Udany rewanż w Hali Legionów! Wisła bezradna w Kielcach!

02-03-2013 15:20,

Podopieczni Bogdana Wenty stanęli na wysokości zadania i zmazali plamę z jesiennego meczu w Płocku! Vive Targi Kielce pewnie wygrało w Hali Legionów z Orlen Wisłą 29:22. Nasza drużyna dzięki sobotniemu zwycięstwu awansowała na pozycję lidera w tabeli PGNiG Superligi!

Ferenc Ilyes

Koniec! Lijewski wprawdzie nie trafił, ale wygraliśmy 29:22! Brawo kielczanie! Rewanż się udał i to najważniejsze, bo jesteśmy liderem w tabeli PGNiG Superligi! Za uwagę serdecznie dziękuje Mateusz Kępiński!

60. min.  - Błąd gości! Teraz spokojnie rozegrać tą akcję!

60. min.  - Czas dla Wisły! To teraz nie mecz, to lekcja matematyki ;)

59. min.  - Wreszcie trafił Jurecki! 29:22!

59. min.  - Trzeci błąd "Dzidziusia" z rzędu, ale na posterunku ciągle Losert!

58. min.  - Niestety kapitalnie broni Sego. Znowu nieskuteczny Jurecki.

57. min.  - Dwie minuty dla Kubisztala! Będzie minimalnie łatwiej wypracować dystans! Źle rzucił jednak Jurecki.

57. min.  - Sześć goli przewagi Vive. Trzeba się sprężyć na koniec spotania! Do boju panowie! Gramy o dużą przewagę!!!

55. min. -  Kapitalny przechwyt Jureckiego. Potem piłkę otrzymał Stojković i jest 28:20!

53. min.  - Wisła wciąż ma o co walczyć. Na pewno chcą przegrać mniejszą ilością bramek niż 7. Cały czas liczą oni też na anulowanie walkowera z Piotrkowem.

51. min.  - Rzut karny wywalczył Syprzak. Znowu zamienił go na gola Rumun. Dobrze, że potem Tomczak odpowiedział celnym rzutem, bo dzięki temu ciągle mamy 9 goli przewagi.

50. min.  - Aj szkoda, tego rzutu. Tkaczyk w słupek i po kontrze trafił Ghionea.

48. min. - Wisła zaczęła grać systemem 4-2 w obronie. Wenta natomiast szybko zareagował i gramy bez obrotowego! Od razu się to opłaciło, bo bramkę zdobył Jurecki.

46. min.  - Było pytanie o Bartka Tomczaka. Otóż kilka minut temu pojawił się on na parkiecie. Wenta poprosił o czas. Na tablicy świetlnej jest 25:16 dla nas!

44. min.  - A żeby było jeszcze bardziej wesoło i kolorowo, to wrzucamy zdjęcie sektorówki :)

43. min. - Niesamowita interwencja Loserta, ale potem źle wyprowadziliśmy kontrę i do pustej bramki tradił Ghionea.

42. min.  - Jest 10 goli przewagi! I do tego czerwoną kartkę otrzymał Toromanović za bardzo niesportowe zachowanie!

40. min.  - Czytacie nas w ogóle? Co taka cisza w komentarzach! Przecież nasi grają świetnie!

38. min.  - W podwójnym osłabieniu Buntić rzucił po koźle w samo okienko! Co był naprawdę DOSKONAŁY rzut!

37. min.  - A teraz gramy czwórką w polu! Grabarczyk na ławce kar, ale naszym pomagają kibice, którzy wstali z miejsc! Kapitalne zachowanie!

37. min.  - Teraz wykluczeniem ukarany został Tkaczyk. Gramy po sześciu. Nie zgadza się z tą decycją 90 procent Hali Legionów.

36. min.  - Jurecki z wyskoku! 19:10!!! I o to chodzi!!!

35. min.  - Dopiero co na boisko z ławki kar wszedł Toromanović a już wędruje na nią Twardo, który faulował Stojkovicia. Serb wykonywał karnego, ale obronił Sego. Gdyby nie bramkarz gości, to obserwowalibyśmy jeszcze większy pogrom!

