Turniej o Puchar Polski w Warszawie. A kto rywalem Vive?

04-03-2015 13:47,
Wojciech Staniec

Zespół Vive Tauronu Kielce rozbił w dwumeczu KPR Borodino Legionowo. Mistrzowie Polski są już pewni udziału w Final Four tych rozgrywek. O krok od awansu jest także Orlen Wisła, a dwójka pozostałych uczestników znana będzie dopiero w przyszłym tygodniu.

Formalnością jest już tylko kwestia awansu Orlen Wisły Płock. Nafciarze w środę zmierzą się w Tarnowie z SPR-em. Wicemistrzowie Polski w pierwszym meczu przed własną publicznością pokonali zespół z pierwszej ligi 43:18.

Zarówno Vive Tauron, jak i Orlen Wisła rywalizują w Lidze Mistrzów. Z tego powodu one swoje mecze ćwierćfinałowe rozgrywały wcześniej niż reszta zespołów.

O awans do Final Four powalczą jeszcze między sobą Azoty Puławy i Nielba Wągrowiec, drugą parę stworzą Zagłębie Lubin i Górnik Zabrze. Pierwsze mecze ćwierćfinałowe tych zespołów zaplanowano na 4 marca. Rewanże odbędą się tydzień później.

Wiadomo już, że finałowy turniej rozegrany zostanie – podobnie – jak przed rokiem w warszawskiej hali Torwar. Wydarzenie to zaplanowano na 25 i 26 kwietnia.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group