Niedosyt żółto-czerwonych. „Szkoda, bo ten mecz był do wybronienia”

16-02-2015 20:58,
Wojciech Staniec II, Marcin Długosz

W wypowiedziach piłkarzy Korony po meczu z Górnikiem dało się odczuć niedosyt. - Górnik miał dużo wrzutek, ale to wszystko. Gdybyśmy byli skuteczniejsi, to byśmy ten mecz wygrali – przekonywał Radek Dejmek. - Trudno na gorąco ocenić tę sytuację, ale z mojej perspektywy trafiłem Iwana i kartka była zasłużona – skomentował z kolei Lukas Klemenz, który został wykluczony z gry w drugiej połowie.

- Najlepiej byłoby, jakbyśmy wygrali, ale dostałem czerwoną kartkę, za co przepraszam trenerów. Gdybym był na boisku, wyglądałoby to inaczej – posypał głowę popiołem 19-letni pomocnik „złocisto-krwistych”.

Klemenz był ostrzegany przed spotkaniem na kwestię sędziowania, ale i tak otrzymał czerwoną kartkę. - Zwracał mi na to uwagę Paweł Golański, że sędzia Gil jest wyczulony na takie sytuacje – dodał zawodnik żółto-czerwonych.

Nie w pełni usatysfakcjonowany był Radek Dejmek, który strzelił gola dla kieleckiego zespołu. - Bramka cieszy, ale najważniejszy jest wynik. Mogliśmy dociągnąć to prowadzenie do końca – skwitował Czech.

Stoper Korony zdobył gola także w innym meczu rozgrywanym na Śląsku, kiedy kilka miesięcy temu kielczanie pokonali w Chorzowie 1:0 tamtejszy Ruch. - Nie wiem, czy to kwestia terenu. Po prostu cieszę się, że wpadła – powiedział Dejmek.

O ocenę starcia z zabrzanami pokusił się także Piotr Malarczyk: - Pierwsza połowa to przewaga Górnika, daliśmy się zdominować. Ciężko było nam utrzymać się przy piłce. W drugiej było już lepiej. Rywale nie stworzyli sobie wielu klarownych sytuacji, nawet po tej czerwonej kartce. Szkoda, bo ten mecz był do wybronienia. Oprócz wielu wrzutek nie mieli nic do zaoferowania.

„Złocisto-krwiści” w poniedziałkowy wieczór nie czuli się gorsi od rywali. - Brakowało nam zimnej krwi pod polem karnym. Mieliśmy swoje okazje po stałych fragmentach. Górnik prowadził grę, ale nie stworzył sobie wielu sytuacji – stwierdził Klemenz.

Z Zabrza Wojciech Staniec II i Marcin Długosz

fot. Paula Duda

 

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Cekin2015-02-16 21:08:10
Trener Tarasiewicz popełnił błąd nie zmieniając natychmiast słabego Klemenza po żółtej kartce ponieważ wiadomo było, że Gil po jego zachowaniu będzie czyhał na pierwszą lepszą okazje na drugą żółtą. Nawiasem mówiąc nie wiem w ogóle dlaczego go wystawił zamiast dać grać Cebuli...? 1 połowa to tragedia, nieudolność i nieudacznictwo !
Weteran2015-02-16 21:17:52
Wynik lepszy niż gra
Kiełb gra jakby nie miał sił.
W następnym meczu Cebula za Klemenza i Kotek za Rybkę.
alex2015-02-16 21:23:44
Malarczyk I Klemenz odplyneli... Górnik tylko sam do siebie może mieć pretensje. Fuks to ten jeden punkt. Za tydzień będzie Gong bo Legia zechce odreagowac po przegranej z Ajaksem.
maxxx2015-02-16 21:25:22
Słaba pierwsza połowa, do zapomnienia. Bardzo głupia czerwona kartka Klemenza. Zachowanie się Klemenza po otrzymaniu pierwszego żółtka - dziecinada. Można się było spodziewać, że w przypadku kolejnego faulu otrzyma drugą żółtą kartkę. Myślę, że więcej czasu mógł dostać Cebula. Ogólnie na plus Jovka oraz Kapo, reszta przeciętnie.
anty taraś2015-02-17 06:38:52
posiadanie piłki 67:33 po stronie Górnika mówi samo za siebie. Ludzie ci (ciężko nazwać ich piłkarzami), którzy reprezentują Koronę jak mówił prezes są tańsi od polskich piłkarzy i tak też się prezentują. To wielki sukces tych ludzi, że zremisowali ten mecz. Jak Tarasiewicz utrzyma ekstraklasę z tymi ludźmi to będzie mistrzostwo świata.
doTaraska2015-02-17 08:44:05
Już trochę jest pan w Kielcach i takie błędy. Pierwsza połowa - do 43 minuty NIC! Gra skrzydłami z Pilipczukiem i Kiełbem to nieporozumienie. A szybki Ankour wchodzi na 5MINUT pomimo braku gry skrzydłami. Kiełb to typowy jocker - jest najlepszy w Koronie pod warunkiem, że wchodzi w 60 minucie - grając od początku meczu nie ma dobrych spotkań (nawet średnich) - zrozum to wreszcie!
Malarz2015-02-17 10:40:04
Tyle Pan Trener opowiada o motoryce i o niczym innym a tu d....... zawodnicy biegali jak na zaciągniętym ręcznym oglądałem Jage z Legią to tam zawodnicy jak wychodzili z kontrą to aż iskry szły a nasi bryndza
adi2015-02-17 11:41:20
kto i gdzie wypatrzył tego czarnego Murańkę,on się nie nadaje nawet do czwartej ligi
Kris2015-02-17 13:42:59
@adi :
nic dodać nic ująć
Czak2015-02-17 15:00:24
Bramkarz-przeciętny, obrona-niepewna, pomoc-w ogóle niekreatywna, atak-osamotnienie-Kapo-ta a Kiełbiu byłby dobry ale może w futsalu.....?

