Kuzera, Sobolewski i Lisowski. Widzew chce całą trójkę

19-01-2015 11:47,
Redakcja

Widzew Łódź, który obecnie zamyka ligową stawkę w pierwszej lidze, jest zainteresowany ściągnięciem Kamila Kuzery i dwóch zawodników kojarzonych z Koroną Kielce – Pawła Sobolewskiego i Tomasza Lisowskiego.

Kojarzonych, bo w przypadku Sobolewskiego – jak wiadomo – obie strony, czyli zarówno klub, jak i piłkarz mają odmienne zdania na temat łączącego ich kontraktu. Zawodnik twierdzi, że umowa jest podpisana i obowiązuje przez dwa najbliższe lata. Zarząd Korony przekonuje, że kontrakt jest nieważny.

Z kolei Lisowski jest bez klubu, ale obecnie trenuje z żółto-czerwonymi. W sobotę nawet zagrał w meczu sparingowym z GKS-em Bełchatów.

To jednak nie oznacza jego powrotu do Korony. A "Lisa" bardzo chętnie widzieliby w Łodzi.

- Cały czas jesteśmy w kontakcie z Pawłem Sobolewskim i Tomaszem Lisowskim. To doświadczeni zawodnicy i byliby dla nas wzmocnieniem – potwierdza Wojciech Stawowy, trener Widzewa.

Czy trafią do klubu? - Fajnie by było, gdyby tak się stało, ale dopóki coś nie jest załatwione, nie można o tym mówić – mówi Stawowy.

Z kolei Kuzera ma wciąż ważny kontrakt z Koroną, ale ostatnio został wystawiony na listę transferową. Dla „Kuziego” byłby to powrót do Widzewa, gdzie grał w sezonie 2005/2006. - Bardzo dobrze wspominam tamten okres. Mieliśmy fajną drużynę i awansowaliśmy do ekstraklasy. Teraz trzeba Widzew ratować i chciałbym mu pomóc. Chętnie wrócę! – powiedział piłkarz portalowi lodz.sport.pl.

Źródło: własne, widzewiak.pl, lodz.sport.pl

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Luker2015-01-19 12:03:16
No prosze. Jest nawet chetny na szrot klasy pierwszej! Powodzenia!!
gnom2015-01-19 12:07:13
Oddawać ich szybko bo się rozmyślą!!!
kibic2015-01-19 14:42:19
niech biora w pakiecie z Ouattara
YanCk2015-01-19 15:19:14
1 liga a raczej 2 w perspektywie to raj dla Kuzery, tam będzie czuł się jak ryba w wodzie, zero techniki kopanie po kościach.......
pp2015-01-19 15:31:51
Głupki kasy nie będą wam tam płacić!
no stety2015-01-19 17:04:47
Do tego pakietu jeszcze z jednego dorzucić
19732015-01-19 17:55:31
Już widzę jak Sobolewski godzi się iść do Widzewa i grać za góra 10tys zł bo takie tam są standardy płacowe gwiazd.
Edek2015-01-19 19:30:17
nikt tyle nie da ile icef obieca
Abc2015-01-20 08:51:41
Kamila szkoda troche DOBRY CHLOPAK pamietam jak kuedys dawno dawno temu byl z nami na malej przygodzie wyjazdowej ..... Stare dobre czasy ze Szczepaniaka a wasciwie z Koniewa ..... Trzymaj sie chlopaku i powodzenia .....
mexic2015-01-20 09:21:11
Sobolewski raczej wątpię by się z Kielc ruszył. Umowę ma podpisaną, nic to że z naruszeniem wszelkich zasad i prawidłowości ale w świetle prawa związkowego jest ona ważna prawdopodobnie. W Widzewie poza obietnicami nic by nie miał. W sumie to szkoda, że tak się kończy jego kariera w Koronie bo mimo wszystko coś dla tego klubu zrobił ale takim postępowaniem przekreślił całą przeszłość.
obserwator2015-01-20 11:41:40
do pakietu dołączyłbym jeszcze paprockiego niech tam "buduje"

