Z Montpellier bez Lijewskiego. Kiedy rozgrywający wróci do gry?

13-03-2015 12:01,
Wojciech Staniec

Po mistrzostwach świata wielu zawodników Vive Tauron Kielce zmagało się z problemami zdrowotnymi i było wyłączonych z gry. Teraz już większość z nich wróciła do zdrowia, wyjątkiem jest Krzysztof Lijewski, który wciąż nie może się pojawić na parkiecie.

Lijewski kontuzji doznał podczas mistrzostw świata w Katarze i ostatnie mecze turnieju oglądał już z trybun.

Po powrocie do Kielc popularny „Lijek” wciąż był wyłączony z gry, opuścił m.in. dwa ostatnie mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów, a także pojedynek z Orlen Wisłą.

Podczas wszystkich tych spotkań trener Tałant Dujszebajew miał do dyspozycji tylko jednego zawodnika, którego nominalną pozycją jest prawe rozegranie, czyli Denisa Bunticia.

Wieści w sprawie zdrowia Lijewskiego są optymistyczne, choć wiadomo już, że doświadczony rozgrywający nie będzie mógł pomóc swojej drużynie w walce o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. - Myślę, że może wrócić na mecze z Głogowem i Lubinem. A jeśli nie to też, nie będziemy ryzykować. Mamy później jeszcze tydzień na przygotowanie do meczów przed play-offami – informuje trener Tałant Dujszebajew.

Mecz z Chrobrym Głogów zaplanowano na 24 marca, a z Zagłębiem na 28. Będą to ostatnie pojedynki fazy zasadniczej polskiej PGNiG Superligi. Play-offy rozpoczną się 11 kwietnia. Oczywiście w razie awansu Vive Tauronu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów terminy kwietniowych pojedynków mogą ulec zmianie.

Wasze komentarze

mexic2015-03-13 13:03:15
Jeśli na LM nie jest gotowy w 100% to na ligowe mecze bez sensu go dawać i ryzykować odnowienie urazu. Niech Krzysiek się odpowiednio przygotuje do playoff i rywalizacji o wejście di F4

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group