Pierwszy krok wykonany! Vive pokonało Wisłę siedmioma bramkami

18-05-2013 17:36,

Zawsze chcielibyśmy oglądać takie mecze Vive Targów Kielce z Orlenem Wisłą Płock. Może i początek spotkania nie był najlepszy, ale potem podopieczni Bogdana Wenty rozkręcali się z każdą minutą. Ostatecznie goście z Płocka nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, a mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 34:27.

Kielce, sobota, godz. 18

Vive Targi Kielce - Orlen Wisła Płock
34:27 (13:10)

Bramki:

Vive: Jurecki 5, Jachlewski 3, Strlek 1, Stojković 3, Lijewski 7, Musa 3, Zorman 1, Rosiński 2, Cupić 8.

Wisła: Spanne 1, Wiśnieski 3, Kubisztal 6, Kavas 2, Ghionea 5, Toromanović 3, Syprzak 1, Nenadić 3, Nikcević 2.

Ferenc Ilyes

Koniec. A zatem takiego meczu oczekiwaliśmy na początek. Były emocje i było zwycięstwo. Kielczanie pokazali klasę, choć na początku nie szło im zbyt dobrze. Mimo tego jednak wiślacy nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Jutro kolejny mecz, oby podobny! A za dzisiejszą relację dziękuje Tomasz Porębski.

60. min - Koniec!!! Zwycięstwo 34:27.

59. min - Niech ten mecz dla Wisły się już najlepiej zakończy, bo im dłużej, tym gorzej. A my świętujemy! Kieleccy kibice wykrzykują: "na kolana! na kolana!". 33:27

56.min - To było bombowe! Kontra Vive, wszyscy pobiegli za Jachlewskim, a ten spokojnie odegrał do nadbiegającego szybko Musy. I piękna bramka Chorwata! 32:25

55. min - Obie drużyny postawiły dzisiaj na atak, dzięki czemu oglądamy sporo goli w Hali Legionów. I najważniejsze jest to, że często są to bramki przedniej urody! A wynik? No, fantastyczny! 31:25

53. min - Aparat CKsportu jest taki fajny, że zawsze wywołuje uśmiech na twarzach fotografowanych :) Hm... a może to osoba fotoreportera? Dziś w tej roli niezadowny MacUrb :)

52. min - Nie odpuszczają goście z Płocka, za nami trzy dobre ataki Wisły, dlatego Wenta ponownie bierze czas. 27:24

51. min - Zajawiony na Stojkovicia jest Wiśniewski i teraz... no, zabawna sytuacja. Stojković zdobywa gola, mimo że Wiśniewski go fauluje, i do tego skrzydłowy z Płocka leci na ławkę z dwiema minutami kary. Bardzo am przykro. 27:22

48. min - Vive musi grać teraz w podwójnym osłabieniu, ale co sobie z tego robią kielczanie? Nic!!! Piękne podanie do Lijewskiego i gol z wyskoku, no po prostu cudo! Wisła zmiażdżona. 26:21

47. min - Szmaaaaal!!! Kolejny karny obroniony. 24:20

45. min - Obserwator z ZPRwP polecił ukarać Bogdana Wentę żółtą kartką, co ten skwitował wymownym gestem dłoni. Zwyczajnie machnął ręką, ale obsługa sędziowska meczu dzisiaj rzeczywiście nie stoi na wysokim poziomie. 23:20

43. min - Świetne przejęcie piłki przez Ghionee, natychmiastowy atak, ale broni w sytuacji sam na sam Szmal! Sławek jesteś boski dzisiaj! :) I gooooool Rosinskiego! 22:17

42. min - No to który tam podskakuje? Chętnego nie widać...

41. min - Pokazali teraz klasę kielczanie, 2-3 naprawdę piękne akcje zespołowe, tak jak ta przed momentem, w ktorej to gola zdobył Jachlewski. Brawo panowie! I jeszcze kontra "Siwego" i kolejne trafienie! 21:16

38. min - Stojković gol, a za chwilę Rastko fauluje Toromonavocia i musi powędrować na ławkę. Bardzo kontrowersyjna decyzja arbitrów. 18:16

37. min - Świetna, indywidualna akcja Lijewskiego, ręce same składają się do oklasków! 17:15

35. min - Ależ szybki mecz się zrobił, niesamowite! Niestety z tego powodu w grze jest dużo przypadku i chaotyczności, ale emocje to rekompensują! Świetny gol Cupicia! 16:14

34. min - Niestety, kielczanie dopuścili do zmniejszenie straty do dwóch bramek. 15:13

33. min - Płock ma swoją ładną stronę :)

31. min -  Druga odsłona spotkania rozpoczęta na korzyść naszego zespołu. 15:11

30. min - Wisła zdołała zdobyć jeszcze jednego gola, ale mamy przerwę i bardzo dobry rezultat. Prowadzimy 13:10 i możemy spokojnie oczekiwać drugiej części spotkania! Brawo!

