Świetny comeback Korony w pierwszym zimowym sparingu

17-01-2015 13:47,
Marcin Długosz

W pierwszym sparingu w zimowym okresie przygotowawczym, Korona Kielce pokonała GKS Bełchatów 3:2, choć do przerwy przegrywała różnicą dwóch bramek. Jedno trafienie dla żółto-czerwonych zdobył Serhij Pyłypczuk przy asyście Łukasza Sierpiny, zaś pozostałe dwa to zasługa samobójów gospodarzy. W ekipie żółto-czerwonych wystąpiło kilku testowanych zawodników, w tym m.in. Tomasz Lisowski.

GKS Bełchatów – Korona Kielce 2:3 (2:0)

Korona: Cerniauskas – Golański, Dejmek, Ouattara, Leandro – Fertovs, Pyłypczuk, Aankour, Kapo, Lisowski – Trytko

Rezerwowi: Małecki, Sylwestrzak, Kalista, Liberacki, Matulka, Kotarzewski, Sierpina

fot. Paula Duda

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

CK2015-01-17 13:53:57
Jak wypadł ten Łotysz ?
fokus2015-01-17 13:53:58
a ten Fertovs? jak się zaprezentował?
1973_ck2015-01-17 13:55:59
Czyli jednak Lisu jest przymierzany do powrotu. Tylko niewiem po co ten Musa znowu. Napiszcie jak testowany Lotysz bo po cv w sumie nieźle.
bełchatów2015-01-17 14:20:00
Łotysz najlepszy na boisku. Kilka świetnych przechwytów, duży przegląd pola i wielkie zaangażowanie w grę. Materiał na objawienie ligowe tej wiosny.
no stety2015-01-17 14:32:25
Proszę, proszę. Philipczuk i Sierpina po golu...Czyżby peturbacje finansowe klubu i lęk przed opuszczeniem Korony były zachętą dla co niektórych?
Korona2015-01-17 14:32:45
A jak wypadł Tomek? Dobrze by było gdyby wrócił,swój chłop, dużo serca zostawił i w Koronie i w szatni.
1973_ck2015-01-17 14:36:50
To miejmy nadzieję, że zostanie.
Sprawiedliwy2015-01-17 14:50:58
Bravo, Paprocki i Tarasiewicz ! Lubawski mówił na sesji Rady Miasta : stawiamy na wychowanków, stawiamy na młodzież , stawiamy na piłkarzy z naszego regionu, tj. z świętokrzyskiego. A tu 8 starych obcokrajowców! Znowu okłamali wszystkich! Za kolejne kłamstwa przynajmniej powinni byc wychłostani przy pręgierzu na Rynku w Kielcach vis a vis Magistratu!!!!!!!!b
miki +2015-01-17 14:56:06
Po takim meczu to nic innego, tylko puchary europejskie w sezonie 15 / 16 na bank
ola B2015-01-17 15:18:36
Byle TAK! dalej....
GKS2015-01-17 15:54:13
Łotysz spoko. Cztery kontakty z piłką w tym jedno celne podanie....z autu. Generalnie do Korony się nadaje -)
Bryx2015-01-17 15:56:16
Dwa samobóje? A już myślałem, że zdołali strzelić 3 gole.
gnom2015-01-17 16:08:48
3 Polaków w pierwszym składzie. O wychowankach z regionu nawet nie wspomnę. I to jest miejski klub za miejską kasę?
xxx2015-01-17 17:01:57
Korona strzeliła 3 gole w drugiej połowie grając w składzie:
(II połowa) Małecki – Kalista, Sylwestrzak, Ouattara, Liberacki – Pylypchuk, Fertovs – Matulka, Cebula, Sierpina – Kotarzewski
eko2015-01-17 17:24:56
jak się zaprezentowal musa? będzie co z tego?
ola B2015-01-17 17:52:00
@ gnom
Podaj Kolego nazwiska! Tych "WYCHOWANKÓW" to się wspólnie pośmiejemy!
via2015-01-17 18:17:21
3 Polaków w pierwszym składzie lekka przesada. Gdzie można sprawdzić przydatność do zespołu chłopaków z regionu, jak nie w meczu sparingowym? A tu wychodzą zagraniczni, przeciętni najemnicy z kontraktami na pół roku.
olo2015-01-17 19:32:20
jak nie mamy wychowankow to swiadczy o super szkoleniu mlodych,sorry ale takich mamy pseudo TRENEROW .Panie Paprocki czas na wymiane tych pseudo fachowcow
qiqo2015-01-17 19:33:49
Już pisałem o grze Barcelony to zapomnijcie, ta drużyna ma biegać, biegać i zap......ć do 90 minuty, z takimi starymi dziadkami to jak chcecie mecze remisować czy wygrywać jak po 60 minutach ta drużyna nie istnieje? Po to trzeba 3 młodych do składów takich jak Vanja żeby zabiegać innych i dać odpocząć nodze Golańskiego i głowie Kapo przez chwilę, akcja, wrzutka Golo i bramka, potem znowu bieganie młodych w głupiego jasia jak Vanja, przechwyt i od nowa... To jest jedyna metoda na wygranie czegokolwiek, stałe fragmenty gry lub wrzutki a do tego jest potrzebny biegacz a nie wirtuoz piłki jak Janota. Jak znajdziecie emeryta co szybko biega to może też być ale od wielu lat takiego w Koronie nie było, zrozumcie wreszcie, że w tej lidze są punkty jak się biega a nie stoi.
n1ck2015-01-17 21:01:51
hmmm Skoro nie ma Malarczyka, ma przyjść lukas klemenz - obrońca środkowy, gra cały mecz Musa to wynika jedno: Malar odejdzie z Korony
gnom2015-01-17 21:33:21
@ Ola B
zapłacisz to podam. Nie ma nic za friko. Wystarczy opłacić 2 skautów i od każdego co rundę brać jednego chłopaka. Z tego niech co drugi się przyjmie. W cąigu kilku lat masz drużynę opartą o wychowanków. Ale lepiej się śmiać, zwłaszcza jak kaska leci za free od miasta, i jeszcze coś skapnie z układu z managerami wszelkiej maści. A potem tylko wstyd za skład Korony, o grze nie wspominając.
seserri2015-01-17 22:14:31
19 letni Lukas Klemenz będzie zawodnikiem Korony !!
comeback2015-01-18 09:42:28
wpiszcie sobie w ytb Zawierucha Korona i obejrzyjcie filmik co ktoś wrzucił masakra co za koleś
walet®2015-01-18 17:45:15
4 bramki strzelił Bełchatów a jedną Korona.Bez szału....
CK2015-01-18 18:11:53
Czemu nie grał Jova?
g2015-01-19 09:53:25
To mecz testowy więc nie grają pewniaki.
sss2015-01-21 13:34:11
@Ola B - obserwuje te Twoje posty od jakiegoś czasu i tak się zastanawiam - jesteś matką jakiegoś juniorka z Korony czy żoną/narzeczoną/kochanką którego z seniorów?