Ostatnie wiadomości

Rozgrywający Industrii Kielce i reprezentacji Polski Michał Olejniczak przeszedł operację kolana. Zabieg został wykonany w Szpitalu Rehasport w Poznaniu przez dr. hab. n. med. Tomasza Piontka i – jak poinformował klub – przebiegł zgodnie z planem.
Rozlosowano pary pierwszej rundy STS Pucharu Polski. Ekstraklasową Koronę Kielce czeka wyjazdowe starcie z Widzewem Łódź. Z kolei trzecioligowe rezerwy zespołu zagrają na własnym obiekcie przeciwko Radomiakowi Radom.
Poznaliśmy sędziego głównego spotkania 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na Exbud Arenie z liderującą w tabeli Legią Warszawa.
W 3. kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na Exbud Arenie z Legią Warszawa. – Jeszcze bardziej się „dotarliśmy” i mam nadzieję, że przyniesie to pozytywne skutki – powiedział przed spotkaniem Xavier Dziekoński, bramkarz „żółto-czerwonych”.
W 3. kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na Exbud Arenie z Legią Warszawa. – Jednym z jej największych atutów są stałe fragmenty gry, ponieważ to zespół potrafiący je wykorzystywać – powiedział przed spotkaniem Jacek Zieliński, trener „żółto-czerwonych”.
Rozegrano mecze rundy wstępnej STS Pucharu Polski sezonu 2026/2027. Jedenaście zespołów uzupełniło grono uczestników I rundy zmagań o krajowy puchar.
Dobrą wiadomość dla kibiców Industrii Kielce przekazał TVP Sport. Wszystkie mecze kieleckiego zespołu podczas przedsezonowego turnieju ICT Cantabria Infinita w hiszpańskim Santander będzie można oglądać na TVPSPORT.PL oraz w aplikacji TVP Sport.
Industria Kielce przygotowała wyjątkowe wydarzenie dla swoich najwierniejszych kibiców. W sobotę od godziny 10.00 w Hali Legionów odbędzie się otwarty trening zespołu, a po jego zakończeniu zaplanowano wspólnego grilla z zawodnikami. Wstęp na wydarzenie będą mieli wyłącznie posiadacze karnetów na sezon 2026/2027.
Reprezentanci Polski zdobyli dwa medale podczas indywidualnej rywalizacji podczas Mistrzostw Europy w Bilard Heyball rozgrywanych w Kielcach. Radosław Babica został wicemistrzem Starego Kontynentu, przegrywając po niezwykle emocjonującym finale z Lee Stephensem 5:6, natomiast Dalia Alska wywalczyła brązowy medal w turnieju kobiet.
Korona Kielce interesuje się Bogdanem Viunnykiem z Lechii Gdańsk. Ukraiński ofensywny pomocnik ma za sobą dwa udane sezony w Ekstraklasie, a według informacji Trojmiasto.pl do transferu może dojść po złożeniu przez „żółto-czerwonych” wyższej oferty.
W dniach 1–3 sierpnia na torze w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Elity w Kolarstwie Torowym, na których nie zabrakło reprezentantów województwa świętokrzyskiego. Zawodnicy z MKS Cyclo Korona Kielce oraz Świętokrzyskiej Fundacji Sportu Daleszyce walczyli z krajową czołówką, wywalczając kilka bardzo wartościowych lokat.
Piłkarze Korony Kielce wypożyczeni do innych klubów w pierwszych kolejkach rozgrywek zgromadzili premierowe minuty na boiskach od 3. Ligi aż po zaplecze Ekstraklasy. Część z nich miała powody do zadowolenia po pewnych wygranych, dla innych był to wymagający debiut w nowych klubach.
Korona Kielce opublikowała ważny komunikat dla kibiców wybierających się na sobotni mecz z Legią Warszawa. Klub poinformował, że przed wejściem na Exbud Arenę zostanie przeprowadzona dwuetapowa kontrola biletów, dlatego apeluje o wcześniejsze przygotowanie odpowiednich dokumentów.
Łączna frekwencja podczas 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy wyniosła 109 624 widzów.
Druga seria spotkań PKO BP Ekstraklasy przyniosła kibicom mnóstwo emocji, obfitując w efektowne powroty z dalekiej podróży oraz pojedynki trzymające w napięciu do ostatnich minut.
Prawdziwy festiwal strzelecki i gigantyczne emocje towarzyszyły inauguracji nowego sezonu Betclic 3. Ligi w Jędrzejowie. Przebudowana przed sezonem Korona II Kielce stoczyła szalony pojedynek z miejscowym Naprzodem.
Przed Koroną Kielce dwa bardzo ważne wydarzenia z udziałem kibiców. Najpierw „żółto-czerwoni” zainaugurują domowe występy w nowym sezonie, a już tydzień później czeka ich drugi ligowy wyjazd.
Pomocnik Adam Chojecki w sezonie 2026/2027 będzie występował w barwach Resovii Rzeszów. 21-letni gracz został wypożyczony z Korony Kielce do drugoligowego klubu.
Piłkarze Korony Kielce kontynuują przygotowania do hitowego starcia z Legią Warszawa. W piątek, 31 lipca, „żółto-czerwoni” odbyli otwarty dla mediów trening przy ul. Kusocińskiego. Zajęcia miały lżejszy charakter i były poświęcone przede wszystkim doskonaleniu stałych fragmentów gry.
W piątkowe przedpołudnie piłkarze Korony Kielce odbyli otwarty trening na boisku treningowym przy ul. Kusocińskiego. Po zajęciach z dziennikarzami spotkał się obrońca „żółto-czerwonych”, Bartłomiej Smolarczyk, który mówił o przygotowaniach do meczu z Legią Warszawa, wpływie przełożonego spotkania z Górnikiem Zabrze oraz pracy nad stałymi fragmentami gry.

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy zmienił termin wyjazdowego meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korony Kielce z Widzewem Łódź.
Korona Kielce poznała termin rozegrania domowego meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Motorem Lublin.
Korona Kielce sonduje możliwość pozyskania dwóch czołowych zawodników Lechii Gdańsk. Jak poinformował na portalu X dziennikarz Sebastian Staszewski, kielecki klub chciałby wykupić ze spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy słowackiego napastnika Tomáša Bobčeka oraz ukraińskiego pomocnika Ivana Żelizkę. Problemem pozostają jednak oczekiwania finansowe Lechii.
Mateusz Głowiński najbliższy sezon spędzi w Zniczu Pruszków. 20-letni napastnik odchodzi z Korony Kielce na zasadzie wypożyczenia, do klubu w którym będzie miał szansę na regularne występy w Betclic 2 Lidze.
Korona Kielce konsekwentnie realizuje strategię opartą na rozwoju młodych piłkarzy. Pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał 17-letni bramkarz Franciszek Panek, który został także włączony do kadry pierwszego zespołu. To jednak tylko jedna z kilku ważnych decyzji personalnych ogłoszonych w ostatnich dniach przez Akademię Korony.

Copyright © 2026 CKsport.pl Redakcja

Projekt i wykonanie: CK Media Group