Ogromny pech piłkarzy Korony

17-10-2009 21:14,

\"\"Piłkarze Korony Kielce momentami byli drużyną zdecydowanie lepszą, ale nie zdołali w meczu z Arką Gdynia wywalczyć nawet punktu. Złocisto-krwiści przegrali 1:2 (1:1) po rzucie karnym w samej końcówce spotkania.

Kibice i piłkarze nie mogli narzekać na pogodę. Oczywiście było zimno, ale nie aż tak jak we wtorkowym spotkaniu reprezentacji młodzieżowych Polski i Holandii. Na murawie leżał wprawdzie śnieg, ale tylko miejscami, i to daleko za liniami bocznymi. Boisko było świetnie przygotowane do gry.

Przed meczem prezes Korony, Tadeusz Dudka podziękował Robertowi Bednarkowi, obecnemu zawodnikowi Arki Gdynia, za pięć lat gry w \"złocisto-krwistych\" barwach.

A samo spotkanie rozpoczęło się dla Korony najlepiej, jak tylko mogło. Już w 2. minucie Edi Andradina świetnie odnalazł się w polu karnym, wycofał piłkę do Jacka Kiełba, a ten płaskim uderzeniem z 14 metrów nie dał najmniejszych szans bramkarzowi gości.

Ta bramka nie podłamała jednak przyjezdnych. Wręcz przeciwnie - goście zaczęli mocno atakować na bramkę Korony. Uderzenia Macieja Szmatiuka i Łukasza Kowalskiego były jednak niecelne. Gdynianie w Kielcach prezentowali się bardzo korzystnie, ale oddawali bardzo niechlujne strzały. Podopieczni Dariusza Pasieki zazwyczaj uderzali z dystansu i niemal zawsze piłka szybowała ponad bramką Radosława Cierzniaka.

A w 24. minucie mogło być 2:0. Po szybkiej akcji Korony z udziałem Kiełba, Krzysztofa Gajtkowskiego i Aleksandara Vukovicia piłkę do siatki Arki wpakował Edi, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. I prawdopodobnie miał rację.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się dwie minuty później. Lyubomir Lyubenov wpadł w pole karne, ograł jednego z rywali i uderzył - piłkę wprawdzie zdołał odbić jeszcze Cierzniak, ale ta i tak wpadła do siatki. I było 1:1.

W 32. minucie brazylijski duet z Korony przeprowadził znakomitą akcję. Edson dograł na głowę do wbiegającego w pole karne Ediego, ten uderzył perfekcyjnie, ale Andrzej Bledzewski zdołał wybić piłkę na róg. A chwilę później ten, który wcześniej asystował, sam mógł strzelić gola. Vuković popisał się świetnym podaniem, Edson uderzył z pierwszej piłki, ale tuż nad bramką. Te akcje były potwierdzeniem dobrej gry kielczan w tym fragmencie spotkania. A w 43. minucie Edson znów mógł zdobyć gola i tylko instynktownej interwencji Bledzewskiego goście zawdzięczali, że Korona nie wyszła po raz drugi na prowadzenie. A tak do przerwy był remis.

W drugiej połowie kielczanie znów szybko mogli zdobyć gola. W 52. minucie Vuković znakomicie podał do Ediego, który oddał natychmiastowy strzał. I tylko sam Bledzewski wie, jak zdołał wybić piłkę po tym uderzeniu. Była to jedna z nielicznych sytuacji obu drużyn w trakcie pierwszego kwadransa po przerwie. Obie drużyny uważały przede wszystkim na to, by nie stracić gola.

Potem było niewiele lepiej - sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. Gra toczyła się od jednej szesnastki do drugiej - walki było sporo, ale prawie nic z niej wynikało. Jednak Korona mogła zdobyć gola. W 72. minucie błąd popełniła defensywa Arki, a w świetnej sytuacji znalazł się Paweł Sobolewski. Lewoskrzydłowy uderzył jednak fatalnie, prosto w bramkarza. Goście odpowiedzieli dwoma strzałami z dystansu, ale niecelnymi.

W 82. minucie kielczanie zmarnowali fantastyczną okazję. Edi świetnie podał do Konona, ten wpadł w pole karne, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale fatalnie przestrzelił.