Ostatnie wiadomości

Rozgrywający Industrii Kielce i reprezentacji Polski Michał Olejniczak przeszedł operację kolana. Zabieg został wykonany w Szpitalu Rehasport w Poznaniu przez dr. hab. n. med. Tomasza Piontka i – jak poinformował klub – przebiegł zgodnie z planem.
Rozlosowano pary pierwszej rundy STS Pucharu Polski. Ekstraklasową Koronę Kielce czeka wyjazdowe starcie z Widzewem Łódź. Z kolei trzecioligowe rezerwy zespołu zagrają na własnym obiekcie przeciwko Radomiakowi Radom.
Poznaliśmy sędziego głównego spotkania 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na Exbud Arenie z liderującą w tabeli Legią Warszawa.
W 3. kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na Exbud Arenie z Legią Warszawa. – Jeszcze bardziej się „dotarliśmy” i mam nadzieję, że przyniesie to pozytywne skutki – powiedział przed spotkaniem Xavier Dziekoński, bramkarz „żółto-czerwonych”.
W 3. kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na Exbud Arenie z Legią Warszawa. – Jednym z jej największych atutów są stałe fragmenty gry, ponieważ to zespół potrafiący je wykorzystywać – powiedział przed spotkaniem Jacek Zieliński, trener „żółto-czerwonych”.
Rozegrano mecze rundy wstępnej STS Pucharu Polski sezonu 2026/2027. Jedenaście zespołów uzupełniło grono uczestników I rundy zmagań o krajowy puchar.
Dobrą wiadomość dla kibiców Industrii Kielce przekazał TVP Sport. Wszystkie mecze kieleckiego zespołu podczas przedsezonowego turnieju ICT Cantabria Infinita w hiszpańskim Santander będzie można oglądać na TVPSPORT.PL oraz w aplikacji TVP Sport.
Industria Kielce przygotowała wyjątkowe wydarzenie dla swoich najwierniejszych kibiców. W sobotę od godziny 10.00 w Hali Legionów odbędzie się otwarty trening zespołu, a po jego zakończeniu zaplanowano wspólnego grilla z zawodnikami. Wstęp na wydarzenie będą mieli wyłącznie posiadacze karnetów na sezon 2026/2027.
Reprezentanci Polski zdobyli dwa medale podczas indywidualnej rywalizacji podczas Mistrzostw Europy w Bilard Heyball rozgrywanych w Kielcach. Radosław Babica został wicemistrzem Starego Kontynentu, przegrywając po niezwykle emocjonującym finale z Lee Stephensem 5:6, natomiast Dalia Alska wywalczyła brązowy medal w turnieju kobiet.
Korona Kielce interesuje się Bogdanem Viunnykiem z Lechii Gdańsk. Ukraiński ofensywny pomocnik ma za sobą dwa udane sezony w Ekstraklasie, a według informacji Trojmiasto.pl do transferu może dojść po złożeniu przez „żółto-czerwonych” wyższej oferty.
W dniach 1–3 sierpnia na torze w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Elity w Kolarstwie Torowym, na których nie zabrakło reprezentantów województwa świętokrzyskiego. Zawodnicy z MKS Cyclo Korona Kielce oraz Świętokrzyskiej Fundacji Sportu Daleszyce walczyli z krajową czołówką, wywalczając kilka bardzo wartościowych lokat.
Piłkarze Korony Kielce wypożyczeni do innych klubów w pierwszych kolejkach rozgrywek zgromadzili premierowe minuty na boiskach od 3. Ligi aż po zaplecze Ekstraklasy. Część z nich miała powody do zadowolenia po pewnych wygranych, dla innych był to wymagający debiut w nowych klubach.
