Czuwaj odprawiony z kwitkiem. Tęgie lanie od mistrzów Polski

14-11-2012 16:51,

Kielczanie naprawdę mocno starali się zmazać planę po przegranym meczu w Płocku. Efektem tego było rekordowe zwycięstwo 44:14. Szczypiorniści z Przemyśla nawet przez moment nie byli równorzędnym rywalem dla mistrzów Polski. Może spotkanie z Czuwajem nie było realnym sprawdzianem dla Vive Targów Kielce przed pojedynkiem z Metalurgiem Skopje, niemniej jednak wygrana w takich rozmiarach z pewnością cieszy oko.

Dariusz Kubisztal

60. min. - Tęgie lanie stało się faktem. Oby zwycięsko było również w Skopje! Za uwagę dziękuje Marcin Długosz.

57. min. - Pięćdziesiątki nie będzie, ale i tak jest fajnie :) 41:14.

55. min. - Brawa dla "Buły"! Obronił rzut karny wykonywany przez Stołowskiego.

53. min. - Karny dla Czuwaju.

52. min. - Także tego... Czterdziestkę przełamuje "Lijek".

51. min. - Zamiast Loserta kibice zgromadzeni w Hali Legionów oglądają teraz Kamila Buchcica.

49. min. - Jaki tu spokój, nananana... Ale wciąż nie wiemy, kto po meczu się wykosztuje!

45. min. - Cytujemy: "Głośno, głośno, głośno... Gola zdobywa: Ivaaaaaan..."... Wszyscy wiemy :) Po chwili Stołowski zdobywa bramkę dla Czuwaju i 37:11.

43. min. - Teraz testowany trochę dziwne ustawienie... Z Bunticiem na środku i Rosińskim na prawej połówce. A po solowej akcji piłkę do siatki pakuje Bielecki - 35:10.

42. min. - Gdybyśmy byli złośliwi, to byśmy napisali,że przemyślanie się rozkręcają - właśnie zdobyli bramkę numer 10. No, ale nie jesteśmy, w żadnym wypadku :)

40. min. - My już nie wiemy jak to jest... W sobotę Wisła ograła drużynę Servaasa siedmioma bramkami, a dziś zremisowała w Szczecinie z Pogonią... Szkoda tylko, że to Puchar Polski.

38. min. - Kolejny gol Cupicia. Przed chwilką Jachlewskiego zluzował Tomczak.

35. min. - Na trybunach spotkanie ogląda Michael Biegler (sorry za jakość, wiemy, wiemy...).

33. min. - Broni Filip Jarosz, Szczepaniec na razie ogląda spotkanie z ławki. Stołowski zaś dwukrotnie trafił do siatki zawodników Wenty. Cupic zaczyna show! Ładny lob i 29:8. To będzie te pięć dyszek?!

31. min. - Od początku drugiej połowy na boisku jest Cupic! Można się więc spodziewać kolejnej kanonady w wykonaniu Chorwata.

Przerwa. Joker18 - w takim meczu ciężko "Popsikowi" zaprezentować się z dobrej strony. Koledzy nie prezentują najwyższej formy, a i żółto-biało-niebiescy grają z podwójnym zaangażowaniem, żeby zapomnieć o wpadce w Płocku. Na razie konto bramkowe Piotrka jest zerowe.

30. min. - Może to i dobrze, że pierwsza połowa dobiegła końca... Trochę przykro patrzeć na nieporadność przemyślan, ale nie mamy nic przeciwko temu, by taki sam scenariusz zastosowano w Skopje :) Po 30 minutach gry 26:7.

28. min. - Nienajlepiej w mecz wszedł Venio Losert. Chorwat nie potrafi zaimponować tym, z czego słynął z czasów gry choćby w Barcelonie.

26. min. - Wenta daje dziś pograć zmiennikom. Nie ma ani Strleka, ani Cupicia, dopiero teraz pojawił się Lijewski. Nie przeszkadza to oczywiście kielczanom w spuszczaniu tęgiego lania Czuwajowi.