Ostatnie wiadomości

Rozgrywający Industrii Kielce i reprezentacji Polski Michał Olejniczak przeszedł operację kolana. Zabieg został wykonany w Szpitalu Rehasport w Poznaniu przez dr. hab. n. med. Tomasza Piontka i – jak poinformował klub – przebiegł zgodnie z planem.
Rozlosowano pary pierwszej rundy STS Pucharu Polski. Ekstraklasową Koronę Kielce czeka wyjazdowe starcie z Widzewem Łódź. Z kolei trzecioligowe rezerwy zespołu zagrają na własnym obiekcie przeciwko Radomiakowi Radom.
Poznaliśmy sędziego głównego spotkania 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na Exbud Arenie z liderującą w tabeli Legią Warszawa.
W 3. kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na Exbud Arenie z Legią Warszawa. – Jeszcze bardziej się „dotarliśmy” i mam nadzieję, że przyniesie to pozytywne skutki – powiedział przed spotkaniem Xavier Dziekoński, bramkarz „żółto-czerwonych”.
W 3. kolejce sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na Exbud Arenie z Legią Warszawa. – Jednym z jej największych atutów są stałe fragmenty gry, ponieważ to zespół potrafiący je wykorzystywać – powiedział przed spotkaniem Jacek Zieliński, trener „żółto-czerwonych”.
Rozegrano mecze rundy wstępnej STS Pucharu Polski sezonu 2026/2027. Jedenaście zespołów uzupełniło grono uczestników I rundy zmagań o krajowy puchar.
Dobrą wiadomość dla kibiców Industrii Kielce przekazał TVP Sport. Wszystkie mecze kieleckiego zespołu podczas przedsezonowego turnieju ICT Cantabria Infinita w hiszpańskim Santander będzie można oglądać na TVPSPORT.PL oraz w aplikacji TVP Sport.
Industria Kielce przygotowała wyjątkowe wydarzenie dla swoich najwierniejszych kibiców. W sobotę od godziny 10.00 w Hali Legionów odbędzie się otwarty trening zespołu, a po jego zakończeniu zaplanowano wspólnego grilla z zawodnikami. Wstęp na wydarzenie będą mieli wyłącznie posiadacze karnetów na sezon 2026/2027.
Reprezentanci Polski zdobyli dwa medale podczas indywidualnej rywalizacji podczas Mistrzostw Europy w Bilard Heyball rozgrywanych w Kielcach. Radosław Babica został wicemistrzem Starego Kontynentu, przegrywając po niezwykle emocjonującym finale z Lee Stephensem 5:6, natomiast Dalia Alska wywalczyła brązowy medal w turnieju kobiet.
Korona Kielce interesuje się Bogdanem Viunnykiem z Lechii Gdańsk. Ukraiński ofensywny pomocnik ma za sobą dwa udane sezony w Ekstraklasie, a według informacji Trojmiasto.pl do transferu może dojść po złożeniu przez „żółto-czerwonych” wyższej oferty.
W dniach 1–3 sierpnia na torze w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Elity w Kolarstwie Torowym, na których nie zabrakło reprezentantów województwa świętokrzyskiego. Zawodnicy z MKS Cyclo Korona Kielce oraz Świętokrzyskiej Fundacji Sportu Daleszyce walczyli z krajową czołówką, wywalczając kilka bardzo wartościowych lokat.
Piłkarze Korony Kielce wypożyczeni do innych klubów w pierwszych kolejkach rozgrywek zgromadzili premierowe minuty na boiskach od 3. Ligi aż po zaplecze Ekstraklasy. Część z nich miała powody do zadowolenia po pewnych wygranych, dla innych był to wymagający debiut w nowych klubach.
