Wygrana okupiona kontuzją Musy. Vive Tauron o krok od finału

07-05-2015 19:37,
Marcin Długosz

W środę nie było sensacji, w czwartek również nie mogła ona mieć miejsca. Vive Tauron Kielce pewnie pokonało Pogoń Szczecin 38:25 (18:14) i wygrało tym samym drugi mecz w półfinale play-off PGNiG Superligi. Martwić może fakt, że w pierwszej połowie kontuzji doznał Żeljko Musa. Chorwat po opuszczeniu boiska kulejąc już na nie nie powrócił. Trzecie starcie żółto-biało-niebieskich ze szczecinianami odbędzie się już w najbliższą niedzielę w Szczecinie.

Mistrzowie Polski przystąpili do tego spotkania bez Tomasza Rosińskiego, Grzegorza Tkaczyka i Krzysztofa Lijewskiego. Rywale opierali się im jednak tylko w początkowych fragmentach spotkania. Po pięciu minutach gry Pogoń prowadziła nawet 4:1, ale potem do głosu doszli żółto-biało-niebiescy i pozbawili przyjezdnych złudzeń. W 15. minucie potyczki gola zdobył Ivan Cupić, a kielczanie prowadzili tym samym 8:6. Całe spotkanie w bramce Vive rozegrał Sławomir Szmal, a zawodnicy z pola płynnie wymieniali się zaś w trakcie starcia. Świeże siły w szeregach gospodarzy powodowały, że coraz bardziej zmęczeni goście nie wytrzymywali trudów potyczki.

Złą informacją jest fakt, że pod koniec pierwszej połowy urazu w okolicach kostki bądź stawu skokowego nabawił się Żeljko Musa. Po opuszczeniu boiska utykając Chorwat już na nie nie powrócił. Jego koledzy kontrolowali jednak przebieg zawodów i do przerwy, pomimo dobrej postawy Krzysztofa Szczeciny, golkipera szczecinian, zasłużenie prowadzili 18:14.

Druga część meczu nie przyniosła zmian w jego obrazie. Kielczanie wykorzystywali zmęczenie Pogoni i sukcesywnie powiększali swoją przewagę. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania prowadzili 28:21. Ostatecznie pokonali ją 38:25, a każdy zawodnik żółto-biało-niebieskich zanotował w tym spotkaniu co najmniej jedno trafienie.

W półfinałowej rywalizacji Vive Tauronu z Pogonią jest 2:0 dla kielczan. Jeśli podopieczni Tałanta Dujszebajewa wygrają w najbliższą niedzielę w Szczecinie, awansują do finału fazy play-off PGNiG Superligi.

Zapis relacji NA ŻYWO

Vive Tauron Kielce – Pogoń Szczecin 38:25 (18:14)

Vive Tauron: Sławomir Szmal, Marin Sego - Piotr Grabarczyk 1, Michał Jurecki 5, Tobias Reichmann 5, Piotr Chrapkowski 1, Julen Aginagalde 4, Karol Bielecki 3, Mateusz Jachlewski 2, Manuel Strlek 4, Denis Buntić 5, Żeljko Musa 1, Uros Zorman 1, Ivan Cupić 6

Pogoń: Krzysztof Szczecina, Mateusz Kowalski - Tomasz Grzegorek 1, Patryk Walczak 5, Mateusz Gmerek, Łukasz Gierak 4, Paweł Krupa 5, Dawid Krysiak, Wojciech Jedziniak 2, Michał Statkiewicz, Mateusz Zaremba 5, Maciej Jezierski 1, Wojciech Zydroń 2

Wasze komentarze

Bryx2015-05-08 10:27:57
Nie tylko Musa. Kaczka wyłączony na pół roku.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group