinie 13:00 , czyli po zamknięciu mety. Można zaparkować na parkingach oddalonych o kilkaset metrów od stadionu Korony np. TUTAJ, TUTAJ albo TUTAJ

czy organizator zapewnia bezpłatny nocleg?

 • tak oczywiście! Z bezpłatnego noclegu można skorzystać w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Kielcach. Adres: Al. Legionów 4 (200 metrów od startu/mety).
  Organizator zapewnia miejsce do rozłożenia karimaty i śpiwora, dostęp do wrzątku oraz toalety.

czy organizator zapewnia płatny nocleg w lepszym standardzie ale w promocyjnych cenach?

 • pewnie! Zapraszamy do Hotelu Stadion (30 metrów od startu – 100 metrów od mety)Hotel Stadion oferuje dla uczestników biegu promocyjne ceny noclegów. Na hasło „Półmaraton Kielecki” nocleg kosztuje jedynie 50 zł! Hotel Stadion mieści się w Kielcach, przy ulicy Ściegiennego 8, tel: 41 368 77 15

o której godzinie startuje sieBIEGA Półmaraton Kielecki?

 • dokładnie o godzinie 10.00

czy na terenie startu/mety będą dostępne szatnie?

 • tak, na terenie stadionu Korony Kielce będą do dyspozycji biegaczy przebieralnie (damska oraz męska)

czy będą dostępne prysznice?

 • oczywiście, że tak. UWAGA prysznic koedukacyjny. Zaleca się korzystanie z prysznica w kostiumach kąpielowych.

czy będzie można skorzystać z depozytu?

 • jasne! Na terenie stadionu Korony Kielce będzie działał depozyt dla uczestników półmaratonu.

jaki jest limit czasu w jakim należy dotrzeć do mety? I co jeśli ten limit przekroczę?

 • limit na dotarcie do mety to 3 godziny. W przypadku przekroczenia limitu uczestnik zobowiązany jest zejść z jezdni. Jeśli będzie chciał bieg może ukończyć chodnikiem zgodnie z obowiązującymi zasadami w ruchu drogowym. Meta będzie czynna do ostatniego uczestnika.

gdzie powinien być przypięty numer startowy?

 • numer musi być koniecznie przypięty, zawieszony z przodu. Musi być widoczny dla obsługi biegu. Brak numeru startowego w widocznym miejscu będzie skutkowało usunięciem biegacza z trasy biegu i uniemożliwienie mu ukończenia zawodów.

ile będzie i gdzie będą się znajdowały punkty odżywcze?

 • będą cztery punkty. Mniej więcej co 5 km. Na każdym punkcie będzie woda. Dodatkowo na 10 km będą dla biegaczy banany i pomarańcze, na 15 km POWERADE oraz słodycze.

czy można zostawiać własne odżywki na punktach odżywczych?

 • nie

czy będzie można skorzystać z masażu po biegu?

 • oczywiście! Gabinet Fizjoterapii MILMED Łukasza Millera zapewnia dziesięciu profesjonalnych fizjoterapeutów którzy na specjalnych łóżkach zajmą się Waszymi zmęczonymi nogami. Masaż jest bezpłatny.

gdzie będą dostępne mój wynik biegu?

 • wynik zostanie wysłany smsem (o ile zaznaczono odpowiednią opcję przy zapisach). Na stronie internetowej siebiega.com wyniki zostaną udostępnione kilka godzin po zakończeniu biegu. Oficjalne wyniki zawodów zostaną zamieszczone 7 dni po zakończeniu biegu, po przeanalizowaniu ewentualnych protestów oraz wyników komisji antydopingowej.

czy biegacze po biegu otrzymają posiłek?

 • tak. Każdy uczestnik w pakiecie startowym znajdzie kupon na posiłek. Po biegu zapraszamy na pyszny żurek z jajkiem i kiełbasą. Posiłek dla biegaczy jest bezpłatny.

czy biegacze są ubezpieczeni?

 • tak, każdy uczestnik jest objęty ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie opłaca organizator.

jakie są nagrody dla zwycięzców?

 • nagrody przewidziano w dwóch głównych kategoriach, kobiety i mężczyźni. I miejsce – 500 zł, II miejsce – 300 zł, III miejsce – 100 zł. Przewidziano także nagrody w postaci pucharów dla zwycięzców w kategoriach wiekowych.