24. min. - W końcu aktywnie do dopingu włączyli się przemyscy fani. A na parkiecie nuda, nuda... Kto dziś będzie oglądał mecz Polska-Urugwaj? Jakieś typy ;)?

22. min. - Maurycy Kostka pokonuje Loserta ładnym rzutem ze skrzydła. Po chwili myli się Bielecki i wciąż 18:4 dla kielczan.

20. min. - Przemyślanie skutecznie wykorzystują rzut karny. W kolejnej akcji pudłuje Olafsson i wynik brzmi 17:3. W międzyczasie karę dwóch minut zarobił Zeljko Musa.

19. min. - Przed chwilą drugie trafienie w meczu zanotował Czuwaj. Zostało to nagrodzone... brawami fanów ze świętokrzyskiego :) Venio Losert debiutuje w Hali Legionów!

17. min. - A na takie wsparcie mogą liczyć zawodnicy z Kielc:

15. min. - Kielczanie nie mają żadnych obiekcji. Najpierw Buntić, po chwili "Kola" i trzynaście trafień do przodu.

13. min. - Bogdan Wenta jeszcze stoi ;) Tylko jak długo jeszcze? Już jedenaście bramek przewagi VTK.

11. min. - Będzie dziś powtórka z dawnego meczu z Gorzowem? Pęknie 50-tka? Szczypiorniści z Przemyśla nie mają żadnych argumentów...

10. min. - Dziś w Hali Legionów frekwencja nawet dopisała. Mecz ogląda na żywo około 3 tysięcy osób. Czas dla ekipy Czuwaju, po kontrze Jachlewskiego 9:1.

8. min. - Bielecki wraca do łask. Po ładnym rzucie z drugiej linii podwyższa prowadzenie na 7:1.

5. min. - Zaraz będzie po emocjach ;) Cupić z karnego i 4:1. A to wspomniani fani Czuwaju:

3. min. - Na trybunach są obecni nie tylko fani żółto-biało-niebieskich. Za drugą bramką siedzi ok. 30-osobowa grupa fanów z Podkarpacia.

1. min. - Spotkanie poprzedzone zostało minutą ciszy. Wczoraj wieczorem zmarł bowiem prezes Tauron Stali Mielec - Antoni Weryński. Starcie rozpoczęło się stratą AZS-u i golem Olafssona.

18.29 - Jesteśmy już w Hali Legionów. Podopieczni Wenty wygrywając dzisiaj może nie zrehabilitują się za lanie z Wisłą, ale na pewno po częsci odkupią swoje winy. W kadrze na dzisiejsze spotkanie nie ma Grzegorza Tkaczyka, Rastko Stojkovicia i oczywiście Marcusa Cleverly'ego. A w Czuwaju zagra dziś wychowanek VTK - Piotr Papaj.

17.30 - Mistrzowie Polski mieli tylko kilka dni na rozpamiętywanie porażki z Orlen Wisłą Płock. Już w środę kielczanie zagrają z beniaminkiem PGNiG Superligi, Czuwajem Przemyśl. A już następnego dnia wyjadą w daleką podróż do Skopje. Przeczytaj zapowiedź meczu!

------------

asd2012-11-13 23:43:33
Według mnie to nie ma to żadnego zmazywania plamy,bo nawet wygrana 20-30toma bramkami tego nie zrobią.Zrobią to wygraną w rewanżu z Płockiem więcej niż 7mioma bramkami.Dali **** do sześcianu i żadna wygrana z chłopcami do bicia tego nie zmieni.Popatrzcie na tabelę-gwiazdy mają na koncie 230 bramek w plecy taki Powen 222,Głogów 221,Mielec 229 a Puławy 223.Nie wspomnę o "cieniasach" z Płocka 209.
Już w poprzednich meczach z cieniasami męczyli się i wygrywali ławką w końcówce.Z takimi zespołami nie powinni byli tracić więcej jak 15-20 bramek.
prawdziwy2012-11-13 23:56:17
OGŁOSZENIE!