Pięć minut później doszło do najgorszego... Po zamieszaniu w polu karnym \"złocisto-krwistych\" Paulius Paknys sfaulował Macieja Szmatiuka. Sędzia odgwizdał rzut karny i w dodatku wyrzucił Litwina z boiska. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Adrian Mrowiec i bez problemów pokonał Cierzniaka - bramkarz Korony rzucił się w drugą stronę. A w 90. minucie mogła paść jeszcze trzecia bramka dla gości - Marcin Wachowicz uderzył jednak ponad poprzeczką.

A już za tydzień w 11. kolejce ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na Łazienkowskiej z Legią Warszawa.

Korona Kielce - Arka Gdynia 1:2 (1:1)

Bramki: Kiełb (2\') - Lyubenov (26\'), Mrowiec (89\' - k)

Korona: Cierzniak - Paknys, Hernani, Markiewicz, Mijailović - Kiełb, Vuković, Wilk, Edson (62\' Sobolewski) - Gajtkowski (62\' Konon), Edi (84\' Cichos).

Arka: Bledzewski - Kowalski (60\' Wilczyński), Szmatiuk, Siebert (18\' Płotka), Bednarek - Budziński, Mrowiec, Ława, Lyubenov - Wachowicz, Sakaliev (72\' Labukas).

Żółte kartki: Edi, Hernani (Korona) - Płotka, Sakaliev (Arka).

Czerwona kartka: Paknys (Korona).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

Widzów: 9000.