29. min - Znowu Jurecki! On chwilami to jest jednak genialny! Cztery bramki na plus. 13:9

28. min - Oj, duże emocje! Na szczęście mamy Szmala, który jest niesamowicie pewnym punktem. A teraz gola zdobywa Jurecki. 12:9

24. min - Tym razem mocno się mylą w ataku płocczanie, a żółto-biało-niebiescy się rozkręcają! Najpierw Lijewski, potem Jurecki i prowadzimy trzema golami! 11:8

22. min - Mocno kontrowersyjna decyzja sędziów, którzy wysłali teraz na ławkę Zormana. Na szczęście wiślacy nie potrafili tego wykorzystać.

21. min - Znowu karny! Tym razem na ławkę musiał powędrować Kubisztal, a my prowadzimy! Cupić! 9:8

20. min - Rzuca bramkę Cupić, ale przy tym beznadziejnie fauluje go Wiśniewski i sędziowie całkowicie słusznie dali mu dwuminutową karę. 8:8

19. min - Lubimy chodzić na mecze Vive z różnych względów :)

/.

18. min - Coraz lepiej kielczanie, mamy remis, bo celnie rzucił Zorman. Niestety, przy tej akcji Słoweniec doznał kontuzji, ale raczej niegroźnej.

17. min - Dzidziuś! I wszystko jasne. 6:7

16.min - Bramka Spanne, potem znowu mógł zdobyć gola, ale zatrzymał go Szmal. I Vive wyprowadza szybki kontratak, po czym Rosiński fauluje w ofensywie... Nie wiemy, co się dzieje z naszymi chłopakami. Naprawdę słabo to wygląda, biorąc pod uwagę to, co oglądaliśmy ostatnio. Oby było to tylko chwilowe. 5:7

15. min - Bardzo ładna akcja Lijewskiego! Gol! Póki co najlepszy dziś zawodnik Vive. 5:6

14. min - Kolejny już błąd Cupicia! Tym razem kroki. Kontra Wisły i gol Toromanovicia. Wenta bierze czas, musi zareagować. 4:6

13. min - Pudłuje z karnego Cupić - słupek. Potem piękną akcję przeprowadził Eklemović, ale zatrzymał się na Sławku Szmalu.

11. min - Mylą się wreszcie płocczanie w ataku, szybka kontra, gol Cupicia i remis! Niestety, tylko na chwilę. Piąty gol dla Wisły autorstwa Wiśniewskiego. 4:5

9. min - Wynik niekorzystny, a tymczasem... Przed meczem komentatorzy Polsatu dopytywali trenerów z Płocka: "to dzisiaj ile w plecy?"

8. min - Musimy pochwalić za grę Toromanovicia, który na razie świetnie radzi sobie na kole z kieleckimi obrońcami. I trafił... 2:4

7. min - Niemrawy ten początek żółto-biało-niebieskich. Na szczęście trafił Lijewski, ale zaraz odpowiedział Kubisztal. 2:3

5.min - Na krótkim dystansie robią akcje wiślacy, teraz z koła zdobyli gola po rzucie Toromanovicia. Kielczanie niestety grają bardzo chaotycznie w ataku, jakby wyszli na boisko nieskoncentrowani. 1:2

4.min - Ależ pudłują płocczanie, najpierw słupek Toromanovicia, potem Spanne. Sporo szczęścia drużyny z Kielc.

2. min - Wyjątkowo się rozpoczęło, najpierw bramka Wiśniewskiego, ale zaraz potem riposta Musy, choć... mieliśmy trochę szczęścia, bo Sego był bardzo bliski skutecznej interwencji.

1. min - Pięć sekund gry i przerwa, bo na boisko poleciały serpentyny. Tymczasem zobaczcie coś wyjątkowego, czyli jak ten mecz wygląda z... perspektywy Płocka :)

1. min - Start! Vive w składzie; Szmal, Cupić, Lijewski, Jurecki, Musa, Zorman, Jachlewski. Wisła: Sego, Wiśniewski, Kubisztal, Eklemović, Kavas, Toromanović , Spanne.

18.05 - Uroczysta prezentacja za nami i zaczynamy! Przed nami 60 minut fantastycznego pojedynku! Nie mamy wątpliwości.

18.00 - Ojj, jak zwykle, bardzo niemiło przywitani na parkiecie zawodnicy Orlenu Wisły Płock. Ale co się dziwić, w końcu to samo naszych czeka w Płocku.