Z dniem 10.11.2012 została nawiązana nowa zgoda pomiędzy kibicami Iskry Kielce oraz Wisły Płock. Od tej pory zakazuje się naśmiewania oraz ubliżania naszym ukochanym braciom od szala z Płocka. Mamy nadzieję, że nasza zgoda potrwa po wieczne czasy i będzie jedną z najmocniejszych zgód w kraju.

Z poważaniem
Kibice "prawdziwi" Iskry
w3t2012-11-14 09:52:57
Czy ciebie prawdziwy to mamusia za młodu nie pier***ła o podłogę czasami? a może ojciec albo ksiądz na religii molestował i ci się mózg skrzywił.Mam swoje zdanie na temat konfliktu kibiców i zarządu ale takie tłumoki jak tu mnie śmieszą.To że kibice z Płocka załatwili im bilety to tylko pokazuje,że mimo relacji Kielce-Płock,jako kibice pokazali że potrafią się szanować.A mózg takiego niedzielnego szmaciarza jak ty nie ogarnia.Wachlarzyk w rączkę i dalej machać zamiast tu płodzić.
ISKRA TO MY2012-11-14 16:51:04
Nie napinaj się tak dziecko neostrady !!!!!!!!!!!

ps. Parę filmików gdzie kibice się solidaryzują w takich sprawach:

To tylko parę filmików gdzie kibice gości wchodzą na sektory gospadarzy mimo zakazu itd.
k_k2012-11-14 18:18:58
cała ta sytuacja w Płocku byłą chora.. aż żal patrzeć na to, trzeba było się odrodzić 5 rzędami ochrony albo poprosić o bilety po drugiej stronie.
MVP2012-11-14 18:19:22
Ale skąd ten klaun może o takich rzeczach wiedzieć ? Jak on "kibicowaniem" zajmuję się od dwóch miesięcy...
Jihad Iskra2012-11-14 18:38:09
Poproszę foto fanów z Przemyśla, to ekipa piłkarska?
baro1012012-11-14 18:43:17
To piszecie, że mecz ogląda prawie calutka hala, fajnie tam macie w Kielcach...
mm2012-11-14 18:49:26
asd - zmazaniem plamy będzie wygranie Mistrza Polski i Pucharu Polski, bo takie są cele. Mam gdzieś ile wygramy w rewanżu w fazie zasadniczej, bo ten mecz i tak o niczym nie będzie decydował. Jeśli coś zadecyduje to Play Off i nic więcej - taki jest system rozgrywek w tej lidze. Dzisiejszy mecz to bardziej trening niż zmazywanie plamy. Dla mnie pierwsza okazja do rehabilitacji po tym co zagraliśmy w sobotę na Mazowszu to będzie dwumecz z Metalurgiem Skopje w Lidze Mistrzów.
handballer2012-11-14 18:52:13
Jesteś "prawdziwy", ale chyba prawdziwy laik i amator w jednym. Nie masz pojęcia o tym jakie zasady panują w świecie kibiców i jakie są priorytety. Dobrze radzę, przestań się kompromitować, bo niestety tylko to osiągasz swoimi wpisami. Na koniec mały filmik, który pokazuje co potrafią zrobić kibice, którzy nie przepadają za sobą (delikatnie mówiąc) w kryzysowych, ekstremalnych sytuacjach. Wspólna sprawa zawsze jednoczyła kibiców ponad podziałami i tego nikt nie zmieni jednak nie można mylić przyjaźni z solidarnością między kibicami. Wisła nigdy nie będzie naszą zgodą podobnie jak Legia nigdy nie będzie zgodą Korony (film poniżej): Legia vs Korona - Polecam przeczytać najwyżej oceniony komentarz, żeby jeszcze lepiej zrozumieć sytuację: http://www.youtube.com/watch?v=MsCP1QDNPzE
hasan2012-11-14 18:56:23
wow panie redaktor ja rozumiem że piszemy w pośpiechu ale akcja nie może się kończyć "stratOM"
Joker182012-11-14 19:08:08
a jak radzi sobie wychowanek Papaj?
aro3332012-11-14 19:19:30
A jak sobie radził w 1 połowie król strzelców Paweł Stołowski ??
only vive2012-11-14 19:20:25
Szczepaniec broni cos z Przemyśla? jest dobry chłopak widziałem go bład trenera jeśli go nie dopuszcza tak by wiecej emocji może było :)
fan2012-11-14 19:24:10
ja tez mam pytanie jak radzi sobie król strzelców Paweł Stołowski z nr10 z Beniaminka ??
CSwelik2012-11-14 19:26:40
Skonczy sie 49 - 17 :D
kibiv19182012-11-14 19:27:43
"Poproszę foto fanów z Przemyśla, to ekipa piłkarska?"