33. min.  - Fatalnie Chrapkowski! W zasadzie oddał nam piłkę za darmo! Po chwili potężnie rzuciał Tkaczyk, ale obronił Sego. Piłka jednak wyszła na aut i mieliśmy kolejną szansę, którą niestety zmarnował Stojković.

32. min.  - Piękny gol Stojkovicia! 18:10 i dwie minuty dla Toromanovicia!

31. min.  - Rozpoczynamy drugą odsłonę w składzie: Losert - Buntić, Lijewski, Tkaczyk, Jurecki, Jachlewski i Stojković. A kibice zaprezentowali ogromną sektorówkę. Szybko bramkę zdobywa Buntić! 17:9!

Przerwa: A w przerwie tradycyjny konkurs, w którym kibice mieli szansę wygrać gadżety Vive Targów. I udało sie pewniej sympatyczce naszego zespołu! Wprawdzie nie trafiła w ten otwór w bramce, który sygnalizowała (bo było ich w sumie trzy), ale nagrodę jak najbardziej otrzymała! Gratulacje!

Przerwa: Jak na razie najskuteczniejszy w naszej ekipie jest kapitalny Karol Bielecki, który rzucył już 4 gole! A Wam jak się podoba mecz?!

30. min.  - Syrena oznajmiła już koniec pierwszej połowy. Karnego jeszcze musiał wykonać Ghionea. Niestety pokonał Szmala, ale i tak jest 16:9!

30. min.  - Lijewski!!! 16:8!!!

29. min.  - Kontra Jachlewskiego!!! 15:8! To jest pogrom w pierwszej połowie!

28. min.  - Lijewski upadł na boisku. Ostatnie czego nam potrzeba to kolejna kontuzja. Na szczęście wygląda na to, że już wszystko w porządku!

27. min.  - Była już bomba, była poterda. To teraz była rakieta dalekiego zasięgu Bieleckiego! To był rzyt z około 11 metrów!

25. min. - Hala Legionów szaleje. A kibice z Płocka umilkli! Gdzie jest ich entuzjazm sprzed początku spotkania!?

24. min.  - Chcieliśmy wrzucić zdjęcie niepokornego Chorwata, ale wyszło ono tragicznie, dlatego musicie nam uwierzyć na słowo ;) Wygląda na to, że prawe skrzydło będzie dzisiaj jego stałą pozycją, bo Olafsson udał się do szatni. A na tablicy świetlnej 13:8 po golu Jachlewskiego!!!

21. min.  - Olafsson jednak opuścił parkiet, a w jego miejsce pojawił się Demis Buntić. Nieco nietypowa pozycja dla tego zawodnika, ale trener Wenta musi ratować się czym się da.

20. min.  - Thorir Olafsson mocno ucierpiał w starciu z jednym z rywali. To jednak duży twardziel, bo po interwencji sztabu medycznego powrócił na boisko.

19. min.  - Genialnie Musa! Świetne spotkanie Chorwata! 9:6! Jest jednak bardzo zmęczony, dlatego wchodzi za niego Stojković.

18. min.  - Ależ mecz! Bramka za bramkę! Prawdziwa "święta wojna"!

17. min.  - Błąd Wisły! Za chwilę kapitalnie na kole obrócił się Musa!

16. min.  - Ghionea odpowiada z karnego, ale potem kapitalnie w powietrze wyskoczył Lijewski i rzucił w samo okienko!

15. min. - Zorman wreszcie przełamuje złą serię!

14. min. -  Toromanović siedział na ławce kar, a my nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Na szczęście pogubili się także płocczanie. Przerwa dla naszego trenera.

14. min.  - Broni Losert! Jak dobrze, bo goście mieli akcję na remis.

13. min.  - Trochę za wcześnie napisaliśmy, że nie mamy problemów w ataku. Wisła niebezpiecznie odrabia straty, Już jest 5:4.

12. min.  - Jak widać, albo nie widać na tym zdjęciu ;) Hala jest pełna! Nie ma wolnych miejsc a atmosfera jest znakomita! Do tego na razie kibice obu drużyn kibicują z kulturą. Nie ma wyzwisk, a jedynie doping dla swoich ekip.

11. min.  - Goście na razie są w stanie zdobywać gole z karnych. To nas nie martwi, bo my w ofensywie funcjonujemy całkiem nieźle!