Ostatnie wiadomości

W sobotę, 21 maja na nowo otwartym Skate Park Kadzielnia odbędą się Mistrzostwa Polski BMX Freestyle Park. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Prezydenta Kielc.
Korona Kielce straciła szanse na bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Za to Łomża Vive Kielce jest już bardzo blisko Kolonii i Final4 - między innymi o tym rozmawialiśmy w audycji Radia eM - "Cały ten sport".
W środę Łomża Vive Kielce zmierzy się u siebie z Montpellier, a stawką drugiego ćwierćfinałowego meczu jest awans do Final4 Ligi Mistrzów. – Chłopaki są świadomi celu – zaznacza Krzysztof Lijewski, drugi trener.
Łomża Vive Kielce stoi u progu spotkania, którego wynik zaważy o "być albo nie być" w Final4 Ligi Mistrzów. W przededniu meczu z Montpellier w mediach społecznościowych zaktywizował się prezes mistrzów Polski.
W niedzielę 15 maja Kieleckie Centrum Bilardowe było miejscem rozgrywek w ramach II memoriału Mirosława Piróga. Dwa lata minęły odkąd pożegnaliśmy naszego kolegę i przyjaciela tak często widywanego przy bilardowym stole.
Tę informację powinien przeczytać każdy, kto już 18 maja, a więc w najbliższą środę zjawi się w kieleckiej Hali Legionów na mecz Ligi Mistrzów. Okazuje się, że samo spotkanie z Montpellier to nie wszystko.
W meczu 11. kolejki Ligi Makroregionalnej U19 Żółto-Czerwoni pokonali na swoim terenie 2:0 Resovię Rzeszów i tym samym przypieczętowali powrót po rocznej nieobecności do Centralnej Ligi Juniorów!
Informacja o tym, że szeregi PKO Ekstraklasy opuszcza Wisła Kraków, nie przeszła w Kielcach bez echa. Sprawę skomentował były szkoleniowiec Korony.
Sezon 21/22 Fortuna 1 Ligi niechybnie zmierza do końca. W minionej kolejce wyklarował się komplet spadkowiczów. Niewiadomą pozostaje sprawa bezpośredniego awansu.
W ten weekend oficjalnie pożegnanych zostało kilku zawodników występujących na co dzień w PGNiG Superlidze. Wśród nich znalazł się były szczypiornista Łomży Vive Kielce.
Bezpośredni awans wywalczyła Miedź Legnica, a o drugą lokatę nadal spierają się Widzew z Arką. Za to wiadomo już z kim o barażowy finał powalczy Korona.
Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, 21 maja odbędzie się Rodzinna Majówka Rowerowa z Kielc przez Kaczyn do Borkowa. To będzie piętnasta edycja tej imprezy. Wydarzenie organizowane jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Kurią Diecezjalną w Kielcach, gminą Daleszyce oraz świętokrzyską policją.
Wisła Kraków przegrała z Radomiakiem Radom 2:4 i nie ma już matematycznych szans na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Katem krakowskiego klubu okazał się były piłkarz Korony Kielce.
- Wierzę, że wystąpimy w półfinale i potem finale baraży. Głowy do góry. Mamy dwa najważniejsze mecze i musimy w nich dać z siebie wszystko -
W ostatnim domowym meczu sezonu Suzuki Korona Handball doznała porażki z ze Startem Elbląg 28:33. - Momenty były. Ale w tych kluczowych zabrakło chłodnej głowy, uspokojenia, przetrzymania piłki. Daliśmy się ponieść emocjom - nie ukrywa po tym spotkaniu trener Paweł Tetelewski.
W meczu na szczycie świętokrzyskiej IV ligi rezerwy Korony Kielce dwa razy musiały gonić wynik, ale ostatecznie pokonały wicelidera Star Starachowice 3:2. Dzięki tej wygranej żółto-czerwoni umocnili się na pozycji lidera i są w doskonałej sytuacji, aby wywalczyć awans do III ligi.