nie, to nie jest ekipa piłkarska ;)
są to fanatycy tylko i wyłącznie piłki ręcznej
szmal2012-11-14 19:29:37
dla mnie mogą wygrać 100 do 1 i tak są frajerami...
k_k2012-11-14 19:31:36
REMIS Płocka po 26
fan2012-11-14 19:50:47
jakie sa statystyki bramek Cupic vs Stołowski ??
lysykielce2012-11-14 19:55:29
Dokladnie na parkiet Szczepanca powinni wposcic chlopak by lapal napewno, bo chyba dziure w bramce maja cos , a tak to po meczu nasi robia co chca:))
daniel242012-11-14 19:57:06
skonczy sie Polska-Urugwaj 0-2 bramki: Cavani x2
kks2012-11-14 19:57:41
Wisła i tak będzie mistrzem!A Wenta się będzie podniecał dzisiaj że ograł Czuwaj dośc wysoko!szacun dla kibiców Czuwaju za wstawienie się w Kielcach.
bax2012-11-14 20:01:23
Czy Marcin Długosz to nowy nabytek CK Sportu?
kibic_CK2012-11-14 20:08:00
Sam jesteś frajer :) Zagrali ch... mecz w sobotę, przegrali, ale to już historia. Mnie interesuje przyszłość a najważniejszy i tak będzie wynik końcowy.
bikson2012-11-14 20:12:12
Panie długosz czy pan zna się na piłce ręcznej ?
spokojny2012-11-14 20:14:05
kks - okaże się po sezonie. Jedna wygrana z nami od ładnych kilkunastu miesięcy i widać już masz kisiel w majtach. Jedna wygrana w fazie zasadniczej ma tylko minimalne znacznie, bo i tak wszystko rozstrzygnie się w Play Off i nie licz na to, że żółto-biało-niebiescy po raz drugi zagrają tak żałosny mecz jak ostatnio. Gorzej niż w drugiej połowie sobotniego meczu (skuteczność, brak obrony, brak bramki i ataku) to już się nie da zagrać. Jeszcze zobaczymy kto będzie pierwszy na zakończenie sezonu.
jaco_652012-11-14 20:16:42
Dobry trening przed Metalurgiem. Chłopaki dajcie z siebie wszystko z Macedończykami! Ten dwumecz jest teraz najważniejszy, bo to najprawdopodobniej rozstrzygnie kto zajmie 1 miejsce w grupie C Ligi Mistrzów EHF.
zniesmaczony2012-11-14 20:58:29
3 tysiące osób??? Serio???
Ale propaganda...
hbll2012-11-14 21:47:57
zniesmaczony - było gdzieś tak około 3 tys... może 2800, ale nie będziemy się teraz sprzeczać o 200-300 osób. Nikt w oczach nie ma licznika miejsc :) Tak czy inaczej jak na środę i poziom jaki prezentuje rywal to ludzi było dużo.
sortujący2012-11-15 11:23:15
Bo na mecze ligowe w sortowni mozna dostać tyle biletów ile sie ma członków rodziny.
katar2012-11-15 11:59:42
xyz2012-11-15 17:03:17
szkoły 1.tys i hala się napełnia.
asd2012-11-15 18:46:42
do mm -oj dziecinko,aleś mnie oświecił na temat Play Off-ów.Jestem dziecinko pewien,że jak ja chodziłem na mecze to twój tatuś jeszcze nie znał mamusi i nie pitol mi taki formułek bo posiadam lepszą wiedzę na ten temat niż ty.A co do setna tematu to jeśli nie będziemy mieli hadickapu w postaci trzech meczy u siebie to z takim podejściem gwiazd będzie w plecy i 2-gi plac.Obym się mylił.
jj2012-11-15 20:41:25
asd - widać, że do szkoły chodziłeś rzeczywiście już dość dawno...hadickapie. Jaki to w necie każdy mądry i dojrzały bu ha ha.

