Zgodnie z planem w Chambery! Vive ciągle liderem grupy!

21-10-2012 18:10,

Inaczej być nie mogło! Podopieczni Bogdana Wenty pewnie wygrali w Chambery z autsajderem grupy C Ligi Mistrzów. Vive Targi zwyciężyło aż 36:26 i wrócili na miejsce lidera! Osiem bramek dla kieleckiej ekipy zdobył Ivan Cupić.

8 Ivan Cupić

Koniec: A więc wszystko zgodnie z planem! Vive ma 4 zwycięstwo z rzędu w LM! Najlepszym strzelcem zespołu był Ivan Cupić, który rzucił 8 bramek! A za uwagę serdecznie dziękuje i pozdrawia Mateusz Kępiński! Do zobaczenia, a raczej przeczytania w kolejnych relacjach!

60. min.  - Niestety nie będziemy mieli najwyższego zwycięstwa w historii, ale wygraliśmy 36:26! Brawo!

58. min.  - Trochę problemów z serwerem na końcu spotkania. Ale widocznie tak bardzo mnie polubiliście, że ciągle odświeżacie relację ;)

55. min.  - Cupić, a potem Jachlewski i jest 12 bramek różnicy!

53. min.  - Jeśli uda nam się podwyższyć przewagę na 12 goli, to będzie to nasze najwyższe zwycięstwo w LM w historii. Jest szansa, bo karnego broni Szmal, a w tej chwili jest 31:21!

51. min.  - To nie jest zdjęcie z dzisiejszego meczu mistrzów Polski. Tym razem powróciliśmy trochę do przeszłości, a mianowicie cofnęliśmy się o trzy lata! Wtedy wygraliśmy we Francji 31:24.Po zdjęciu jednak widać jak nasza drużyna zmieniła się przez ten czas. Na zdjęciu obok Piotra Grabarczyka Daniel Żółtak i Paweł Podsiadło. Jak wiadomo „Olo” potem wybrał francuski kierunek i od 2011 roku występuje w Sélestat Alsace HB. (fot. ehfcl.com)

50. min.  - I znowu Strlek - świetny mecz naszego skrzydłowego. Przyćmił dzisiaj Cupicia, a jak wiadomo nie jest to łatwe ;)

48. min.  - Zuzia: Nie zmuszajcie mnie tylko do robienia słit foć :) Wystarczą te pozdrowienia, których się jeszcze nie doczekałem!

46. min.  - Świetnie Rosiński i jest już 27:19. Kibice w Chambery próbują wspomóc swoich szczypiornistów , ale na nic to! Strata gospodarzy i kontra Strleka zakończona genialnym rzutem na 28:19!

45. min.  - Nasza przewaga rośnie z prędkością spadającego z 39 kilometrów Felixa :) 26:19. Zastanawiam się teraz czy nie prowadzić opcji D, czyli zwycięstwa 10 bramkami lub więcej. ;)

45. min.  - "Rosa" na 25:19!

43. min.  - Znowu Cupić i realna robi się wersja C z pytania przed meczem :) Mamy 5 goli przewagi!

42. min. - A tymczasem Cupić z karnego na 23:19!

40. min.  - Dominika: Wygląda na to, że masz rację z tymi czytelniczkami :) Mnie to akurat cieszy, ale jeszcze bardziej będę szczęśliwy jak pojawią się jakieś pozdrowienia ;)

39. min.  - Dwie minuty dla Grabarczyka, ale Strlek odzyskał piłkę w obronie i rzucił na 22:18! To jest klasa! Podwyższamy przewagę grając w osłabieniu!

37. min. - Basić z karnego na 20:18. Na szczęście zaraz potem popełnił błąd w kontrze. Skuteczny był natomiast Cupić, który podwyższył na 21:18.

35. min.  - Ależ obronił Grahovać! Mogliśmy mieć 4 gole przewagi. Szansę na zmniejszenie strat mają gospodarze, ale grają w osłabieniu.

34. min.  - Bardzo wyrównane pierwsze minuty spotkania. Na szczęście Strlek z dobitki rzucił na 20:17!

32. min.  - Gramy w składzie Cupić, Lijewski, Rosiński, Jurecki, Strlek i Stojković, czyli w składzie, dzięki któremu w pierwszej połowie odzyskaliśmy dobry rytm gry.

31. min. - Pandy już były, to czas powrócić do kieleckich dzików, które rozpoczynają drugą połowę spotkania z Chambery!