Korona Kielce nie podniosła się po klęsce w Opolu. Tym razem za mocny dla kielczan okazał się GKS Katowice. - Nie daliśmy rady, ale trzeba sobie powiedzieć szczerze, że nie podołaliśmy także tydzień temu. Sami jesteśmy sobie winni, bo kolejny raz popełniamy proste błędy – mówi Adam Frączczak.
Korona Kielce zawiodła po całej linii. Żółto-czerwoni przegrali w meczu ostatniej szansy o bezpośredni awans z GKS-em Katowice 1:2. - Muszę przeprosić wszystkich, którzy wierzyli w bezpośredni awans - mówił po spotkaniu Leszek Ojrzyński.
GKS Katowice przyjechał do Kielc bez presji wyniku. Goście byli przed spotkaniem pewni ligowego bytu, a mimo wszystko zaprezentowali w sobotę prawdziwy charakter i chęć zgarnięcia trzech punktów. GKS wygrał na Suzuki Arenie 2:1.
Nie tak wygląda zespół, który ma się bić o awans do Ekstraklasy. Korona Kielce w kolejnej serii gier z rzędu zawiodła. Żółto-czerwoni przegrali tym razem na własnym boisku z GKS-em Katowice 1:2.
Szanse na bezpośredni awans są wyłącznie matematyczne, ale Korona wciąż walczy. Kielczanie przede wszystkim muszą zakończyć sezon zasadniczy na trzecim miejscu, co da im możliwość gry w meczach barażowych na Suzuki Arenie. Żeby to osiągnąć, trzeba się oglądać na innych, ale i wygrywać swoje mecze. Zapraszamy na relację LIVE z meczu Korony z GKS-em Katowice.
Pomimo wpadki w Opolu, Korona Kielce ciągle ma o co walczyć przed końcem rundy zasadniczej. Cichym marzeń jest bezpośredni awans, ale niemniej ważne będzie wywalczenie 3. miejsca. Po piątku szansa na to stała się bardzo realna - punkty straciła Arka Gdynia.
W sobotnie popołudnie Korona Kielce podejmie, ostatni raz w fazie zasadniczej bieżącego sezonu na Suzuki Arenie, zespół GKS-u Katowice. Żółto-czerwoni po piątkowym remisie Arki mają szansę zrównać się punktami z gdyńską ekipą - informujemy, gdzie obejrzeć to spotkanie w telewizji.
- Dopóki furtka do drugiego miejsca jest otwarta będziemy walczyć o nie. Jeżeli nam się nie uda, zrobimy wszystko, aby zgarnąć trzecią lokatę i grać w barażach u siebie - mówił Dawid Błanik. Pomocnik Korony był gościem programu "Pierwsza klasa" Kanału Sportowego.
24 czerwca na gali Knockout Boxing Night 22 w Kielcach na ring powróci dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej, Michał Cieślak. Rywal mocno bijącego pięściarza z Radomia zostanie ogłoszony już niebawem.
Jesteśmy na półmetku ćwierćfinałowych zmagań Ligi Mistrzów, których stawką jest wejście do handballowego raju, a więc Final Four. Przyjrzyjmy się wszystkim rozegranym spotkaniom.
Korona II Kielce pokonała w zaległym meczu Klimontowiankę Klimontów i wskoczyła na fotel lidera świętokrzyskiej IV ligi. Już w sobotę zmierzy się z wiceliderem Starem Starachowice, a to spotkanie może przesądzić o tym, kto awansuje do III ligi.
Po wczorajszym meczu Łomży Vive Kielce internet pęcznieje od efektownych akcji obu zespołów. Wśród nich znajdziemy kapitalną interwencję Andreasa Wolffa.
Korona Kielce wciąż ma szanse na awans do ekstraklasy, ale bardziej prawdopodobny jest jej udział w barażach. Po porażce z Odrą Opole (1:3) duża krytyka spadła na Piotra Malarczyka, który ostatnio jest pod formą. Do tego odniósł się na konferencji prasowej trener Leszek Ojrzyński.
Pierwsza połowa ćwierćfinałowego dwumeczu Ligi Mistrzów zakończona trzybramkowym zwycięstwem Łomży Vive Kielce. Montpellier, wspierane przez rzeszę kibiców, nie zdołało dogonić kieleckiego klubu. Jednak losy tego starcia nie są przesądzone, o czym mówi prezes mistrzów Polski, Bertus Servaas.

Projekt i wykonanie: CK Media Group