W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zmierzą się z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie.
W 25. kolejce RS Active IV ligi Korona II Kielce wygrała 3:1 z Alitem Ożarów, a Orlęta Kielce zremisowały 1:1 z Neptunem Końskie.
Industria Kielce w finałowej rywalizacji Orlen Superligi zmierzy się z Orlenem Wisłą Płock.
W drugim meczu półfinału Orlen Superligi Industria Kielce pokonała KGHM Chrobrego Głogów 34:22. – Najważniejszym celem było zwycięstwo, ponieważ są to play-offy i tutaj różnica bramek nie jest potrzebna – powiedział po spotkaniu Artsem Karalek, obrotowy „żółto-biało-niebieskich”.
W drugim meczu półfinału Orlen Superligi Industria Kielce pokonała KGHM Chrobrego Głogów 34:22. – Graliśmy inny handball niż zazwyczaj, było więcej pragmatyzmu w naszej postawie, dzięki czemu spokojnie budowaliśmy akcje w ataku – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Suzuki Korona Handball Kielce wygrała wyjazdowy mecz 20. kolejki Ligi Centralnej Kobiet z PreZero APR Radom 31:27. Najskuteczniejszą zawodniczką kielczanek była Magdalena Berlińska, zdobywczyni dziesięciu bramek.
Mistrzowie Polski, sobotnim zwycięstwem nad KGHM Chrobrym Głogów, przypieczętowali awans do finału mistrzostw Polski. Kielczanie przed własną publicznością ograli głogowian 34:22. MVP spotkania został Dylan Nahi.
W sobotę 7 września w łódzkiej Atlas Arenie mecz o Orlen Superpuchar Polski zagrają mistrz Polski ze zdobywcą krajowego Pucharu. Taką informację podał organizator rozgrywek – Superliga.
Drużyna Jakuba Stolarczyka wywalczyła awans do angielskiej elity. Gracz pochodzący z okolic Chęcin ma na swoim koncie pierwsze tego rodzaju osiągnięcie w karierze.
Igor Karacić i Alex Dujszebajew znaleźli się w najlepszej siódemce pierwszych ćwierćfinałowych potyczek Ligi Mistrzów. Wyróżniony przez EHF został jeszcze jeden zawodnik Industrii.
Poniedziałkowy pojedynek Korony Kielce z Puszczą Niepołomice będzie arcyważny w kontekście walki obu zespołów o utrzymanie. Przeanalizujmy zatem czego możemy się spodziewać po drużynie prowadzonej przez Tomasza Tułacza.
Za nami rozgrywana w środku tygodnia 29. kolejka Fortuna I Ligi. Na zapleczu ekstraklasy sześć klubów walczy o udział w barażach.
Komisja do spraw Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznała licencję Koronie Kielce na występy w PKO BP Ekstraklasie w sezonie 2024/2025. Po raz pierwszy od lat kielczanie nie mają nadzoru finansowego.
Na konferencji prasowej przed spotkaniem z Puszczą Niepołomice trener Korony Kamil Kuzera poruszył kwestię Fredrika Krogstada oraz Jacka Podgórskiego. Obu graczom za kilkanaście tygodni skończą się umowy z zespołem.
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. – Mocno na to zapracowaliśmy i musimy iść tą naszą drogą. Jeżeli utrzymamy tę dyscyplinę i konsekwencje, tak jak w ostatnim pojedynku to możemy być optymistami przed kolejnym spotkaniem – powiedział przed potyczką Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
