Ważne dla kierowców! Duże utrudnienia w niedzielę

06-05-2015 12:35,
Redakcja

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w niedzielę, 10 maja w związku z biegiem ulicznym – PÓŁMARATON KIELECKI, którego organizatorem jest Stowarzyszenie sieBiega, występować będą istotne utrudnienia w ruchu na terenie miasta spowodowane zamknięciem lub zawężeniem poszczególnych ulic.

Utrudnienia występować będą w godzinach 10.00 – 13.00. Wcześniej, bo od godziny 7.00 zamknięta zostanie al. Legionów na odcinku od placu Piłsudskiego do ul. Barabasza, natomiast od godz. 9.00 zamknięta zostanie ul. Barabasza.  

Trasa biegu wyznaczona została następującymi ulicami:  

Barabasza - al. Legionów - rondo przy pływalni – Krakowska – Gagarina – Barabasza –Ściegiennego - Jana Pawła II (jezdnia zachodnia) – Ogrodowa (zawężenie ulicy do dwóch pasów ruchu) - rondo Giedroycia (zamknięcie jednego pasa ruchu w ćwiartce pomiędzy ul. Ogrodową a ul. Kaczmarka) – Kaczmarka – Krakowska - Armii Krajowej (jezdnia wschodnia) – estakada na węźle Żytnia (wschodnia) – Żelazna (jezdnia wschodnia) – Sienkiewicza-Staszica - Park Miejski - Plac NMP - Czerwonego Krzyża – Wesoła – Mickiewicza - Plac Wolności – Ewangelicka – Sienkiewicza – Duża - Rynek (zachowany przejazd przez północną pierzeję) – Leśna – Sienkiewicza – Paderewskiego - rondo Herlinga - Grudzińskiego (wyłączony jeden pas ruchu w ćwiartce pomiędzy ul. Paderewskiego a ul. Czarnowską) – Czarnowska - Żelazna (jezdnia wschodnia) – estakada - Armii Krajowej –Krakowska (od skrzyżowania z ul. Jagiellońska do ul. Fabrycznej ruch odbywał się będzie jedną jezdnią w obu kierunkach) – Krakowska - Skwer Szarych Szeregów – Ogrodowa - Jana Pawła II – Ściegiennego – Barabasza -  al. Legionów.

MZD informuje, że dojazd do Obwodowej Komisji Wyborczej nr 78 (liceum im. Stefana Żeromskiego, która mieści się przy ul. Ściegiennego) możliwy będzie jedynie od strony ulicy Zgody. Natomiast dojazd do Obwodowej Komisji Wyborczej nr 12 (ZSO nr 5 ul. Wspólna) możliwy będzie od strony ul. Paderewskiego. Na ulicy Wspólnej na czas biegu zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach zwraca się z apelem do kierowców, aby w miarę możliwości wybierali inne, alternatywne trasy przejazdu.

PÓŁMARATON KIELCE 2015-05-10 HARMONOGRAM ZAMKNIĘĆ ULIC

Sobota, 09.05.2015
20:00 – ul. Ogrodowa zawężenie do jednego pasa w każdym kierunku ruchu (I ETAP)
20:00 – ul. Krakowska – ustawienie U-21 (wygrodzeń), B-33(ograniczenie do 40km/h w kierunku wyjazdowym z Kielc) na ul. Krakowskiej.

Niedziela, 10.05.2015
07:00 – ul. Krakowska – przełożenie ruchu dwukierunkowego na jezdnię wylotową z Kielc
07:00 – al. Legionów – zamknięcie odcinka od parkingu WDK do ul. Gagarina
09:00 – ul.  Barabasza – zamknięcie całej ulicy
09:30 – ul. Ogrodowa – zamknięcie na rondzie Giedroycia jazda jednym pasem ruchu
09:30 – Jana Pawła i Ściegiennego– zamknięcie jezdni od Seminaryjskiej w stronę WDK do skrz. z ul.Barabasza, wygrodzony lewoskręt z ul. Seminaryjskiej
09:50 – skrz. Miodowicza - Krakowska przegrodzone połówkowo wzdłuż pasa dzielącego
ul. Ściegiennego. Wyjazd z ul. Miodowicza tylko w prawo w Jana Pawła II
09:50 – Ściegiennego – Barabasza – przegrodzona połowa skrzyżowania (zamknięcie od strony stadionu)
09:50 – ul. Zacisze zamknięta przed ul. Krakowską
09:50 – rondo przy pływalni – zatrzymanie ruchu
09:50 – al. Legionów – Gagarina – przegrodzona połowa skrzyżowania
09:50 – Krakowska – Gagarina – całkowite zamknięcie skrzyżowania (ruchem kieruje Policja)
10:00 – ul. Krakowska od ul. Gagarina zamknięta przed włączeniem ul. Kaczmarka
10:00 – Krakowska – Pakosz – zamknięcie zawrotki z Pakosza na wiadukty (wyjazd z miasta)
10:00 – CENTRUM – Zamknięcie Centrum obejmuje: zamknięcie ulic:  Armii Krajowej (wiadukt wjazdowy do miasta), Złota, Wspólna, Solna, Staszica, Jana Pawła II (zamknięcie przed skrzyżowaniem z Czerwonego Krzyża, ul. Czerwonego Krzyża, Wesoła, Mickiewicza, Plac Wolności, Głowackiego, Ewangelicka, Duża, Mała, Leśna, Paderewskiego (od ronda H-Grudzińskiego do Sienkiewicza), Panoramiczna, Czarnowska (zamknięty wjazd od ul. Żelaznej), Żelazna (zamknięta jezdnia w kierunku od ul. Żytniej do Czarnowskiej)
10:00 – Żytnia – Żelazna – Grunwaldzka – wygrodzenie lewo-  i prawoskrętów w ul. Żelazną
10:00 – Czarnowska – Żelazna zamknięcie wjazdu w ul. Czarnowską
10:00 – rondo Grudzińskiego – zamknięcie prawego pasa wraz z wygrodzeniem prawego pasa
ul. 1 Maja
10:00 – Mielczarskiego bariera i C-2 przed dojazdem do ul. Krakowskiej
10:10 – Solna – zamknięcie za skrzyżowaniem z Paderewskiego
10:25 – 11:30 – Krakowska – Armii Krajowej zamknięcie prawoskrętu z Krakowskiej w AK – otwarcie wyjazdu z miasta ul. Krakowską oraz zawrotki z Pakosza (na Pakoszu ruchem kieruje Policja)

