O finał play-off z Pogonią Szczecin

23-04-2015 19:45,
Marcin Długosz

Vive Tauron Kielce poznało rywala, z którym zmierzy się w półfinale fazy play-off PGNiG Superligi. Żółto-biało-niebiescy by zagrać o mistrzostwo Polski będą musieli uporać się z Pogonią Szczecin. Ekipa z województwa zachodniopomorskiego w ćwierćfinale poradziła sobie ze Stalą Mielec.

W pierwszym meczu rozegranym w Szczecinie Pogoń wygrała 29:25, zaś na Podkarpaciu przegrała 24:31. Trzecie, decydujące starcie we własnej hali wygrała ekipa z północy kraju w stosunku 28:25.

Drużyna ze Szczecina po fazie zasadniczej zajęła 4. miejsce. Oprócz ekipy z Kielc, wyprzedzili ją także Orlen Wisła Płock oraz Górnik Zabrze.

W półfinale play-offów walka toczy się do trzech zwycięstw. Pierwsze mecze w Kielcach rozegrane zostaną 6 i 7 maja (środa i czwartek). Do trzeciej potyczki w Szczecinie dojdzie w niedzielę, 10 maja. Jeśli starcia te nie przyniosą rozstrzygnięcia rywalizacji, czwarty mecz w Szczecinie odbędzie się w poniedziałek, 11 maja, zaś piąty, już w Hali Legionów, w środę, 13 maja.

Zwycięzca tej pary zagra o mistrzostwo Polski, przegrany z kolei o trzecie miejsce w rozgrywkach. Drugą parę półfinałową stworzyły ekipy Orlenu Wisły Płock i Azotów Puławy.

fot. Anna Benicewicz-Miazga

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group