Puchar jest nasz! Po raz dziesiąty

14-04-2013 16:08,

Zawodnicy Vive Targów Kielce sięgnęli po pierwsze trofeum w sezonie 2012/2013! Podopieczni Bogdana Wenty w finałowym meczu Pucharu Polski pokonali Orlen Wisłę Płock 28:27 (14:12). Kielczanie tym samym zdobyli to trofeum po raz dziesiąty w swojej historii, a także piąty raz z rzędu. Graczem turnieju wybrano Urosa Zormana.

Legionowo, niedziela, godz. 17

Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce 27:28 (12:14)

odśwież

Koniec meczu - Nasi zwodnicy nie mogli stracić piłki i nie stracili! Puchar jest nasz! Ten Puchar do nas należy! Za uwagę dziękuje Wojciech Staniec!

59. min - Podwójna kara dla Syprzaka i Stojkovicia. Dochodzi do przepychanek i dla obu zawodników po czerwonej kartce.. Wisła ma 46 sekund, musi odrobić dwie bramki. Ofens, Wisły? Chyba tak, ale jednak nie, jest karn dla Wisły. Do piłki podchodzi Ghioena i gol. 28:27 i tylko 20 sekund. Vive długo. Na 5 sekund przed końcem Wenta bierze czas.

59. min - Rzuca Jachlewski, broni Szmal. Faul w ataku Jureckiego.

57. min - Co tu się dzieje, gramy w podwójnej przewadze. Wisła niweluje stratę do jednej bramki. 27:26

55. min - Ofens Wisły. Nieskutecznie Jurecki. Kontra Wisły, faulowany Nikcević i dwie minuty kary dla Rosy. Jest jeszcze karny dla Nafciarzy. Szmal miał piłkę na ręcę, ale niestety gol dla Wisły.

54. min - Stojković tym razem bardzo dobrze! 26:23

53. min - Stojković nie rzuca, ale dobija Jurecki i jeszcze jest kara dwóch minut dla Wisły.

52. min - Karny dla Wisły i znów tylko dwie bramki przewagi 24:22.

51. min - Syprzak wychodzi z koła i rzuca jak rozgrywający. Efektowna bramka. Niestety, po chwili faulowany wydaje się być Lijewski, choć wełdug sędziów nic nie było.

50. min - Rosiński i Jachlewski i jest już 24:20!!!

49. min- Męczymy się w osłabieniu w ataku i Wisła ma kontrę i rzuca na 22:20.

48. min - Wisła ze skrzydła. Jest bramka, ale ciągle prowadzimy 22:19. Rosiński zastępuje Zormana.

47. min - Zorman faulowany ciągnięty za koszulkę... ale panowie sędziowie nie widzą (albo nie chcą) tego. Jednak rzuca Cupić, ale po chwili karę dwóch minut otrzymuje Grabarczyk.

45. min - Kolejna dziwna decyzja sędziów... karny dla Wisły. Skutecznie Ghioena.

44. min- Podwójne wykluczenie dla Kavasa i Grabarczyka.

44. min - Znów Denis! Jednak po tej akcji opuszcza boisko, widać u niego spore zmęczenie.

42. min - Buntić, przełamał impas rzutowy, niestety szybko odpowiada Eklemović.

41. min - Sędziowie uznają, że faul w ataku popełnim Zorman, ale my mamy Szmala... a więc piłka dla nas! Ale tracimy piłkę, jest kontra Wisły i gol.

40. min - Kontra Wisły i Spanne. O czas prosi Bogdan Wenta.

39. min - Karny dla Wisły, do naszej bramki wchodzi Losert, ale jest bramka dla Płocka.

38. min - Po siedmiu minutach drugiej połowy jest bramka dla Nafciarzy, zdobywa ją Nikcević. Po chwili Zorman!

37. min - Znów mamy kontrę! Jachlewski i gol! 18:12, a o czas prosi trener Orlen Wisły Płock.

36. min - Zorman gooool! Już pięć bramek przewagi!

35. min - Kontra Cupicia i tym razem jest gol! Po chwili znów broni Szmal!

33. min - Znów odzyskujemy piłkę! Tracimy, odzyskujemy. Ale kontra Cupicia nieskuteczna.

32. min - Rzut Spanne zły, piłka dla nas! Stojković i 15:12!

31. min - Zaczynamy drugą część meczu. Gramy w obronie, VTK w składzie: Szmal, Jachlewski, Jurecki, Zorman, Grabarczyk, Buntić, Cupić. Grabarczyka do ataku zastępował będzie Stojković.

Przerwa - Na parkeicie są już także mistrzowie Polski!

Przerwa - Z szatni wyszli już gracze Orlen Wisły.

Przerwa - Teraz czas na konkursy dla kibiców.

Przerwa - A tak prezentuje się tablica wyników:

Przerwa - W pierwszej połowie było dobrze, choć brakowało nam skuteczności. Jeżeli po przerwie kielczanie poprawią ten element i zachowają więcej spokoju będzie dobrze.

Przerwa - Jeszcze raz Szmal, ale zabrakło czasu. Po pierwszej połowie prowadzimy 14:12

30. min - Piłka znów dla nas, szybka piłka do Strleka, ale znów ten Sego...

29. min - Jurecki! 14:12!

28. min - Kolejny raz Szmal, a my kolejny raz prosto tracimy bramkę. Za dużo nerwów. Więcej spokoju, a będzie dobrze.

27. min - Znów Kasa! Piękna parada! Ale Sego broni Olafssona...

26. min - Tracimy piłkę, ale po chwili broni Szmal! Rzuca Lijewski! Pięknie z drugiej linii! 13:12!

