REKLAMA

Dziewczyny (i nie tylko) pobiegły w kaskach!

23-04-2015 22:26,
Paula Lesiak & Paulina Żołądek

W czwartek 23 kwietnia na Politechnice Świętokrzyskiej odbyła się druga edycja „Biegu w kasku”. Akcja cieszyła się dużą popularnością wśród studentek i studentów Politechniki Świętokrzyskiej oraz uczennic kieleckich szkół średnich. Tuż przed biegiem rozgrzewkę w rytm muzyki poprowadziła Aleksandra Małota, licencjonowany Instruktor Zumby(R) Fitness. Na starcie, obok budynku Biblioteki stanęło ponad 80 osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Uczestnicy mieli do pokonania ok. 800 metrów trasy biegnącej wokół kampusu Politechniki. 

Klasyfikacja końcowa osób biorących udział w akcji podzielona została na trzy kategorie: uczennice kieleckich szkół średnich, studentki oraz studenci Politechniki Świętokrzyskiej. Wśród licealistek najszybsza okazała się Wiktoria Świerk, tuż za nią na metę przybiegły Edyta Siwierska oraz Weronika Wijas. Wszystkie dziewczyny reprezentowały I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Najlepsza ze studentek była Ilona Kardas z Wydziału Zarządzania i Modelowania Komputerowego, druga linię mety przekroczyła Karolina Barchan z tego samego wydziału. Trzecie miejsce zajęła Joanna Stefańczyk, pracownica Politechniki Świętokrzyskiej z 10-cio letnim stażem oraz absolwentka uczelni na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki. Wszystkie panie nagrodzone zostały pucharami, dyplomami oraz książkami „Sławy polskiego sportu”.

Wśród studentów Politechniki pierwsze miejsce zajął Paweł Zapała z Wydziału Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki, drugi był Piotr Sobczyk z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Marcin Nartowski z Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn. Mężczyźni otrzymali pamiątkowe dyplomy.

„Bieg w kasku” to elment ogolnopolskiej akcji „Dziewczyny na Politechniki!”. Kielecki bieg zorganizowany został wspólnie przez Centrum Sportu oraz Klub Uczelniany AZS Politechniki Świętokrzyskiej. Akcja ma na celu zachęcenia uczennic szkół ponadgimnazjalnych do studiowania kierunków technicznych i ścisłych na Politechnikach. Uczestniczki oraz uczestnicy startowali w kaskach z logo „Dziewczyny na Politechniki!”. Tegoroczna edycja odbyła się w sześciu polskich miastach: Łodzi, Warszawie, Częstochowie, Kielcach, Opolu i Poznaniu. 

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z "Biegu w Kasku" autorstwa Pauli Lesiak TUTAJ

 

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group