Korona Kielce opublikowała ważny komunikat dla kibiców wybierających się na sobotni mecz z Legią Warszawa. Klub poinformował, że przed wejściem na Exbud Arenę zostanie przeprowadzona dwuetapowa kontrola biletów, dlatego apeluje o wcześniejsze przygotowanie odpowiednich dokumentów.
Łączna frekwencja podczas 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy wyniosła 109 624 widzów.
Druga seria spotkań PKO BP Ekstraklasy przyniosła kibicom mnóstwo emocji, obfitując w efektowne powroty z dalekiej podróży oraz pojedynki trzymające w napięciu do ostatnich minut.
Prawdziwy festiwal strzelecki i gigantyczne emocje towarzyszyły inauguracji nowego sezonu Betclic 3. Ligi w Jędrzejowie. Przebudowana przed sezonem Korona II Kielce stoczyła szalony pojedynek z miejscowym Naprzodem.
Przed Koroną Kielce dwa bardzo ważne wydarzenia z udziałem kibiców. Najpierw „żółto-czerwoni” zainaugurują domowe występy w nowym sezonie, a już tydzień później czeka ich drugi ligowy wyjazd.
Pomocnik Adam Chojecki w sezonie 2026/2027 będzie występował w barwach Resovii Rzeszów. 21-letni gracz został wypożyczony z Korony Kielce do drugoligowego klubu.
Piłkarze Korony Kielce kontynuują przygotowania do hitowego starcia z Legią Warszawa. W piątek, 31 lipca, „żółto-czerwoni” odbyli otwarty dla mediów trening przy ul. Kusocińskiego. Zajęcia miały lżejszy charakter i były poświęcone przede wszystkim doskonaleniu stałych fragmentów gry.
W piątkowe przedpołudnie piłkarze Korony Kielce odbyli otwarty trening na boisku treningowym przy ul. Kusocińskiego. Po zajęciach z dziennikarzami spotkał się obrońca „żółto-czerwonych”, Bartłomiej Smolarczyk, który mówił o przygotowaniach do meczu z Legią Warszawa, wpływie przełożonego spotkania z Górnikiem Zabrze oraz pracy nad stałymi fragmentami gry.

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy zmienił termin wyjazdowego meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korony Kielce z Widzewem Łódź.
Korona Kielce poznała termin rozegrania domowego meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Motorem Lublin.
Korona Kielce sonduje możliwość pozyskania dwóch czołowych zawodników Lechii Gdańsk. Jak poinformował na portalu X dziennikarz Sebastian Staszewski, kielecki klub chciałby wykupić ze spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy słowackiego napastnika Tomáša Bobčeka oraz ukraińskiego pomocnika Ivana Żelizkę. Problemem pozostają jednak oczekiwania finansowe Lechii.
Mateusz Głowiński najbliższy sezon spędzi w Zniczu Pruszków. 20-letni napastnik odchodzi z Korony Kielce na zasadzie wypożyczenia, do klubu w którym będzie miał szansę na regularne występy w Betclic 2 Lidze.
Korona Kielce konsekwentnie realizuje strategię opartą na rozwoju młodych piłkarzy. Pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał 17-letni bramkarz Franciszek Panek, który został także włączony do kadry pierwszego zespołu. To jednak tylko jedna z kilku ważnych decyzji personalnych ogłoszonych w ostatnich dniach przez Akademię Korony.

Copyright © 2026 CKsport.pl Redakcja

Projekt i wykonanie: CK Media Group