ZAMKNIĘCIE ARMII KRAJOWEJ I CENTRUM WRAZ Z CZARNOWSKĄ DO GODZ. 11:40

Wasze komentarze

qiqo2015-05-06 22:34:59
w dniu wyborów? to mógł wymyślić tylko niedorzecznik Korony Kielce

Ostatnie wiadomości

W sobotę, 21 maja na nowo otwartym Skate Park Kadzielnia odbędą się Mistrzostwa Polski BMX Freestyle Park. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Prezydenta Kielc.
Korona Kielce straciła szanse na bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Za to Łomża Vive Kielce jest już bardzo blisko Kolonii i Final4 - między innymi o tym rozmawialiśmy w audycji Radia eM - "Cały ten sport".
W środę Łomża Vive Kielce zmierzy się u siebie z Montpellier, a stawką drugiego ćwierćfinałowego meczu jest awans do Final4 Ligi Mistrzów. – Chłopaki są świadomi celu – zaznacza Krzysztof Lijewski, drugi trener.
Łomża Vive Kielce stoi u progu spotkania, którego wynik zaważy o "być albo nie być" w Final4 Ligi Mistrzów. W przededniu meczu z Montpellier w mediach społecznościowych zaktywizował się prezes mistrzów Polski.
W niedzielę 15 maja Kieleckie Centrum Bilardowe było miejscem rozgrywek w ramach II memoriału Mirosława Piróga. Dwa lata minęły odkąd pożegnaliśmy naszego kolegę i przyjaciela tak często widywanego przy bilardowym stole.
Tę informację powinien przeczytać każdy, kto już 18 maja, a więc w najbliższą środę zjawi się w kieleckiej Hali Legionów na mecz Ligi Mistrzów. Okazuje się, że samo spotkanie z Montpellier to nie wszystko.
W meczu 11. kolejki Ligi Makroregionalnej U19 Żółto-Czerwoni pokonali na swoim terenie 2:0 Resovię Rzeszów i tym samym przypieczętowali powrót po rocznej nieobecności do Centralnej Ligi Juniorów!
Informacja o tym, że szeregi PKO Ekstraklasy opuszcza Wisła Kraków, nie przeszła w Kielcach bez echa. Sprawę skomentował były szkoleniowiec Korony.
Sezon 21/22 Fortuna 1 Ligi niechybnie zmierza do końca. W minionej kolejce wyklarował się komplet spadkowiczów. Niewiadomą pozostaje sprawa bezpośredniego awansu.
W ten weekend oficjalnie pożegnanych zostało kilku zawodników występujących na co dzień w PGNiG Superlidze. Wśród nich znalazł się były szczypiornista Łomży Vive Kielce.
Bezpośredni awans wywalczyła Miedź Legnica, a o drugą lokatę nadal spierają się Widzew z Arką. Za to wiadomo już z kim o barażowy finał powalczy Korona.
Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, 21 maja odbędzie się Rodzinna Majówka Rowerowa z Kielc przez Kaczyn do Borkowa. To będzie piętnasta edycja tej imprezy. Wydarzenie organizowane jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Kurią Diecezjalną w Kielcach, gminą Daleszyce oraz świętokrzyską policją.
Wisła Kraków przegrała z Radomiakiem Radom 2:4 i nie ma już matematycznych szans na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Katem krakowskiego klubu okazał się były piłkarz Korony Kielce.
- Wierzę, że wystąpimy w półfinale i potem finale baraży. Głowy do góry. Mamy dwa najważniejsze mecze i musimy w nich dać z siebie wszystko -
W ostatnim domowym meczu sezonu Suzuki Korona Handball doznała porażki z ze Startem Elbląg 28:33. - Momenty były. Ale w tych kluczowych zabrakło chłodnej głowy, uspokojenia, przetrzymania piłki. Daliśmy się ponieść emocjom - nie ukrywa po tym spotkaniu trener Paweł Tetelewski.
W meczu na szczycie świętokrzyskiej IV ligi rezerwy Korony Kielce dwa razy musiały gonić wynik, ale ostatecznie pokonały wicelidera Star Starachowice 3:2. Dzięki tej wygranej żółto-czerwoni umocnili się na pozycji lidera i są w doskonałej sytuacji, aby wywalczyć awans do III ligi.