10. min.  - Brawo "Kola"! Kolejna petarda przeleciała obok głowy Sego i wylądowała w siatce!

9. min.  - Czas wziął Lars Walther. A po krótkim odpoczynku  karnego wykorzystał Ghionea. 4:1.

8. min.  - To nam się podoba! :) Jest już 8. minuta, a Orlen Wisła nie ma jeszcze gola! My za to mieliśmy bombę Bieleckiego i kontrę Jachlewskiego! 4:0!!!

5. min.  - Wydawało się, że Zorman jest faulowany w kole. Sędzia jednak uznał, że to przewinienie w ataku Słoweńca. Wisła ma akcję ma szansę na wyrównanie i jej nie wykorzystuje! Po chwili Musa na kole!!! 2:0!

3. min.  - Dobrze w mecz wszedł Losert! Już dwie interwencje naszego bramkarza! W ofensywie natomiast wywalczyliśmy karnego, którego wykorzystał Rastko Stojković! 1:0!!!

1. min. -  Rozpoczynamy w składzie Losert - Jachlewski, Bielecki, Zorman, Lijewski, Olafsson, Musa. Wisła w zestawieniu: Sego, Ghionea, Paczkowski, Toromanović, Eklemović, Kubisztal i Wiśniewski

17.15 - Piękna oprawa naszych kibiców! "Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy". Kibice obu drużyn odśpiewali hymn Polski ku czci Żołnierzy Wyklętych.

17.13 - I są też nasi bohaterowie! "Żółto-biało-niebiescy" w komplecie!

17.10 - Wreszcie! Rozpoczyna się prezentacja! Na parciecie "powitani" zostali szczypiorniści Wisły. Ależ gwizdy!

17.05 - Te chwile oczekiwania są najtrudniejsze! Grajcie już panowie! - chciałby się wykrzyczeć!  Ale to pewnie jest cisza przed burzą!

17.00  - Do Luki: Już mamy oficjalną informaję. Mecz rozpocznie się o 17.15.

16.58  - Kończy się już rozgrzewka. Wygląda na to, że ze względu na transmisję telewizyjną mecz będzie trochę opóźniony.

16.56 - - Nie jesteśmy faworytami – mówił przed spotkaniem Bogdan Wenta. Tak się zastanawiamy czy to tylko kurtuazja trenera? No ale dochodzimy chyba da wniosku, że to dobrze, że Vive nie lekceważy rywala. Dzięki temu jesteśmy pewni, że zagrają na 100 procent swoich możliwości.

16.53 - Dobra, teraz czas na personalia. Wciąż zagramy bez naszych znakomitych skrzydłowych czyli Ivana Cupicia i Manuela Strleka oraz rozgrywającego Tomasz Rosińskiego. Wszyscy ciągle leczą swoje kontuzje. Orlen Wisła jednak też ma problemy kadrowe, bo do Kielc nie przyjechali Serbowie Ivan Nikcević oraz Petar Nenadić, który w tym sezonie rzucił aż 112 bramek.

16.50 - Obiekt przy Bocznej już pełny kibiców i emocji! Przez chwilę nawet obie ekipy kibicowały razem! "Piłka ręczna dla kibiców"!

16.47 - Na trybunach pojawił się selekcjoner reprezentacji Polski Michael Biegler. Będzie miał dzisiaj kogo oglądać ;)

16.44 - Wygląda to bardzo dobrze! I tak powinno być zawsze! Zarówno SKPR Iskra i KK VTK kibicują razem!  Oby miłość do tego klubu zawsze zwyciężała!

16.40 - Artystyczne zdjęcie sektora gości komórką Wojtka Stańca. Na początku relacji trochę prześladował nas pech, bo zepsuła nam się dopiero co naładowana bateria do aparatu ;) Postaramy się jednak mimo wszystko wrzucać jakieś fotki. Prosimy jednak o wyrozumiałość jeśli chodzi o ich jakość ;)

16.36 - Już nie możemy się doczekać! A dlaczego tak bardzo przepadamy za starciami kielecko-płockimi? Otóż nigdy, ale to nigdy przed spotkaniem nie można być pewnym dobrego wyniku, co oczywiście potęguje emocje. Już nie raz wydawało się, że kadrowo odjechaliśmy Wiśle o lata świetlne, ale oni potrafili nam spłatać psikusa, tak jak w rundzie jesiennej. No, ale dzisiaj liczymy na rewanż!