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. – Lubię w sobie to, że zawsze daję z siebie wszystko co mogę i co potrafię – mówił po spotkaniu Danny Trejo, skrzydłowy „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce pokonała w spotkaniu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiaka Radom 4:0. – Od początku byliśmy zaangażowani i w naszej sytuacji takie zwycięstwo było bardzo potrzebne – powiedział Jewgienij Szykawka, napastnik kielczan.
W sobotę (20 kwietnia) 20-krotni mistrzowie Polski rozpoczną rywalizację z KGHM Chrobrym Głogów. Drużyna, która pierwsza wygra dwa spotkania awansuje do finału Orlen Superligi.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Po ważnym zwycięstwie zadowolenia ze swoich podopiecznych nie krył Kamil Kuzera.
Korona Kielce zdeklasowała Radomiak Radom na Suzuki Arenie. Żółto-czerwoni wygrali w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy 4:0, a i ten wynik wydaje się najniższym wymiarem kary. – W naszej grze nie było pozytywów – podsumowuje szkoleniowiec gości.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Bramki dla „żółto-czerwonych” zdobyli Luka Vušković (samobójcza), Danny Trejo oraz Jewgienij Szykawka (dublet).
Superliga sp. z o.o. i ZPRP podjęły decyzję o wprowadzeniu technologii wideoweryfikacji w meczach Orlen Superligi oraz Orlen Pucharu Polski. Arbitrzy będą mogli korzystać z systemu VR od półfinałów obu rozgrywek.
Niemiecki dziennik Bild poinformował o zainteresowaniu ze strony Magdeburga bramkarzem Industrii Kielce Andreasem Wolffem. Czy kluczowy zawodnik Mistrzów Polski może opuścić klub?
Korona Kielce przystępuje do 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w której zmierzy się z Radomiakiem Radom. Do rywalizacji dojdzie na kieleckiej Suzuki Arenie. O której rozpocznie się ten mecz i gdzie można go obejrzeć?
29. kolejka Ekstraklasy, w przypadku Korony Kielce, oznacza spotkanie z Radomiakiem Radom. Od lat zwaśnione ze sobą kluby dziś zagrają na Suzuki Arenie o trzy punkty. Dla żółto-czerwonych komplet "oczek" będzie kolejną życiodajną kroplówką w walce o utrzymanie. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej NA ŻYWO, jaką zrealizujemy na CKsport.pl.
Piątkowy mecz z Radomiakiem Radom będzie bardzo ważnym spotkaniem w kontekście walki kielczan o utrzymanie. Przeanalizujmy więc czego możemy się spodziewać po drużynie prowadzonej przez Macieja Kędziorka.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. „Żółto-czerwonych” czeka jedna z najważniejszych batalii w sezonie.
Jarosław Przybył sędzią meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Radomiakiem Radom. Spotkanie na Suzuki Arenie będzie 24 konfrontacją „żółto-czerwonych” prowadzoną przez tego arbitra.
Na rynku dostępne są różne rodzaje lotek do badmintona, niektóre kosztują kilkanaście złotych za opakowanie, inne kilkaset. Skąd tak duże różnice? Czy warto wydawać po kilkadziesiąt złotych na jedną lotkę, jeśli za tyle można mieć opakowanie?
Już w najbliższy piątek Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. Na konferencji prasowej przed spotkaniem poruszony został interesujący wielu temat kontuzji oraz przygotowania fizycznego zespołu.
Dylan Nahi przedłużył umowę z Industrią Kielce! „Żółto-biało-niebieski” klub prolongował kontrakt ze skrzydłowym do 2028 roku.
Wiosenne przesilenie to okres, który często wiąże się z uczuciem zmęczenia, apatii oraz obniżeniem nastroju. Są one w dużej mierze spowodowane wydłużeniem dnia i wzrostem temperatury, który przekłada się na zmiany hormonalne. Można jednak im zapobiec. Wystarczy zadbać o odpowiednie nawyki żywieniowe i suplementację. Tylko, które witaminy i suplementy będą dobrym wyborem na wiosenne przesilenie?
Rozdmuchane i przeskalowane – tak w największym skrócie można podsumować oskarżenia, jakie padły pod adresem Benoita Kounkouda na początku roku. Szczypiornista był podejrzewany o próbę gwałtu na 20-latce, co jednak nie znalazło potwierdzenia w faktach.
Od czwartku do soboty Kielce ponownie staną się bilardową stolicą Polski. W dniach 18-20 kwietnia w Galerii Echo dobędzie się 2 zjazd tegoroczny zjazd Bilardowej Ekstraklasy.
Industria Kielce w półfinale Orlen Superligi zagra z KGHM Chrobrym Głogów.
Ciągnący się od miesięcy uraz Mateusza Czyżyckiego nie ustępuje. W środę trener Kamil Kuzera poinformował, że 26-latka w tym sezonie na murawie już nie zobaczymy. Wszystko wskazuje na to, że gracza Korony Kielce czeka zabieg.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. – Ambicją, wolą walki i zaangażowaniem musimy wygrać mecz z Radomiakiem – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, obrońca „żółto-czerwonych”.
To już końcówka biletów dostępnych na mecz Magdeburg - Industria Kielce. Klub pozyskał dodatkową i zarazem ostatnią pulę wlotek na to starcie.
Jak przekazał prezes Cracovii, Mateusz Dróżdż, Puszcza Niepołomice tylko do końca obecnego roku będzie mogła korzystać z obiektu w Krakowie. – Gdyby nie pracownicy Cracovii, to Puszcza nie byłaby w stanie zorganizować meczu. Chcemy im pomóc, ale nasz stadion to nasz dom - mówi prezes krakowskiego klubu.
Zajmująca miejsce spadkowe Korona Kielce zmierzy się w piątek na Suzuki Arenie z Radomiakiem Radom. – Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mieliśmy inne oczekiwania. Miało to inaczej wyglądać, chcieliśmy czegoś innego – mówi podczas konferencji trener Kamil Kuzera.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. O kwestiach kadrowych przed tym ważnym pojedynkiem szerzej opowiedział Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
Rozlosowano grupy turnieju olimpijskiego szczypiornistów. Do walki o medale może stanąć nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
Polonia Kielce zakontraktowała zawodnika z Iranu. Jest nim Mohamad Ali Rouintanesfahani, a więc były reprezentant swojego kraju.
Kolejna kolejka PKO BP Ekstraklasy upłynęła pod znakiem wielu rozczarowań. Jednymi z rozczarowanych mogli być kibice Korony Kielce, a także kilku drużyn walczących o Mistrzostwo Polski. Rozczarowani nie mogą być też statystycy, gdyż ponownie pod względem frekwencyjnym było nieźle.
Korona Kielce wypełniła limit rozegrania 3 000 minut przez młodzieżowców w trwającym sezonie. „Żółto-czerwoni” mają również szansę na nagrodę z Pro Junior System.