Przerwa: Ale mentalnie na chwilę powrócimy też do Kielc! Szalały u nas ostatnio dwie koreańskie pandy… Co to ma wspólnego z Vive? No nic :) W sumie sam nie wierzę, że wrzuciłem teraz ten film ;)

Przerwa: To teraz napiszcie w komentarzach jak podoba Wam się gra naszych zawodników! Jesteśmy ciekawi Waszej opinii!

Przerwa:  Jak na razie niezbyt dobrymi statystykami może sie pochwalić Szmal, który obronił 3 na 18 rzutów, w tym 2 z rzutów karnych. Najskuteczniejszym zawodnikiem Vive jest oczywiście Cupić, który rzucił 4 bramki.

30. min.  - Ależ efektownie i skutecznie rzucił Jurecki! Mamy 18:15. Chambery miało jeszcze ostatnią akcją, ale zdołaliśmy przerwać grę faulem. Gospodarze nawet nie próbowali rzutu bezpośrodniego z "wolnego". Do przerwy więc prowadzimy 3 golami!

29. min.  - Świetna akcja z kołem naszego zespołu! Fantastycznie zachował się Stojković! 17:14

28. min.  - Tak jest! Jurecki podwyższa na 16:13!

26. min.  - Z naszych informacji wynika, że raczej nie mamy wsparcia kibiców we Francji. Miał być organizowany wyjazd, ale chyba nie udało się zebrać odpowiedniej ilości osób. Głowy jednak nie damy za to co piszemy ;)

25. min.  - Strlek w bardzo trudnej sytuacji na 14:12!!!

24. min.  - Ależ mieliśmy teraz szczęście. Najpier Buntić źle podawał do Cupicia i poszła kontra Chambery. Uratował nas jednak słupek! Potem do piłki dopadł Stojković, który pewnie w sytuacji sam na sam pokonał Dumoulina! 13:12 i czas dla gospodarzy.

22. min.  - Aj... Szkoda... Rosiński fatalnie przestrzelił... Dobrze, że potem Lijewski odzyskał piłkę w obronie i dał szansę "Rosie" na rehabilitację! Dzięki temu jest 12:11!

20. min.  - Ostatnie bramki dla kielczan były zdobyte w dosyć łatwy sposób. To cieszy! Gorzej, że w obronie nie potrafimy zatrzymać CSH.

19. min.  - Jednak rzuca Basić, ale odpowiada szybko Jurecki. 10:9 dla Vive!

19. min.  - Wreszcie gol z akcji! Autorem Rosiński. Teraz trzeba obronić!

18. min.  - Czas dla trenera Wenty. Trener szybko musi poprawić naszą grę!

17. min.  - Jak to dobrze, że mamy z sobą Szmala! Obronił drugiego karnego! Bardzo ważna interwencja, bo Chambery mogło wyjść na prowadzenie, grając w osłabieniu.

15. min. - Chłopaki będzie dobrze! – Zeljko Musa mobilizował kolegów wczoraj na treningu. My też mamy taką nadzieję. Wreszcie się przełamaliśmy, bo Cupić rzucił z karnego. Trzeba jednak przyznać, że Dumoulin był bardzo bliski obrony.

14. min.  - Gramy teraz bardzo źle w ofensywie. Od dobrych kilku minut nie potrafimy zdobyć gola. Tymczasem znakomitą kontrę wykorzystał Marroux i jest po 7...

13. min.  - Zbyt długo rozgrywaliśmy piłkę w ataku i sędzia odgwizdał grę pasywną. Ufff! Jakie szczęście, że potem Panić faulował w ataku, bo na tablicy świetlnej byłby już remis.

11. min.  - Szmal broni karnego Basicia! Niestety zaraz potem gospodarze jednak zdołali dorzucić jeszcze jednego gola i prowadzimy już tylko jedną bramką... Gramy też w osłabieniu po karze Strleka.

10. min.  - Ależ obrona Dumoulina! Już nie mamy takiego fajnego wyniku, bo po kontrze gospodarzy jest 7:5 dla Vive.

8. min.  - I o to chodzi! Cupić zaczyna zbierać swoje żniwo! 6:2!

7. min.  - Jest dobrze! Super ten mecz zaczyna się układać pod naszą ekipię. Buntić skutecznie na 5:2!

6. min.  - Strata gospodarzy w ataku i kontra a zarazem rehabilitacja Cupicia! Jest 4:2!

5. min.  - Czyżbyśmy już zaczęli budować przewagę? Jednak nie... źle piłkę chwycił Cupić i nie było bramki na 4:2. Szansę na wyrównanie ma natomiast CSH.

3. min.  - Bardzo dobry rzut Cupicia na 2:1 dla kielczan. Nie potrafiliśmy jednak zatrzymać szybkiego wznowienia Chambery. Znowu mamy remis.