16.31 - Już jest ogromny tumult w Hali Legionów! Oj będzie się działo! Zarówno kielczanie, jak i płocczanie już rozpoczęli pojedyńcze śpiewy.

16.28 - ...bo do głośnych śpiewów wrócili także kibice zrzeszeni w SKPR Iskra Kielce, wcześniej skonfliktowani z zarządem VTK. Znowu w Hali Legionów jest głośno i efektownie, ale ciekawi nas także kwestia współpracy z Klubem Kibica Vive Targi Kielce, który zasiada za jedną z bramek. Drużynę wspierali będą razem, czy jednak osobno?

16.25 - Do Hali Legionów w asyście ogromnych gwizdów wchodzi 400 osobowa grupa kibiców z Płocka. Było trochę zamieszania z ich przyjazdem do Kielc, bo pierwotnie nasz klub, powołując się na kwestie bezpieczeństwa, zgodził się tylko na 300 biletów. Na szczęście jednak zwyciężył duch sportu i do stolicy Gór Świętokrzyskich przyjechała rekordowa ilość płocczan. Szykuje się więc świetna walka na doping na trybunach, bo...

16.20 - To zdjecie sprzed paru minut, dlatego nie martwcie się o frekwencję. Teraz ludzi jest już zdecydowanie więcej. My jednak chcieliśmy zwrócić uwagę na to, że szykuje się jakaś patriotyczna oprawa kibiców. Wczoraj obchodziliśmy Dzień Żołnierzy Wyklętych.

16.15 - Zaczyna się robić ścisk na trybunie prasowej. Za chwilę będzie tak jak na Lidze Mistrzów, co tylko potwierdza fakt, że wszystkie oczy polskich sympatyków piłki ręcznej są zwrócone na ulicę Boczną w Kielcach. O niezwykłej popularności tego spotkania świadczy też fakt, że na parkingu, gdzie zwykle samochody stawiają dziennikarze już na godzinę przed meczem nie było wolnych miejsc!

16.10 - Trwają już dosławnie ostatnie przygotowania do spotkania. Nie obyło się też bez występów sprawnościowych :) Swoje pięć minut miał... halowy alpinista, który coś poprawiał przy tablicy świetlnej. Przez chwilę obawialiśmy się też, czy na kieleckim obiekcie zjawiły się służby medyczne, ale na szczęście dotarły na czas ;) Dzięki temu kibice mogą już wchodzić do hali!

16.05 - Serdecznie witamy wszystkich kibiców kieleckiego sportu z żółto-biało-niebieskiej Hali Legionów! Chyba nie musimy pisać jaki ciężar gatunkowy ma sobotnie spotkanie. Do Kielc przyjechała Orlen Wisła Płock! A więc „świętą wojnę” czas zacząć! A sprzed klawiatury na trybunie prasowej HL serdecznie pozdrawia Was Mateusz Kępiński!

15.30 -  Stawka tego meczu jest spora – pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej polskiej PGNiG Superligi. Obie drużyny przystąpią do tego meczu osłabione, jednak pomimo tego możemy być pewni, że sportowych emocji w drugiej „świętej wojnie” w sezonie 2012/2013 nie zabraknie. Przeczytaj zapowiedź spotkania!

------------

Rafał2013-03-02 16:23:31
Do boju Iskra!
ole2013-03-02 16:25:27
Muhamed a nie Huhamed
Miedz2013-03-02 16:36:07
Czekam na relacje, można gdzieś obejrzeć mecz online? ;)
d.2013-03-02 16:41:50
na meczyki.pl powinny być linki z relacją online. ;)
luki2013-03-02 17:00:24
dlaczego nie ma transmisji na polsacie tylko jakaś z****na siatka ?!
leniwiec 852013-03-02 17:20:42
wybaczcie ze męcze ale może ktoś wkleić link do meczu Vive bardzo proszę.
leniwiec852013-03-02 17:27:24
wybaczcie że męczę ale ma ktoś LInk do meczu VIVE bardzo proszę niech ktoś wklei