Korona Kielce nie podniosła się po klęsce w Opolu. Tym razem za mocny dla kielczan okazał się GKS Katowice. - Nie daliśmy rady, ale trzeba sobie powiedzieć szczerze, że nie podołaliśmy także tydzień temu. Sami jesteśmy sobie winni, bo kolejny raz popełniamy proste błędy – mówi Adam Frączczak.
Korona Kielce zawiodła po całej linii. Żółto-czerwoni przegrali w meczu ostatniej szansy o bezpośredni awans z GKS-em Katowice 1:2. - Muszę przeprosić wszystkich, którzy wierzyli w bezpośredni awans - mówił po spotkaniu Leszek Ojrzyński.
GKS Katowice przyjechał do Kielc bez presji wyniku. Goście byli przed spotkaniem pewni ligowego bytu, a mimo wszystko zaprezentowali w sobotę prawdziwy charakter i chęć zgarnięcia trzech punktów. GKS wygrał na Suzuki Arenie 2:1.
Nie tak wygląda zespół, który ma się bić o awans do Ekstraklasy. Korona Kielce w kolejnej serii gier z rzędu zawiodła. Żółto-czerwoni przegrali tym razem na własnym boisku z GKS-em Katowice 1:2.
Szanse na bezpośredni awans są wyłącznie matematyczne, ale Korona wciąż walczy. Kielczanie przede wszystkim muszą zakończyć sezon zasadniczy na trzecim miejscu, co da im możliwość gry w meczach barażowych na Suzuki Arenie. Żeby to osiągnąć, trzeba się oglądać na innych, ale i wygrywać swoje mecze. Zapraszamy na relację LIVE z meczu Korony z GKS-em Katowice.
Pomimo wpadki w Opolu, Korona Kielce ciągle ma o co walczyć przed końcem rundy zasadniczej. Cichym marzeń jest bezpośredni awans, ale niemniej ważne będzie wywalczenie 3. miejsca. Po piątku szansa na to stała się bardzo realna - punkty straciła Arka Gdynia.
W sobotnie popołudnie Korona Kielce podejmie, ostatni raz w fazie zasadniczej bieżącego sezonu na Suzuki Arenie, zespół GKS-u Katowice. Żółto-czerwoni po piątkowym remisie Arki mają szansę zrównać się punktami z gdyńską ekipą - informujemy, gdzie obejrzeć to spotkanie w telewizji.
- Dopóki furtka do drugiego miejsca jest otwarta będziemy walczyć o nie. Jeżeli nam się nie uda, zrobimy wszystko, aby zgarnąć trzecią lokatę i grać w barażach u siebie - mówił Dawid Błanik. Pomocnik Korony był gościem programu "Pierwsza klasa" Kanału Sportowego.
24 czerwca na gali Knockout Boxing Night 22 w Kielcach na ring powróci dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej, Michał Cieślak. Rywal mocno bijącego pięściarza z Radomia zostanie ogłoszony już niebawem.
Jesteśmy na półmetku ćwierćfinałowych zmagań Ligi Mistrzów, których stawką jest wejście do handballowego raju, a więc Final Four. Przyjrzyjmy się wszystkim rozegranym spotkaniom.
Korona II Kielce pokonała w zaległym meczu Klimontowiankę Klimontów i wskoczyła na fotel lidera świętokrzyskiej IV ligi. Już w sobotę zmierzy się z wiceliderem Starem Starachowice, a to spotkanie może przesądzić o tym, kto awansuje do III ligi.
Po wczorajszym meczu Łomży Vive Kielce internet pęcznieje od efektownych akcji obu zespołów. Wśród nich znajdziemy kapitalną interwencję Andreasa Wolffa.
Korona Kielce wciąż ma szanse na awans do ekstraklasy, ale bardziej prawdopodobny jest jej udział w barażach. Po porażce z Odrą Opole (1:3) duża krytyka spadła na Piotra Malarczyka, który ostatnio jest pod formą. Do tego odniósł się na konferencji prasowej trener Leszek Ojrzyński.
Pierwsza połowa ćwierćfinałowego dwumeczu Ligi Mistrzów zakończona trzybramkowym zwycięstwem Łomży Vive Kielce. Montpellier, wspierane przez rzeszę kibiców, nie zdołało dogonić kieleckiego klubu. Jednak losy tego starcia nie są przesądzone, o czym mówi prezes mistrzów Polski, Bertus Servaas.

Projekt i wykonanie: CK Media Group