2. min.  - Vive było autorem pierwszej akcji, ale obronił bramkarz gospodarzy. Poszła szybka kontra i Chambery otworzyło wynik spotkania. Na szczęście po chwili odpowiedział Strlek i mamy 1:1.

1. min - A więc… Gotowi!... Do startu!…. Start! Rozpoczynamy w składzie: Szmal - Cupić, Buntić, Zorman, Jurecki, Strlek i Musa.

18.57 - Jesteście z nami? Zawsze to powtarzam w takich sytuacjach! Zupełnie inaczej relacjonuje się spotkania, gdy wie się, że ktoś to czyta! :) W takim razie czekam na odpowiedź iloma bramkami wygra Vive (bo chyba nie mamy wątpliwości, że musi być dzisiaj zwycięstwo! a) jedną bramką, b) nie więcej niż 5 bramkami, c) powyżej 5 bramek :)

18.55 - Nasi zawodnicy swoją podróż do Francji rozpoczęli już w piątek, kiedy najpierw udali się do Warszawy, by potem bezpośrednio samolotem dotrzeć do Chambery. Jak widać tuż przed wyjazdem humory naszym zawodnikom dopisywały! Oby tak samo było po spotkaniu!

18.52 - W Chambery natomiast muszą sobie radzić bez Damira Bicanica, który w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów rzucił aż 56 bramek. No ale w składzie są przecież też tacy zawodnicy jak Cyril Dumoulin, Edin Basić, Karel Nocar i przede wszystkim bracia Guillaume i Bertrand Gille, którzy latem wrócili do CSH z HSV Hamburg.

18.50 - Trener Vive przed wyjazdem do Francji dokonał jednej roszady w składzie. Do kadry powrócił Krzysztof Lijewski, który wcześniej narzekał na kontuzję. W Polsce jednak musiał zostać Bartłomiej Tomczak, który nie zmieścił się do składu.

18.47 - Tymczasem w Zabrzu Orlen Wisła Płock wygrała 32:26 i zrównała się w tabeli Superligi z naszą drużyną.

18.42 - A czy to zadanie jest proste? W teorii jesteśmy faworytami, bo Chambery w tej edycji europejskich rozgrywek jeszcze nie wygrało. Dużo lepiej wiedzie im się w lidze francuskiej, choć ostatnio zaliczyli oni pierwszą wpadkę w meczu na szczycie ze stołecznym PSG, z którym przegrali 24:28. Sami zresztą możecie zobaczyć fragmenty tego spotkania i poczuć atmosferę panującą w hali naszego dzisiejszego rywala. Jest tam bardzo „gorąco”! Oto materiał klubowej telewizji Chambery:

18.37 - Po wczorajszej wygranej 32:19 Metalurgu Skopje nad St. Petersburgiem HC tabela naszej grupy Ligi Mistrzów zdecydowanie mniej nam się podoba. No więc trzeba dzisiaj odeprzeć atak Macedończyków i wrócić na szczyt tabeli!

18.34 - A więc czeka nas dzisiaj bardzo interesujący mecz. Zresztą nawet EHF reklamuje rywalizację w Chambery jako „Spotkanie tygodnia”. Poczynania naszych szczypiornistów mogą też ponoć oglądać kibice z Afryki! Ciekawe, czy oni też czekają na rozpoczęcie tej potyczki z tak dużą niecierpliwością jak my ;)

18.30 - Halo! Halo! Tssszzzz… Odbiór! Tsszzzzzz… Jesteście tam? Tsszzzzzzz… No dobra takich zakłóceń powinno dzisiaj nie być, bo jesteśmy z Wami w Kielcach, a nie we Francji :) Z powodów logistycznych więc będziemy Was raportowali o poczynaniach Vive Targów Kielce wspomagając się przekazem telewizyjnym z Polsatu Sport. Nie znaczy to jednak, że nie będzie tutaj ciekawie. Trochę poszperaliśmy w Internecie, dlatego parę niespodzianek możecie się spodziewać. Serdecznie wita Was Mateusz Kępiński. Obyśmy spędzili razem emocjonujące i zwycięskie kilkadziesiąt minut!

18.00 - Przed ogromną szansą na zdobycie dwóch punktów w Champions League staną w niedzielę szczypiorniści Vive Targów Kielce. Kielczanie zagrają we Francji z Chambery Savoie Handball, które w tym sezonie przegrało już trzy mecze. Nasi zawodnicy z tą drużyną spotkali się już sześć razy. Wygrali cztery mecze. Przeczytaj zapowiedź meczu!