– Już mecz ze Stalą trochę nas zbudował, jednak po drodze przydarzyła się wpadka z Wartą, bo tak to nazywam, gdzie nie zagraliśmy dobrze i straciliśmy trzy punkty. Wygrana nad Radomiakiem pokazała, że musimy w siebie wierzyć, bo potrafimy grać. Jak jesteśmy zdeterminowani, bezpośredni oraz odważni, to takie taktyczne i typowo piłkarskie rzeczy same przychodzą – mówi przed poniedziałkową rywalizacją z Puszczą Niepołomice Jacek Podgórski, zawodnik Korony Kielce.
W poniedziałek Korona Kielce będzie chciała pokazać, że pogrom Radomiaka nie był dziełem przypadku i wygrać na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. Z kogo nie będzie mógł w Krakowie skorzystać trener Kamil Kuzera?
Przed 20-krotnymi mistrzami Polski rewanżowy mecz ćwierćfinału Orlen Superligi z KGHM Chrobrym Głogów. Sobotni (27 kwietnia) pojedynek może zdecydować o awansie do finałów ligowej rywalizacji.
– Piłka ręczna to taka dyscyplina, w której my, skoczkowie narciarscy, zostalibyśmy zmieceni z boiska. Widzę, że ten sport wyróżnia walka i zaangażowanie. I tak to powinno wyglądać – powiedział po meczu Industrii Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z SC Magdeburgiem znakomity polski skoczek narciarski, Dawid Kubacki, który oglądał go z trybun Hali Legionów.
Bartosz Frankowski będzie sędzią meczu 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Puszczą Niepołomice. Spotkanie przy ulicy Józefa Kałuży będzie 25 konfrontacją z udziałem „żółto-czerwonych” prowadzoną przez tego arbitra.
Podczas ćwierćfinałowego starcia Industrii Kielce z SC Magdeburg kontuzji doznał Michał Olejniczak. I choć samo zdarzenie wyglądało dramatycznie, uraz jest zdecydowanie mniej groźny niż spodziewano. To byłoby na tyle jeśli chodzi o dobre informacje, ponieważ kieleckiego szczypiornistę czeka dłuższa przerwa.
Industria Kielce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pokonała S.C. Magdeburg 27:26. – Trudno określić, jak układają się teraz szanse na awans – powiedział po spotkaniu Alex Dujszebajew, kapitan „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pokonała S.C. Magdeburg 27:26. – Na wyjeździe przy takiej grze w ataku pozycyjnym to może skończyć się nawet 10 bramkami straty – powiedział po spotkaniu Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.
W trakcie spotkania Ligi Mistrzów między Industrią Kielce, a Magdeburgiem, którego stawką jest awans do Final4 tych rozgrywek, potwornie wyglądające kontuzji nabawił się Michał Olejniczak.
Wielkie emocje w Hali Legionów podczas ćwierćfinałowego spotkania Industrii Kielce z Magdeburgiem w ramach Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski, przy głośnym wsparciu z trybun, walczyli niesamowicie i wygrali 27:26.
Korona Kielce w ostatnim meczu rozprawiła się na własnym terenie z Radomiakiem Radom aż 4:0. Żółto-czerwoni nie dali rywalom szans, zainkasowali komplet punktów i tym samym podtrzymują swoje szanse na utrzymanie w elicie. Kto Waszym zdaniem był najlepszym kieleckim zawodnikiem tego starcia? Ogłaszamy wyniki sondy!