25. min - Czas dla Wenty. "M_M" trudno nam określić ilu jest kibiców z Kielc, ale myślimy, że sporo :)

24. min - Dwie minuty kary dla Zormana. Ale broni Szmal, mamy kontrę, ale tracimy piłkę i bramkę. Remis po 12. Teraz Rosiński wchodzi w miejsce Szmala.

23. min - Tracimy bramkę i piłkę. Wisła długo w ataku i czas dla trenera Kisiela.

21. min - Kontra Olafssona i 12:10!

20. min - Trudno nam zrobić dobre zdjęcie naszym kibicom, ponieważ siedzą oni za nami, a tuż obok jest okno, w które świeci słońce. Możecie nam jednak wierzyć, że doping jest bardzo dobry!

19. min- Kolejny karny dla Orlen Wisły. Do naszej bramki wchodzi Losert, i broni, ale dobitka Wiśniewskiego skuteczna. 9:9

18. min - Na boisku kilka minut pojawli się Piotr Grabarczyk i Rastko Stojković. Bramkę rzuca Kubisztal, to pierwsza bramka Orlen Wisły z akcji od dziesieciu minut.

17. min - Rzucił Ghionea, rzucił Olafsson.

16. min - Piłka znów dla nas. Zorman i 8:6!

15. min - Rosiński ze skrzydła i gol!

14. min - Odzyskujemy piłkę, ale rzut Zormana zły. Znów ten Sego...

13. min - Gramy długo w ataku. Niestety tracimy piłkę.

12. min - Olafsson zastępuje Cupicia. Na placu gry pojawia się także Tomasz Rosiński.

11. min - Ghionea z karnego i remis.

10. min - Jest! Mamy pierwsze prowadzenie! Bramkę rzucił Musa!

8. min - Nasi grają dziś na żółto:

8. min - Ajć, brakuje nam skuteczności w ataku, dużo rzutów broni Sego.

7. min - Bronimy, mamy akcję w ataku. Dwie minuty kary dla Toromanovicia. Aż trudno uwierzyć...

5. min - Mieliśmy dwie okazje na objęcie prowadzenia, ale zabrakło dokładności w ataku. Teraz bronimy, ale jest bramka Toromanovicia. W odpowiedzi Bielecki, brutalnie atakowany na twarz przez Toromanovicia, ale Bośniak tradycyjnie już jest nietykalny przez sędziów.

3. min - Faulowany Musa, mamy karnego i Cupić doprowadza do remisu po 2.

2. min - Eklemović i Orlen Wisła prowadzi 2:1.

1. min - Przejście Cupicia, z kontrą wychodzi Wisła i bramkę rzuca Wiśniewski. Szybko odpowiada Lijewski i 1:1.

1. min - No to zaczynamy! Vive w ataku, kielczanie w składzie: Szmal, Strlek, Bielecki, Zorman, Lijewski, Cupić, Musa. Bieleckiego do obrony zastępował będzie Michał Jurecki.

17.09 - Czas na Hymn Polski!

17.08 - Zawodnicy obu ekip przedstawieni.

17.06 - Chwila oczekiwania i na parkiet wybiegają oni! Dziewięciokrotni zdobywcy Pucharu Polski, jedna z ośmiu najlepszych drużyn Europy, Vive Targi Kielce!

17.05 - Już dwa razy wywoływani byli zawodnicy z Kielc, ale oni ciągle są w szatni.

17.03 - Czas na prezentację. Na boisku pojawiają się zawodnicy Orlen Wisły Płock.

17.01 - Czas na występ tancerek.

17.00 - Do szatni udają się także nasi zawodnicy!

16.58 - Orlen Wisła już w szatni.

16.55 - Rozgrzewka trwa w najlepsze!

16.52 - W dordze do finału zawodnicy Orlen Wisły Płock pokonali Azoty Puławy. Kielczanie pokonal Chrobrego.

16.50 - W meczu o trzecie Pucharu Polski Azoty Puławy pokonały Chrobrego Głogów.

16.48 - A teraz jesteśmy świadkami wymiany "uprzejmości" pomiędzy kibicami obu zespołów.

16.44 - W zespole płockiej Orlen Wisły zabraknie dziś Pawła Paczkowskiego. Jego uraz jest na tyle poważny, że wykluczy go najpewniej do końca sezonu z gry. Tym samym jedynym zawodnikiem tego klubu na prawym rozegraniu będzie Bostjan Kavas.

16.42 - Trwa rozgrzewka naszej drużyny:

16.40  - W składzie na to spotkanie znalazł się Denis Buntić, który był chory wczoraj. Buntić zajął miejsce Buchcica w meczowej szesnastce.

16.38 - W tym spotkaniu wystąpimy w roli gościa.

16.35 - Takiej zgodności fanów z Kielc i Płocka dawno nie było. Kibice zgodnie krzyknęli: Piłka ręczna dla kibiców.

16.34 - Dziś w Legionowie jest prezes kieleckiego Klubu, Bertus Servaas!

16.30 - Na parkiecie pojawiają się wicemistrzowie Polski, zawodnicy Orlen Wisły Płock.

16.25 - Spotkanie to zacznie się z lekkim, około dziesięciominutym opóźnieniem. W tej chwili trwa rozgrzewka naszego zespołu. Orlen Wisły nie ma jeszcze na parkiecie.

------------

siwa2013-04-14 17:01:12
KIELCE KIELCE GRAMY U SIEBIE !!!!!
kibic2013-04-14 17:03:15
i tak nafciaze dostana baty
siwa2013-04-14 17:21:56
Kielce wygrają z nafciarzami i z sędziami !!!