17.57 - Są jeszcze pojedyncze wolne miejsca na trybunach, ale kibice cały czas schodzą się z różnych stron hali. No i słusznie, bo jak wszystko dobrze pójdzie, to dzisiaj oglądamy przedostatni mecz tego sezonu w Kielcach!

17.54 - Odpowiadamy na pytanie z komentarza - nie ma dzisiaj strefy kibica pod Halą Legionów i jutro również nie będzie. Wiemy jednak, że taka strefa jest szykowana na 1-2 czerwca na Rynku, gdy Vive będzie grało w Kolonii w Final4 Ligi Mistrzów.

17.50 - Mówcie co chcecie, ale czy przyjeżdża Barcelona, THW Kiel czy Veszprem, to nigdy nie ma takiej atmosfery jak wtedy, gdy do Kielc przybywają kibice Wisły Płock. Za nami już wzajemna wymiana przyjemności, ale teraz mamy piękny, fantastyczny, głośny doping dla gospodarzy. Mimo że ci dopiero się rozgrzewają.

17.48 - Przeeeraźliwe gwizdy na trybunach, a to może oznaczać tylko jedno - do hali weszli właśnie kibice z Płocka. Dzisiaj mieli się pojawić w liczbie 90 osób.

17.40 - To zdjęcie pokazuje, gdzie dzisiaj jesteśmy. Nikt wątpliwości mieć nie może - tu KIELCE, a to oznacza, że BRONIMY WŁASNEGO PODWÓRKA.

17.35 - Jesteśmy, zaczynamy! Tomasz Porębski, witam, zapraszam.

17.30 - Kielczanie w obecnym sezonie chcą zdobyć dziesiąty tytuł w historii klubu. Aby tego dokonać zawodnicy Vive Targów muszą trzy razy w finale pokonać Orlen Wisłę Płock. Dwie pierwsze szanse już w najbliższy weekend w Hali Legionów. „Nafciarzy” dość niespodziewanie przed samymi finałami dotknęły problemy organizacyjne. Przeczytaj zapowiedź spotkania.

------------

mm2013-05-18 17:39:18
Orientuje sie ktoś czy pod halą rozstawiają telebim ??
mm2013-05-18 17:47:35
zapewne ktoś z redakcji orientuje sie czy bedzie telebim pod halą dzis i jutro, bede wdzięczny jesli odpowiecie na moje pytanie. Pozdrawiam
marian2013-05-18 18:51:16
Redakcjo, prośba, dajcie foto oprawy kibiców Iskry :P
M_M2013-05-18 18:53:54
Sędziowie to dramat... :/
boyka2013-05-18 19:04:51
klub klauna słyszalny czy wszystkie bilety opendzlowali?
Uwaga!2013-05-18 21:33:56
Informacja dla niedorozwinętych z "młyna":
jeśli nie umiecie rzucać serpentyn, to nie rzucajcie, naprawdę można komuś zrobić krzywdę. A jeśli ktoś twierdzi że to niegroźne - zapraszam - ja komuś rzucę w głowę i zapytam czy nic się nie stało.
Poza tym - mecz jest przerywany, a to już klasyczne buractwo rodem z piłki nożnej.
druga uwaga2013-05-19 09:12:25
to idz na siatkówkę pajacu
trzecia uwaga2013-05-19 10:29:48
Nie - zostanę debilem w żółtej szmacie.
ostatnia uwaga2013-05-19 14:24:42
W co być się nie ubrał już jesteś debilem!
czwarta uwaga2013-05-19 18:08:20
debilem już jesteś, teraz tylko szmatę sobie załatw.

Industria Kielce potwierdziła złożenie protestu do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej w sprawie sytuacji z końcowych sekund ćwierćfinałowego meczu Ligi Mistrzów z Magdeburgiem.
Za nami rozgrywana w środku tygodnia 26. kolejka RSActive IV ligi. Korona II Kielce pokonała 2:1 wicelidera AKS 1947 Busko-Zdrój. Orlęta triumfowały natomiast w Klimontowie 5:4.
Gorąco było nie tylko podczas meczu między Puszczą Niepołomice, a Koroną Kielce. Po spotkaniu doszło do niebezpośredniej konfrontacji trenera Kamila Kuzery ze szkoleniowcem gospodarzy. Dziś sternik żółto-czerwonych ponownie odniósł się do sprawy.
W czwartkowy (2 maja) poranek na autostradzie A2 doszło do zderzenia tira z busem, którym podróżowało ośmioro fanów Industrii Kielce. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
W 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Piasta Gliwice. – Będziemy robić wszystko, aby utrzymać się nawet przed tą ostatnią kolejką – powiedział przed spotkaniem Jakub Łukowski, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Piasta Gliwice. Kamil Kuzera przedstawił sytuację kadrową „żółto-czerwonych” przed tym starciem.