Korona Kielce opublikowała ważny komunikat dla kibiców wybierających się na sobotni mecz z Legią Warszawa. Klub poinformował, że przed wejściem na Exbud Arenę zostanie przeprowadzona dwuetapowa kontrola biletów, dlatego apeluje o wcześniejsze przygotowanie odpowiednich dokumentów.
Łączna frekwencja podczas 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy wyniosła 109 624 widzów.
Druga seria spotkań PKO BP Ekstraklasy przyniosła kibicom mnóstwo emocji, obfitując w efektowne powroty z dalekiej podróży oraz pojedynki trzymające w napięciu do ostatnich minut.
Prawdziwy festiwal strzelecki i gigantyczne emocje towarzyszyły inauguracji nowego sezonu Betclic 3. Ligi w Jędrzejowie. Przebudowana przed sezonem Korona II Kielce stoczyła szalony pojedynek z miejscowym Naprzodem.
Przed Koroną Kielce dwa bardzo ważne wydarzenia z udziałem kibiców. Najpierw „żółto-czerwoni” zainaugurują domowe występy w nowym sezonie, a już tydzień później czeka ich drugi ligowy wyjazd.
Pomocnik Adam Chojecki w sezonie 2026/2027 będzie występował w barwach Resovii Rzeszów. 21-letni gracz został wypożyczony z Korony Kielce do drugoligowego klubu.
Piłkarze Korony Kielce kontynuują przygotowania do hitowego starcia z Legią Warszawa. W piątek, 31 lipca, „żółto-czerwoni” odbyli otwarty dla mediów trening przy ul. Kusocińskiego. Zajęcia miały lżejszy charakter i były poświęcone przede wszystkim doskonaleniu stałych fragmentów gry.
W piątkowe przedpołudnie piłkarze Korony Kielce odbyli otwarty trening na boisku treningowym przy ul. Kusocińskiego. Po zajęciach z dziennikarzami spotkał się obrońca „żółto-czerwonych”, Bartłomiej Smolarczyk, który mówił o przygotowaniach do meczu z Legią Warszawa, wpływie przełożonego spotkania z Górnikiem Zabrze oraz pracy nad stałymi fragmentami gry.

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy zmienił termin wyjazdowego meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korony Kielce z Widzewem Łódź.
Korona Kielce poznała termin rozegrania domowego meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Motorem Lublin.
Korona Kielce sonduje możliwość pozyskania dwóch czołowych zawodników Lechii Gdańsk. Jak poinformował na portalu X dziennikarz Sebastian Staszewski, kielecki klub chciałby wykupić ze spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy słowackiego napastnika Tomáša Bobčeka oraz ukraińskiego pomocnika Ivana Żelizkę. Problemem pozostają jednak oczekiwania finansowe Lechii.
Mateusz Głowiński najbliższy sezon spędzi w Zniczu Pruszków. 20-letni napastnik odchodzi z Korony Kielce na zasadzie wypożyczenia, do klubu w którym będzie miał szansę na regularne występy w Betclic 2 Lidze.
Korona Kielce konsekwentnie realizuje strategię opartą na rozwoju młodych piłkarzy. Pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał 17-letni bramkarz Franciszek Panek, który został także włączony do kadry pierwszego zespołu. To jednak tylko jedna z kilku ważnych decyzji personalnych ogłoszonych w ostatnich dniach przez Akademię Korony.

Copyright © 2026 CKsport.pl Redakcja

Projekt i wykonanie: CK Media Group